Купити квартиру в Дніпрі

67
67

21 листопада – яке сьогодні свято, прикмети і традиції, пам’ятні дати, іменини

21 листопада – яке сьогодні свято, прикмети і традиції, пам’ятні дати, іменини

Сьогодні 21 листопада 2024 року. День відмови від паління. День рибальства і Всесвітній день телебачення. День свободи і гідності в Україні. День Десантно-штурмових військ ЗСУ. Православні святкують Введення у храм Пресвятої Богородиці.  Залишилося 40 днів до Нового року. Це четвер, і на цей день припадає 1002-й день повномасштабної війни в Україні.

21 листопада – яке сьогодні свято, які існують прикмети і традиції цього дня, у кого іменини, які пам’ятні дати, пов’язані з цим днем.

21 листопада – яке сьогодні церковне свято

21 листопада – яке сьогодні свято, прикмети і традиції, пам’ятні дати, іменини

21 листопада в церковному календарі – Введення у храм Пресвятої Богородиці. Це велике християнське свято, яке присвячене події, коли Діва Марія, майбутня мати Ісуса Христа, була введена у Єрусалимський храм її батьками — Йоакимом та Анною.

За переказами, Марію у віці трьох років відвели до храму, де вона залишилася для служіння Богу. Ця подія символізує початок її духовного життя та посвяти Богу. У храмі Пресвята Богородиця зростала, навчалася молитві та вивченню Святого Письма, що підготувало її до майбутньої ролі Матері Божої. Свято Введення має глибоке духовне значення, оскільки воно підкреслює важливість посвяти Богу та служіння Йому. Цього дня віряни беруть участь у богослужіннях, молебнях і процесіях, які символізують введення Марії у храм і її посвяту Богу.

21 листопада у світі

Міжнародний день відмови від паління

Кожного листопада, у третій четвер, світ відзначає Міжнародний день відмови від паління.

Всесвітній день рибальства

Всесвітній день рибальства проводять 21 листопада. У святкових заходах беруть участь риболовні співтовариства, асоціації та спілки. Для людства прибережне та внутрішнє рибальство має важливе значення як одне з багатих джерел продовольства.

Міжнародний день філософії

Щороку у третій тиждень листопада відзначається Міжнародний день філософії.

Всесвітній день книги рекордів Гіннеса

Кожного року у третій четвер листопада відзначається Всесвітній день книги рекордів Гіннеса.

Всесвітній день вітань

Щорічно 21 листопада відзначається Всесвітній день вітань

Всесвітній день телебачення

21 листопада кожного року весь світ відзначає День телебачення. Подію заснувала Організація Об’єднаних Націй 17 грудня 1996 року.

День соціального підприємництва

День соціального підприємництва. що відзначають щорічно у третій четвер листопада, – це можливість привернути увагу до роботи соціальних підприємств.

День без музики

Кожного року 21 листопада відзначається День без музики – це неофіційне свято, котре заснував у 2005 році шотландський музичний продюсер та музикант Білл Драммонд.

Всесвітній день боротьби проти раку підшлункової залози

Всесвітній день боротьби проти раку підшлункової залози відзначають щороку у третій четвер листопада.

Європейський день муковісцидозу

Європейський день муковісцидозу відзначають 21 листопада.

21 листопада в Україні

День гідності та свободи

День гідності та свободи – Українське національне свято, що відзначається щорічно 21 листопада, починаючи з 2017 року.

Цей день – символ творення новітньої історії держави та пам’ятна дата, що вшановує мужність та патріотизм громадян, які відстоювали цінності свободи, демократії та вибір народу щодо європейського розвитку держави.

Свято вказує на дві доленосні для українського народу події: Помаранчеву революцію, що відбулася в 2004 р. та Революцію гідності – 2013-14 років.

День Десантно-штурмових військ Збройних сил України

21 листопада кожного року Україна відзначає День десантно-штурмових військ, котрий з’явився у 2017 році разом з заміною назви десантних військ на десантно-штурмові.

Іменини 21 листопада

  • Олександр.

Талісманом людини, народженої 21 листопада, є циркон. Допомагає розвивати пам’ять і спостережливість. Здавна вірили, що циркон пригнічує розвиток різноманітних інфекцій.

