Квартири у Дніпрі нв Дім РІА

101
101

3 квітня  – яке сьогодні свято, прикмети і традиції, пам’ятні дати, іменини

3 квітня  – яке сьогодні свято, прикмети і традиції, пам’ятні дати, іменини

Сьогодні 3 квітня 2025 року. Всесвітній день водних тварин. День народження мобільного телефону. Православні вшановують пам’ять преподобного Микити Сповідника. До Нового року залишилося 272 дні. Це четвер, і на цей день припадає 1135-й день повномасштабної війни в Україні.

3 квітня – яке сьогодні свято, які існують прикмети і традиції цього дня, у кого іменини, які пам’ятні дати, пов’язані з цим днем.

3 квітня  – яке сьогодні церковне свято

3 квітня  – яке сьогодні свято, прикмети і традиції, пам’ятні дати, іменини

3 квітня в церковному календарі – день пам’яті преподобного Микити Сповідника. Про нього відомо, що він народився в Кесарії, рано залишився без батьків. Мати померла, коли хлопчик був ще маленьким, а батько з горя пішов в ченці. Микиту виховувала бабуся, яка від дитячих років вселяла йому страх перед Богом та наставляла жити за заповідями. Подорослішавши, Микита вступив на службу до монастиря, де через кілька років став настоятелем. Тоді був період іконоборства, яке він не підтримував, за що часто потерпав.

3 квітня у світі

Всесвітній день водних тварин

3 квітня відбудеться перший Всесвітній день водних тварин, щорічне свято, присвячене виключно водним тваринам. Мета цього дня поширити інформацію про цих, часто забутих диких тваринах, які мешкають у воді чи поблизу неї.

Міжнародний день рекрутера

Міжнародний день рекрутера, що відзначається в перший четвер квітня, є всесвітнім святом, яке відзначає зусилля та внесок рекрутерів і професіоналів з пошуку талантів та майстрів своєї справи.

Всесвітній день вечірки

3 квітня кожного року відзначається позитивне й розважальне свято – Всесвітній день вечірки.

День народження мобільного телефону

Щорічно 3 квітня власний день народження відзначає мобільний телефон, бо саме цього дня в 1973 році Мартін Купер презентував світові перший мобільний телефон, здійснивши, до того ж, перший в історії дзвінок

День народження штрих-коду

Щорічно 3 квітня власний день народження відзначає штрих-код, бо саме цього дня в 1973 році компанія IBM показала світові розробку штрихового коду.

День народження кавомолки

3 квітня кожного року власний день народження відзначає кавомолка (кавниця), бо саме цього дня у 1829 році Джеймс Каррінгтон запатентував ручну кавомолку.

Міжнародний день обслуговування доріг

Кожного року першого четверга квітня відзначається Міжнародний день обслуговування доріг.

День твіду

Кожного року 3 квітня світ відзначає День твіду.

Іменини 3 квітня

  • Микита, Йосип, Іван, Феодосія.

Талісманом людини, народженої 3 квітня, є лазурит. Здавна цей камінь був символом гармонії та балансу. В давнину люди вірили, що прикраси з лазуриту допомагають відновити зір.

3 квітня  – яке сьогодні свято, прикмети і традиції, пам’ятні дати, іменини

Традиції, заборони, прикмети 3 квітня

У народі 3 квітня – свято Микитин день

У православне свято сьогодні звертаються з молитвами до чудотворного образу Богородиці. Перед іконою “Нев’янучий Цвіт” моляться про розраду в горі, вирішення сімейних проблем. Дівчата просять щасливого заміжжя, жінки – захистити сім’ю від негараздів. За старих часів ликом Пресвятої благословляли в день весілля молоду наречену. І, хоча цей образ і вважається жіночим, помолитися перед ним може кожен вірянин.

За народними повір’ями цього дня слід пригостити водяного – кинути у водойму трохи хліба, каші, курячих тельбушків, а вже потім можна йти на риболовлю.

