Сьогодні 4 квітня 2025 року. Міжнародний день бродячих тварин. День веб-майстра. Православні вшановують пам’ять преподобного Йосипа. До Нового року залишився 271 день. Це п’ятниця, і на цей день припадає 1136-й день повномасштабної війни в Україні.
4 квітня – яке сьогодні свято, які існують прикмети і традиції цього дня, у кого іменини, які пам’ятні дати, пов’язані з цим днем.
4 квітня – яке сьогодні церковне свято
4 квітня в церковному календарі – день пам’яті преподобного Йосипа. Народився він у Палестині в сім’ї благочестивих християн, а тому цікавився духовним життям змалечку. У віці 17 років вирішив вступити до монастиря. Там проводив свої дні у пості та молитві. За особисті благочестя швидко став пресвітером. У період гонінь за християнами Йосип ходив містами та селищами, проповідуючи віру в Христа, підтримуючи вірян. За це його схопили і відправили на острів Крит, де він зустрів святителя Миколая. Повернувшись до Константинополя, Йосип заснував монастир.
4 квітня у світі
Міжнародний день бродячих тварин
Щорічно 4 квітня світ відзначає важливе свято – Міжнародний день бродячих тварин.
День створення НАТО
4 квітня кожного року власний день народження відзначає організація Північноатлантичного договору – НАТО.
День веб-майстра
Щорічно 4 квітня власне професійне свято відзначають веб-майстри. Дата святкування обрана на честь помилки 404, яка закодована в цій даті.
Міжнародний день дитячої йоги
Щорічно у першу пʼятницю квітня світ відзначає молоде цікаве свято – Міжнародний день дитячої йоги. Подія з’явилась у 2016 році.
Всесвітній день щура
4 квітня кожного року відзначається досить нестандартне свято – Всесвітній день декоративного щура. Подію вигадали в США у 2003 році.
День вітаміну С
Щорічно 4 квітня відзначається День вітаміну С.
Міжнародний день моркви
4 квітня – дуже смачне та корисне свято для всіх поціновувачів свіжих овочів, яке називається Міжнародний день моркви (International Carrot Day).1 Випити морквяного соку, скуштувати морквяний пиріг чи просто похрумтіти соковитим коренеплодом – в цей день можна робити будь-які морквяні страви, адже цей овоч не тільки надзвичайно смачний, він є джерелом великої кількості вітамінів та мікроелементів.
Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки та допомоги в діяльності, пов’язаної з розмінуванням
Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки та допомоги в діяльності, пов’язаної з розмінуванням відзначається 4 квітня.
День Незалежності Республіки Сенегал
День Незалежності Республіки Сенегал відзначається 4 квітня.
Іменини 4 квітня
- Адріан, Веніамін, Георгій, Єгор, Іван, Йосип, Микита, Микола, Федір, Федір, Фома, Яків, Ян, Марія.
Талісманом людини, народженої 4 квітня, є карнеол. Дивовижний камінь, що зачаровує своїм вогняним забарвленням. Здавна карнеол вважають каменем мотивації та хоробрості. Його носили як захисний амулет.
Ще прикмети 4 квітня:
- Не можна їсти чорний хліб — будуть проблеми з фінансами.
- Не варто приймати серйозні рішення, робити великі закупи.
- Заборонено прати рушники та білизну.
Що не можна робити 4 квітня:
- коні хриплять і закидають голови — прийде швидка негода;
- вітер дме з півночі — до дощової погоди;
- заспівали цвіркуни — вже можна починати оранку;
- багато “сережок” на вільсі — до хорошого урожаю вівса;
- на світанку небо пофарбоване у жовтувато-рожевий відтінок — найближчими днями буде тепло і ясно.
4 квітня в історії
Визначні події
- 1103 — розгром половців київським князем Володимиром Мономахом.
- 1147 — суздальський князь Юрій Долгорукий улаштував у Москві великий бенкет на честь свого союзника, князя Новгород-Сіверського Святослава Ольговича. Перша літописна згадка про Москву.
- 1794 — у ході Польського повстання відбулась битва під Рацлавицями, в якій польські повстанці під керівництвом Тадеуша Костюшка перемогли російське царське військо Денисова й Тормасова.
- 1932 — американський біохімік Чарлз Ґлен Кінґ з університету Піттсбурга вперше виділив вітамін C. Честь цього відкриття також приписують Альберту Сент-Дьйорді.
- 1949 — у Вашингтоні представники Бельгії, Великої Британії, Данії, Ісландії, Італії, Канади, Люксембургу, Нідерландів, Норвегії, Португалії, США та Франції підписали Північноатлантичний пакт (дата створення НАТО)
- 1969 — лікарі Техаського інституту серця в Х’юстоні Домінго Ліотта та Дентон А. Кулі здійснили першу клінічну імплантацію штучного серця.
- 1973 — у Нью-Йорку відкрили комплекс Всесвітнього торгового центру, який спроєктував японський архітектор Мінору Ямасакі. Комплекс був зруйнований 11 вересня 2001 року внаслідок терористичної атаки.
- 1975 — Білл Гейтс та Пол Аллен заснували компанію Microsoft.
- 1983 — перший політ американського космічного шатла «Челленджер».
- 1998 — у Донецьку від вибуху на шахті імені Скочинського загинули 63 шахтарі.
- 2004 — офіційно активовано українську мову інтерфейсу української Вікіпедії
- 2023 — Фінляндія ввійшла до складу НАТО.
Народилися 4 квітня
- 1818 — Томас Майн Рід, ірландський письменник, автор пригодницьких романів, серед яких «Вершник без голови».
- 1894 — Дмитро Чижевський, український учений-енциклопедист; культуролог-славіст, філософ, літературознавець, релігієзнавець, лінгвіст, дослідник української і слов’янської літератур, німецької славістики.
- 1915 — Микола Лемик, український політичний діяч, член ОУН, виконавець атентату проти Олексія Майлова (секретаря Консульства СРСР у Львові) 1933 року. Від 1941 року — крайовий провідник ОУН на східноукраїнських землях.
- 1932 — Андрій Тарковський, радянський кінорежисер («Соляріс», «Сталкер», «Андрій Рубльов»).
- 1952 — Гері Мур, ірландський блюз-роковий гітарист, співак, автор пісень.
- 1953 — Квітка Цісик, американська співачка українського походження, виконавиця українських народних та популярних пісень.
Померли 4 квітня

Іван Вакарчук
- 1968 — Мартін Лютер Кінг, американський баптистський проповідник і лідер руху за громадянські права темношкірих 1960-х років.
- 1984 — Олег Антонов, український і радянський авіаконструктор, створив понад 60 типів літаків та планерів типу АН (пасажирських, транспортних та інших).
- 2020 — Іван Вакарчук, український фізик, політик і громадський діяч, батько Святослава Вакарчука.
Можливо, вам також буде цікаво: Ціни на ліки з 1 квітня: дешевшають ще 45 препаратів, а всього у квітні 116 – список