Сьогодні 7 грудня 2024 року. Міжнародний день цивільної авіації. В Україні День місцевого самоврядування, а також сьогодні День української хустки. Православні вшановують пам’ять святого святителя Амвросія, єпископа Медіолянського. До Нового року залишилося 24 дні. Це субота, і на цей день припадає 1018-й день повномасштабної війни в Україні.
7 грудня – яке сьогодні свято, які існують прикмети і традиції цього дня, у кого іменини, які пам’ятні дати, пов’язані з цим днем.
7 грудня – яке сьогодні церковне свято
7 грудня в церковному календарі – день пам’яті святого святителя Амвросія, єпископа Медіолянського. Він був відомим духовним лідером та богословом у IV столітті. Він народився в Римі 340 року і був сином префекта. Амвросій отримав хорошу освіту і займав високі посади в римській адміністрації, але пізніше пішов на службу до церкви. Він став єпископом Медіолянським (сучасний Мілан) 374 року. Амвросій був відомий своєю непохитною вірою, моральними принципами та захистом церковної автономії. Він боровся проти аріанства, яке було дуже поширеним тоді, і відіграв важливу роль у зміцненні ортодоксального християнства. Амвросій також був відомий своїми проповідями та літературними творами, серед яких найвідомішими є “Правила святого Амвросія”, які вплинули на розвиток канонічного права. Він помер 397 року і був канонізований як святий.
7 грудня у світі
Міжнародний день цивільної авіації
Щоб підкреслити вплив цивільної авіаційної індустрії на сучасне життя, 7 грудня кожного року планета відзначає Міжнародний день цивільної авіації.
Всесвітній день фетбайку
У першу суботу грудня відзначають Міжнародний день фетбайку. Перші байки на широких шинах з’явилися на фото в англійських періодичних виданнях для велосипедистів ще до 1932 року.
День Честера Грінвуда
День Честера Грінвуда або День навушників відзначається у першу суботу грудня. Цей день присвячений винахіднику Честеру Грінвуду, який у віці 15 років придумав та запатентував хутряні навушники.
А також у світі:
- День свічки
- День написання листів
- День цукрової вати
- День “Пальто та іграшки для дітей”
7 грудня в Україні
- Всесвітній день української хустки
- День місцевого самоврядування в Україні
Іменини 7 грудня
- Антон, Василь, Григорій, Іван, Ігнатій, Лев, Михайло, Никифор, Ніл, Павло, Петро, Сергій.
Талісманом людини, народженої 7 грудня, є цитрин. Камінь символізує багатство та радість. Здавна цитрин вважали магічним оберегом, який рятує від негативних думок та жахіть.
Традиції, заборони, прикмети 7 грудня
Амвросій Медіоланський вважається покровителем учителів, проповідників і півчих. У православне свято сьогодні звертаються до святого в різних життєвих і побутових потребах, а оскільки він мав дар зцілювати людей, то молитви до святого здатні допомогти хворим, особливо дітям.
У народі з цього дня заведено починати потихеньку готуватися до Різдва – наводити лад у домі, робити і перевіряти заготовки.
В давнину дівчата намагалися цього дня одягати свої найошатніші сукні. Вважалося, що тоді вона точно швидко вийде заміж.
Цього дня влаштовувалися народні гуляння, катання на санках з гірок – санниці. У народі говорили: “Молода зима з гір на санках катається”. Ясна погода вказує на морозну зиму.
Ще прикмети 7 грудня
- сухий та легкий сніг — до посухи влітку;
- сонце ховається за хмари — чекайте на снігопад;
- мокрий сніг — літо буде дощовим;
- сонце у серпанку — прийде заметіль.
Що не можна робити 7 грудня:
- Не слід думати про негатив, лаятися, сваритися.
- Дівчатам забороняється розчісувати волосся чи мити голову.
- Жінкам не варто шити чи в’язати.
7 грудня в історії
Визначні події
- 1941 — Японська авіація знищила американську морську базу Перл-Гарбор.
- 1972 — Вирушила 11-та та остання у програмі «Аполлон» пілотована людьми місія на Місяць.
- 1982 — У Форт-Ворті (Техас) уперше у світі застосована страта смертельною ін’єкцією.
- 1988 — Землетрус у Вірменії силою 6,9 бала зруйнував міста Спітак та Ленінакан. Загинуло близько 25 тисяч людей.
- 1991 — На зустрічі президентів Білорусі, Росії та України ліквідовано СРСР.
- 2023 — Ніколас Мадуро заявив про приєднання до Венесуели регіону Гаяна-Ессекібо, що становить майже 60 % території сусідньої Гаяни.
Народилися 7 грудня
- 1811 — Микола Устиянович, український письменник, громадський діяч.
- 1888 — Левко (Лев) Лепкий, український письменник, видавець, редактор, композитор, художник
- 1889 — Габрієль Марсель, французький філософ-екзистенціаліст.
- 1892 — Олена Степанів, український історик, географ, громадська діячка, перша в світі жінка, офіційно зарахована на військову службу офіцером, хорунжий УСС, чотар УГА, мати історика Ярослава Дашкевича.
- 1900 — Катерина Білокур, майстриня українського народного живопису, одна з найкращих представниць «наївного мистецтва».
- 1903 — Олександр Лейпунський, український фізик, 1932 року спільно з Антоном Карловичем Вальтером, Кирилом Дмитровичем Синельниковим і Георгієм Дмитровичем Латишевим уперше в СРСР здійснили розщеплення атомного ядра штучно прискореними частинками.
- 1950 — Віталій Садовський, український художник і іконописець.
- 1986 — Олександр Капічун, офіцер Збройних сил України, учасник російсько-української війни. Герой України (2022, посмертно).
Померли 7 грудня
- 43 до н. е. Цицерон, римський філософ.
- 1784 — Григорій Полетика, український громадський діяч, ймовірний автор «Історії русів».
- 1870 — Михайло Вербицький, український композитор, хоровий диригент, священник, громадський діяч, автор гімну України «Ще не вмерла України».
- 1936 — Василь Стефаник, український письменник, громадський діяч, майстер новели.
- 1982 — Георгій Кістяківський, український і американський фізик і хімік.
- 2010 – Юрій Спіженко, український хірург, академік АМНУ, міністр охорони здоров’я України у 1989-94 роках.
- 2023 — Кухарський Василь, український актор театру та кіно.
Можливо, вам також буде цікаво: Постать дня: 17 листопада народився Казимир Шептицький, який врятував сотні дітей і був репресований радянською владою
Головні новини України – ТУТ