Цього дня рибалки йшли до водойм і виливали у воду трохи олії, а після цього просили у Бога удачі в ловлі риби. Також з самого ранку, ще перед сходом сонця, віряни читали “Отче наш”, щоб вберегтися від різних нещасть протягом всього дня.

За однією з прикмет, якщо цього дня вмитися відстояною водою, а потім вилити її під молоде деревце, то в людини додасться сил.

Наші предки помітили: якщо у цей день при сході сонця у небі спостерігаються червоні кола, то рік обіцяє бути врожайним. З цього часу починають набухати бруньки смородини. З’являються білі плиски.

Ще прикмети 3 квітня:

  • почути грім — до тривалої поганої погоди;
  • коні похропують — чекайте на негоду;
  • дме південний вітер — до великого урожаю ярових;
  • дощить — до похмурої та пізньої весни.

Що не можна робити 3 квітня:

  • Не можна давати гроші в борг.
  • Не дозволяється лаятися і лихословити.
  • Заборонено залишати немитий посуд на ніч.

3 квітня в історії

Визначні події

над Львівською ратушею вперше в обласному центрі України офіційно піднято синьо-жовтий прапор

Над Львівською ратушею вперше в обласному центрі України офіційно піднято синьо-жовтий прапор

  • 1933 — у Херсоні український хірург Юрій Вороний вперше у світі виконав клінічну пересадку нирки (26-річній жінці пересадили орган 60-річного померлого чоловіка)
  • 1940 — почалися розстріли польських офіцерів із радянських таборів у Старобільську, Осташкові, Козельську («Катинська трагедія»)
  • 1948 — президент США Гаррі Трумен затвердив Акт про надання країнам грошової допомоги — відомий як «план Маршалла»
  • 1953 — звільнені та поновлені на роботі усі обвинувачені в останній сталінській репресивній «справі лікарів»
  • 1966 — радянська автоматична міжпланетна станція «Луна-10» виведена на орбіту Місяця і стала його першим штучним супутником
  • 1973 — перший дзвінок по стільниковому телефону: Мартін Купер з Motorola набрав конкурентів із Bell Labs
  • 1990 — над Львівською ратушею вперше в обласному центрі України офіційно піднято синьо-жовтий прапор, перед тим освячений у греко-католицькому кафедральному соборі Святого Юра
  • 1999 — збройні сили НАТО завдали першого повітряного удару по столиці Югославії Белграду
  • 2017 — стався теракт-вибух у Петербурзькому метро, внаслідок якого загинуло 14 осіб, поранено 45 і постраждало понад 50.

Народилися 3 квітня

  • 1918 — Олесь Гончар, український письменник («Прапороносці», «Тронка», «Собор», «Берег любові», «Циклон»), академік, громадський діяч.
  • 1924 — Марлон Брандо, американський актор, лауреат двох премій «Оскар» («Хрещений батько», «Апокаліпсис сьогодні», «Останнє танго в Парижі», «Дон Жуан де Марко»).
  • 1958 — Алек Болдвін, американський кіноактор («Ноттінг Гілл», «Перл-Гарбор», «Одружена з мафією»).
  • 1961 — Едді Мерфі, голлівудський кіноактор («Життя суботнього вечора», «Поліцейський із Беверлі-Гіллз», «Шрек», «Доктор Дулітл», «Знайомтесь: Дейв»).

Померли 3 квітня

  • 1850 — Петро Прокопович, український бджоляр, основоположник раціонального рамкового бджільництва.
  • 1966 — Марія Литвиненко-Вольгемут, українська оперна співачка (лірико-драматичне сопрано), педагог.
  • 1981 — Лео Каннер, українсько-американський психіатр, один із засновників дитячої психіатрії.
  • 2011 — Станіслав Конюхов, генеральний конструктор і генеральний директор КБ «Південне» ім. М. К. Янгеля.

Можливо, вам також буде цікаво: Ціни на ліки з 1 квітня: дешевшають ще 45 препаратів, а всього у квітні 116  – список

To Top
Пошук
e-mail
Важливі
Новини
Lite
Отримати допомогу