Купити квартиру в Дніпрі

28
28

23 листопада – яке сьогодні свято, прикмети і традиції, пам’ятні дати, іменини

23 листопада – яке сьогодні свято, прикмети і традиції, пам’ятні дати, іменини

Сьогодні 23 листопада 2024 року. День пам’яті жертв голодоморів. Міжнародний день боротьби з безкарністю. Православні вшановують пам’ять святих святителів Амфілохія і Григорія. Залишилося 38 днів до Нового року. Це субота, і на цей день припадає 1004-й день повномасштабної війни в Україні.

23 листопада – яке сьогодні свято, які існують прикмети і традиції цього дня, у кого іменини, які пам’ятні дати, пов’язані з цим днем.

23 листопада – яке сьогодні церковне свято

23 листопада – яке сьогодні свято, прикмети і традиції, пам’ятні дати, іменини

23 листопада в церковному календарі – день пам’яті святих святителів Амфілохія і Григорія. Святий Амфілохій Іконійський жив у IV столітті і був єпископом міста Іконії в Малій Азії (сучасна Туреччина). Він був близьким другом та соратником святителя Василя Великого та Григорія Богослова. Амфілохій був відомий своєю великою мудрістю та ревністю у проповіді християнської віри. Він брав участь у багатьох церковних соборах і активно боровся проти єресей, особливо аріанства. Його проповіді та листи залишили значний слід у богословській думці того часу. Амфілохій помер 394 року, залишивши після себе велику спадщину духовних та богословських творів.

23 листопада у світі

День пам’яті жертв голодоморів

Щороку четверта субота листопада – день великого суму та скорботи для всіх українців. Пам’ятна дата про жахливі події, що призвели до геноциду українського народу.

О 16:00 цього дня – загальнонаціональна хвилина мовчання. Із настанням темряви люди запалюють свічки пам’яті на підвіконнях, таким чином вшановуючи жертв голодоморів.

День пам’яті жертв голодоморів

Міжнародний день боротьби з безкарністю

Щорічно 23 листопада відзначається Міжнародний день боротьби з безкарністю.

Міжнародний день людей, які пережили самогубство близької людини

Кожного року у суботу перед Днем Подяки західний світ відзначає Міжнародний день людей, які пережили самогубство близької людини.

Міжнародний день імідж-консультанта

23 листопада – міжнародне професійне свято імідж-консультантів. Консультанти з іміджу кожен день долучаються до життя багатьох людей: додають впевненості в важкі моменти життя, розкривають особистість, дістаючи на поверхню внутрішнє «наповнення», навчають нас та переконують, що справжня краса є в кожній людині.

Міжнародний день обізнаності про ауру

У метафізичних віруваннях поняття аури означає енергетичне поле, яке, як кажуть, оточує живих істот, відображаючи їхній емоційний, фізичний і духовний стан. Міжнародний день обізнаності про ауру, що відзначається в четверту суботу листопада, присвячений підвищенню обізнаності про цей інтригуючий аспект людського існування і заохоченню людей звертати увагу на власну ауру і ауру тих, хто їх оточує.

Всесвітній день акварелі

23 листопада – знаменна дата для художників-акварелістів по всьому світі. Адже в цей день відзначається Міжнародний день акварелі.

Іменини 23 листопада

  • Борис, Григорій, Іван, Макар, Олександр, Олексій.

Талісманом людини, народженої 23 листопада, є берил. Камінь, який часто носили жінки, щоб їхні чоловіки були вірними в шлюбі. Також берил за легендами є потужним захисником від темної магії.

23 листопада – яке сьогодні свято, прикмети і традиції, пам’ятні дати, іменини

Традиції, заборони, прикмети 23 листопада

У народі прозвали 23 листопада свято Митрофанів день, на честь святого Митрофана, якого також вшановують у цю дату.

У православне свято сьогодні звертаються до святителя Амфілохія – просять зцілення від хвороб, фізичних і душевних.

З молитвами за упокій усіх загиблих у Голодомор звертаються до Господа – штучно влаштований голод в Україні торкнувся кожної української родини. Цього дня можна віднести до церкви “панахидку”, подати поминальну записку.

У народі 23 листопада печуть пироги з капустою або варенням. Залишки випічки віддають тваринам – домашнім або бездомним.

В давнину цей день наші предки проводили гучно: співали, танцювали, збиралися у групи і веселилися. Привід — санний шлях вже встановився і до весни сніг пролежить.

Наші пращури помітили, що іній на деревах передвіщав мороз, а туман – тепло. Однак, якщо цього дня на деревах іній лежав зранку, то до самого 4 грудня морози будуть змінюватися відлигою.

Ще прикмети 23 листопада

  • на небі немає або мало хмар — до ясної і холодної погоди;
  • довкола місяця рожеве сяйво — будуть тріскучі морози;
  • хмари на заході червоні — погода буде ясною;
  • низькі хмари — чекайте на похолодання.

Що не можна робити 23 листопада:

  • Не можна починати конфлікти, тому що вони затягнуться.
  • Не слід лаятися, лихословити, сваритися.
  • Забороняється зловживати алкоголем.

23 листопада в історії

Визначні події

  • 1708 — РПЦ з політичних міркувань піддала анафемі українського гетьмана Івана Мазепу.
  • 1938 — Карпатська Україна отримала автономію у складі Чехословацької республіки.
  • 1994 — під час експедиції спортсменів альпіністського клубу «Одеса» в Гімалаї встановлено прапор України на вершині Чоґорі К2 (8611 метрів).
  • 1996 — офіційне закінчення першої російсько-чеченської війни. Тодішній президент Росії Борис Єльцин підписав указ про виведення близько 6 тисяч російських військового контингенту з території Чеченської Республіки Ічкерія.
  • 2003 — внаслідок Революції троянд у Грузії Едуард Шеварнадзе подав у відставку.
  • 2007 — почала роботу Верховна Рада України 6-го скликання, обрана після дострокового розпуску ВРУ 5-го скликання.
  • 2022 — Росія була визнана країною «Спонсором Тероризму»

Народилися 23 листопада

Антін Кравс

  • 1527 — Лі Чжи, один з найоригінальніших і найсуперечливіших мислителів китайського середньовіччя, історик, письменник і літературний критик періоду занепаду династії Мін.
  • 1858 — Марія Башкирцева, французька художниця українського походження, майстер жанрового живопису.
  • 1871 — Антін Кравс, український військовий діяч, генерал-четар УГА
  • 1896 — Віктор Косенко, український композитор і піаніст.
  • 1903 — Олександр Івченко, український авіаконструктор; член АН УРСР; керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків.
  • 1992 — Майлі Сайрус, поп-співачка.

Померли 23 листопада

  • 1919 — Микола Євшан, український літературний критик.
  • 1942 — Бекетов Олексій Миколайович, український архітектор і педагог. Син засновника фізико-хімічної науки Миколи Бекетова, зять Олексія Алчевського.
  • 1983 — Микола Бажан, український письменник, філософ, громадський діяч, перекладач, поет, академік.
  • 2006 – Олександр Литвиненко, колишній співробітник ФСБ Росії, автор книги «ФСБ взрывает Россию». Помер у лондонській лікарні після того, як його отруїли полонієм 210.
  • 2017 — Веджіє Кашка, ветеранка кримськотатарського руху в Криму.

Можливо, вам також буде цікаво: Постать дня: 17 листопада народився Казимир Шептицький, який врятував сотні дітей і був репресований радянською владою

Наш Телеграм

To Top
Пошук
e-mail
Важливі
Новини
Lite
Отримати допомогу