Сьогодні 27 січня 2025 року. Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. День вдячності менеджерам спільнот (адмінам). Православні святкують перенесення мощей святого Івана Златоустого. До Нового року залишилося 338 днів. Це понеділок, і на цей день припадає 1069-й день повномасштабної війни в Україні.
27 січня – яке сьогодні свято, які існують прикмети і традиції цього дня, у кого іменини, які пам’ятні дати, пов’язані з цим днем.
27 січня – яке сьогодні церковне свято
27 січня в церковному календарі – перенесення мощей святого Івана Златоустого. Іван Златоуст був одним з найвидатніших церковних діячів і проповідників, відомим за свої красномовні проповіді та глибокі богословські праці. Він був патріархом Константинополя. Перенесення мощей святого Івана Златоуста відбулося в середині V століття. Після його смерті його мощі були перенесені з Комана Понтійських до Константинополя. Ця подія символізувала відновлення миру та гармонії в церкві, завдяки його вченням та моральному авторитету.
27 січня у світі
Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту
27 січня увесь світ відзначає День пам’яті жертв Голокосту. Геноцид мав місце з 1933 по 1945 роки та супроводжувався жахливими жертвами.
День вдячності менеджерам спільнот (адмінам)
День вдячності менеджерам спільнот відзначається щороку в четвертий понеділок січня. Цей день покликаний вшанувати працю людей, які підтримують активність і залученість у спільнотах — онлайн-форумах, групах, чатах, професійних мережах. Їх ще називають адмінами.
Міжнародний день портвейну
27 січня відзначається міжнародний день портвейну. Цей напій має багато шанувальників у всьому світі, але його батьківщиною вважається португальське місто Порту, з якого вино почали вивозити до Англії у кінці XVII сторіччя.
Всесвітній день молоковідсмоктувача
27 січня відзначається Всесвітній день молоковідсмоктувача.
Іменини 27 січня
- Дмитро, Іван, Петро.
Талісманом людини, народженої 27 січня є гірський кришталь. Камінь, що допомагає побачити своє майбутнє. Гірський кришталь здавна використовували для лікування ішемічної хвороби та варикозу.
Традиції, заборони, прикмети 27 січня
У народі 27 січня – свято Златоустів день або Златоустів вогонь.
У православне свято сьогодні звертаються з молитвами до Іоанна Златоуста, як до заступника за нас перед Господом. У святого просять допомогти в навчанні та осягненні грамоти, побороти відчай. Святителя також вважають покровителем сімей.
За народним повір’ям, цього дня вогонь має цілющу силу і, якщо біля відкритого вогню посидить хворий, то неодмінно вилікується.
У давнину помітили, якщо в ніч на 27 січня на небі багато зірок, то незабаром буде тепло і сніжно; якщо ж зірок небагато, то буде негода і хуртовина. Білі хмари цього дня обіцяли мороз. Якщо зранку ворона розкаркалась, то слід чекати на заметіль. А якщо півні зрання закричали у морозний день, то холод скоро відступить.
Ще прикмети 27 січня:
- конденсат на вікнах — до потепління;
- місяць білого кольору — почнеться сильний холод;
- заокруглені вали після хуртовини — чекайте на великий урожай;
- хмари проти вітру біжать — буде снігопад.
Що не можна робити 27 січня
- Не можна мити голову — будуть проблеми зі здоров’ям.
- Не слід дарувати подарунки, навіть від щирого серця.
- Забороняється різати чи обпалювати шкіру як матеріал.
27 січня в історії
Визначні події сьогодні
- 1527 — відбулася битва під Ольшаницею, одна з найбільших перемог над татарами русько-литовського війська під проводом князя Костянтина Острозького.
- 1705 — Петро I повелів московитам голити бороди або сплачувати на них податок.
- 1860 — вперше опубліковано повне видання «Кобзаря» Тараса Шевченка.
- 1880 — Томас Едісон запатентував електричну лампу розжарювання.
- 1926 — у Лондоні шотландський винахідник Джон Лоджі Бейрд провів публічну демонстрацію пристрою для передачі і прийому телевізійного зображення — телевізора.
