Купити квартиру в Дніпрі

74
74

31 грудня – яке сьогодні свято, прикмети і традиції, пам’ятні дати, іменини

31 грудня – яке сьогодні свято, прикмети і традиції, пам’ятні дати, іменини

Сьогодні 31 грудня 2024 року. Православні вшановують пам’ять святої преподобної Меланії. Сьогодні Щедрий вечір. До Нового року залишився 0 днів – зустрічаємо його сьогодні. Це вівторок, і на цей день припадає 1042-й день повномасштабної війни в Україні.

31 грудня – яке сьогодні свято, які існують прикмети і традиції цього дня, у кого іменини, які пам’ятні дати, пов’язані з цим днем.

31 грудня – яке сьогодні церковне свято

31 грудня – яке сьогодні свято, прикмети і традиції, пам’ятні дати, іменини

31 грудня в церковному календарі – день пам’яті святої преподобної Меланії. Також відома як Меланія Римська або Меланія Молода, була однією з найбільш відомих християнських святих аскеток і монахинь, яка жила в IV-V століттях. Вона народилася 383 року у заможній римській сім’ї, яка мала високе соціальне становище.

Меланія ще в юному віці вирішила присвятити своє життя Богу. Після смерті свого чоловіка, з яким вона одружилася у 14 років і втратила двох дітей, вона роздала своє велике багатство бідним і вирушила у святі місця, щоб вести аскетичний спосіб життя. Меланія вирушила до Єгипту, де приєдналася до християнських пустельників у пустелі. Пізніше вона заснувала монастирі в Єрусалимі, де провела решту свого життя у молитві, пості та служінні бідним і хворим. Преподобна Меланія померла 439 року. Вона була відома своєю глибокою вірою, милосердям і самопожертвою. Її приклад надихав багатьох на шлях духовного життя та служіння ближнім.

31 грудня у світі

Переддень Нового року

Коли на календарі останній день останнього місяця року — 31 грудня, це означає, що настав переддень Нового року. День віри в те, що з наступного ранку життя стане щасливішим.

День шампанського

День шампанського відзначають 31 грудня. Ця подія пов’язана не стільки з напоєм, скільки з глобальним святкуванням початку нового року.

Медитація заради миру в усьому світі або Всесвітня година миру

Традиційно в останній день року у багатьох країнах світу проводиться масове дійство – Медитація заради миру в усьому світі.

День прийняття рішення

День прийняття рішення відзначають 31 грудня – це заклик до дії для тих, хто схильний до нерішучості.

Іменини 31 грудня

Михайло, Петро, Меланія.

Талісманом людини, народженої 31 грудня, є хризоберил. Здавна вірили, що цей камінь чистить кров. А ще хризоберил наділяє свого власника особливим даром — розуміти мову птахів та звірів.

Традиції, заборони, прикмети 31 грудня

У народі 31 грудня – свято Василя і Маланки, Щедрий вечір.

Свята Меланія – покровителька вагітних жінок і під час пологів. У православне свято сьогодні звертаються до святої з молитвами виносити і народити здорову дитину, моляться при складних пологах.

У Щедрий вечір заведено накривати багатий святковий стіл – за прикметами він забезпечить достаток на весь рік. Цього дня належить готувати кутю і пригощати нею один одного – вважається, що таким чином можна залагодити будь-які конфлікти і помиритися з ворогами. Крім цього, наші пращури обов’язково готували страви зі свинини – як символ благополуччя.

За народними прикметами також на стіл потрібно поставити тарілку із зерном, перемішаним із монетами різного номіналу. Щоб привернути добро в новому році, слід напередодні постаратися зробити якомога більше благих справ: наприклад, допомогти людям похилого віку, пригостити нужденних.

День Маланки, як його називали наші предки, ідеально підходить для ворожінь на майбутнє.

У минулі часи цього дня відзначали чоловічі братчини (складчини) з пивом і м’ясом. Чим сильніші були морози, тим менше були можливі у майбутньому снігопади й заметілі. Погода цього дня вказує, якою буде погода в червні.

Ще прикмети 31 грудня:

  • зоряне небо — буде багато грибів;
  • сильна хуртовина — до урожаю горіхів;
  • туман на вулиці — до урожайного року;
  • тепла погода — весна буде пізньою.

Що не можна робити 31 грудня:

  • Забороняється виносити з хати сміття.
  • Не варто нічого починати, воно погано закінчиться.
  • Не можна брати і давати гроші в борг.

31 грудня в історії

Визначні події

  • 406 — вандали, алани, свеви і інші германські племена перейшли через замерзлий Рейн в районі міст Майнца і Вормса і вторглися в римську провінцію Галлія (пізніше – Франція).
  • 1695 — у Королівстві Англія ввели податок на вікна (щоби не платити, дехто з мешканців просто заклав їх цеглою).
  • 1869 — британський археолог-аматор Джон Вуд на південь від Ізміра виявив на 7-метровій глибині руїни храму Артеміди, який вважався одним із семи античних чудес світу.
  • 1899 — початок ефемеридного часу (року).
  • 1904 — вперше масово святкували Новий рік на площі Таймс-Сквер (тоді — Лонгакр) у Нью-Йорку.
  • 1938 — в Індіанаполісі вперше презентували прилад для визначення вмісту алкоголю в крові водіїв через аналіз повітря, яке ті видихали.
  • 1942 — «Бій у Баренцевому морі» або «Новорічний бій» між британськими кораблями арктичного конвою JW-51B і німецькими рейдерами. Слабші британські сили (2 крейсери, 5 есмінців і кілька легкоозброєних суден) відігнали німецьку ескадру (1 лінкор, 1 важкий крейсер, 6 есмінців). Через це Адольф Гітлер відправив у відставку адмірала Редера.
  • 1968 — перший у світі політ надзвукового пасажирського літака Ту-144.
  • 1992 — припинила існування спільна держава чехів і словаків — Чехословаччина. З 1 січня 1993 в Європі з’явилися дві нові суверенні республіки — Чеська та Словацька.
  • 1999 — Борис Єльцин пішов у відставку з поста президента Російської Федерації.

Народилися 31 грудня

  • 1596 — Петро Могила, український політичний, церковний і освітній діяч України, святий.
  • 1880 — Джордж Маршалл, американський генерал, голова об’єднаного штабу союзників у роки 2-ї Світової війни, держсекретар США; розробив програму економічного відродження післявоєнної Європи («план Маршалла»).
  • 1892 — Михайль Семенко, український поет, основоположник українського футуризму (панфутуризму).
  • 1937 — Ентоні Гопкінс, британський і американський актор, лауреат премій «Оскар» і BAFTA.

Померли 31 грудня

Соломія Павличко

  • 1911 — Григорій Мясоєдов, український і російський живописець.
  • 1931 — Ясинський Ієронім Ієронімович, письменник, перекладач, літературний критик українського походження.
  • 1999 — Соломія Павличко, письменниця, публіцистка, автор праць з історії фемінізму, дочка Д. Павличка.
  • 2016 — Марія Харченко, українська співачка та акторка театру, Народна артистка України.
  • 2022 — Бенедикт XVI, 265-й Папа Римський.

Можливо, вам також буде цікаво: Новий календар свят на січень – як змінилися дати

Головні новини України

To Top
Пошук
e-mail
Важливі
Новини
Lite
Отримати допомогу