- 1944 — затвердження перших нагород Української повстанської армії
- 1945 — радянські війська захопили польське місто Освенцим і звільнили вцілілих в’язнів концтабору Аушвіц. Пізніше концтабір до 1949 року використовувався як радянський концтабір.
- 1967 — під час репетиції польоту на Місяць загорівся американський корабель Аполлон-1. Всі члени екіпажу, — Гас Гріссом, Едвард Гіґґінс Вайт та Роджер Чаффі загинули.
- 1973 — у Парижі підписано угоду про виведення американських військ з В’єтнаму.
- 1983 — в Японії завершено будівництво найдовшого підводного залізничного тунелю, що проліг між островами Хонсю і Хоккайдо.
- 2015 — початок активних боїв за Дебальцеве під час Війни на сході України.
- 2022 — стрілянина на заводі Південмаші у Дніпрі, в результаті якої загинуло 5 осіб.
Народилися 27 січня
- 1756 — Вольфганг Амадей Моцарт, австрійський композитор, представник віденської класичної школи («Дон Жуан», «Чарівна флейта», «Весілля Фігаро»), автор понад 20 опер, 50 симфоній, фортепіанних концертів і камерних творів.
- 1775 — Фрідріх Вільгельм Шеллінґ, німецький філософ.
- 1790 — Петро Гулак-Артемовський, український поет, байкар («Пан і собака», «Солопій та Хівря», «Тюхтій та Чванько»), ректор Харківського університету.
- 1832 — Льюїс Керрол, англійський математик, письменник («Аліса в країні чудес»).
- 1836 — Леопольд фон Захер-Мазох, австрійський письменник, від його прізвища походить термін «мазохізм».
- 1837 — Володимир Лесевич, український філософ, літературознавець, історик літератури, фольклорист, педагог і громадський діяч.
- 1839 — Павло Чубинський, український етнограф і фольклорист, автор слів Державного Гімну України.
- 1841 — Архип Куїнджі, український живописець-пейзажист, культурний діяч, педагог, меценат.
- 1856 — Антін Горбачевський, український громадський і політичний діяч у Галичині, делеґат Національної Ради ЗУНР
- 1878 — Павло Горянський, український громадський діяч, засновник і голова Ялтинської Громади Українців, голова Малої Ради українців Криму.
- 1904 — Олександр Довгаль, український графік.
- 1911 — Іван Гончар, український скульптор, графік, маляр, етнограф, колекціонер.
- 1915 — Яків Гніздовський, український художник, графік, кераміст, мистецтвознавець.
- 1917 — Василь Булавський, перший обласний провідник ОУН Донеччини у жовтні-листопаді 1941, політичний референт Військового Округу УПА «Богун».
- 1927 — Олекса Тихий, український дисидент і правозахисник, педагог, мовознавець, член-засновник Української гельсінської групи.
- 1932 — Борис Шахлін, український радянський спортсмен, 7-разовий олімпійський чемпіон зі спортивної гімнастики.
- 1970 — Олександр Годинюк, український хокеїст.
- 1973 — Валентин Белькевич, білоруський та український футболіст («Динамо» Київ).
- 1979 — Розамунд Пайк, англійська актриса.
Померли 27 січня
- 1901 — Сергій Грушевський, український професор, педагог, організатор народної освіти, публіцист, меценат, батько Михайла Грушевського.
- 1901 — Джузеппе Верді, італійський композитор («Ріголетто», «Трубадур», «Травіата», «Аїда»).
- 1940 — Ісак Бабель, радянський письменник єврейського походження з України.
- 1983 — Луї де Фюнес, французький кіноактор.
- 2003 — Сергій Заремба, український історик.
- 2010 — Джером Девід Селінджер, американський письменник.
Можливо, вам також буде цікаво: Реконструкція: Україна. Фастів, де підписали угоду УНР і ЗУНР на вокзалі, і ще 15 цікавих фактів про місто
Головні новини України – ТУТ