21 листопада – яке сьогодні свято, прикмети і традиції, пам’ятні дати, іменини

Традиції, заборони, прикмети 21 листопада

У народі прозвали 21 листопада свято Введення, або Третя Пречиста. Цей день традиційно асоціювали з настанням зими: “Введення прийшло – зиму привело”.

У православне свято сьогодні звертаються з молитвами до Пресвятої Богородиці. У Божої Матері просять здоров’я, захисту і заступництва, моляться про зцілення від різних захворювань, зміцнення віри, прощення гріхів, вдале заміжжя.

У народі день вважається хорошим для здійснення угод і продажу. За старих часів вірили, що зима в цей час роз’їжджає на санях, тому нині автомобілістам радять поміняти гуму.

21 листопада вважається рубіжною датою – з цього дня “зима встає на ноги”. У народі помітили: якщо цього дня з’являвся іній, то чекали великого снігу; якщо день починався туманом – на відлигу; а ясна погода – до майбутньої морозної зими.

Ще прикмети 21 листопада:

  • похмуро, але тепло — наступний рік буде неврожайним;
  • вже зима почалася — чекайте на врожайний рік;
  • мороз дуже сильний — до спекотного літа;
  • сніг вже випав — пролежить до весни.

Що не можна робити 21 листопада:

  • Не можна голосно сміятися, веселитися, співати.
  • Забороняється давати гроші в борг.
  • Не слід займатися важкою фізичною працею.

21 листопада в історії

Визначні події

  • 1806 — Наполеон оголосив «континентальну блокаду» Великої Бритарії.
  • 1877 — Томас Едісон представив свій фонограф.
  • 1916 — потонув «Британнік», корабель-близнюк «Тітаника» налетівши на німецьку міну.
  • 1918 — У Львові встановлено польську владу. Уряд ЗУНР переїжджає до Тернополя, згодом до Станиславова.
  • 1919 — Був укладений «Договір між союзними державами і Польщею про Східну Галичину», який передбачав передачу на 25 років Галичини до складу Польської республіки з обов’язковим забезпеченням їй автономного статусу.
  • 1920 — Армія УНР перейшла Збруч на територію Польської держави, де була інтернована в таборах.
  • 1921 — Більшовики розстріляли під містом Базаром 359 полонених українських вояків, учасників Другого зимового походу (розстріли тривали до 23 листопада)
  • 1941 — В СРСР запроваджено податок на холостяків.
  • 1947 — У Нью-Йорку засновано Панамериканську українську конференцію. В наступному, 1948 р. було утворено Координаційний Осередок Українських Громадських Організацій в Європі. Після тривалої підготовки, в листопаді 1967 р. на з’їзді в Нью-Йорку утворено Світовий Конгрес Вільних Українців (СКВУ), який об’єднав всі крайові і міжкрайові українські організції діаспори.
  • 2004 — в Україні проходив другий тур виборів Президента України. О 20:40 на Майдані Незалежності близько 20 тисяч прихильників кандидата в Президенти України Віктора Ющенка розпочали акцію з оприлюднення підсумків паралельного підрахунку результатів другого туру виборів. Розпочалася Помаранчева революція.
  • 2013 — в Україні почався Євромайдан.

Народилися 21 листопада

Ярослав Геляс

Ярослав Геляс

  • 1694 — Вольтер, французький письменник і філософ-деїст.
  • 1830 — Андрій Маркевич, український громадський діяч і етнограф, добився дозволу на перше повне видання творів Т. Шевченка («Кобзар» під редакцією В. Доманицького, 1907).
  • 1896 — Михайло Вериківський, український композитор.
  • 1916 — Ярослав Геляс, український актор і режисер.
  • 1952 — Сергій Якутович, український художник, графік, книжковий ілюстратор, народний художник України, син видатного українського графіка Георгія Якутовича, чоловік художника-графіка Ольги Якутович, батько живописця Антона Якутовича.
  • 1965 — Бйорк, ісландська співачка, музикантка, композиторка, авторка пісень, акторка. Номінантка 13 нагород Греммі, нагороди «Оскар» та двох «Золотих Глобусів».
  • 1979 — Іван Семесюк, український митець, художник, один з піонерів в жанрі Жлоб-арт, ілюстратор, музикант, архітектор, культурознавець, антрополог, письменник, поет, культурний діяч, автор медійних проєктів.

Померли 21 листопада

  • 479 до н. е. — Конфуцій, китайський філософ засновник філософського вчення — конфуціанства.
  • 1916 — Франц Йосиф I, імператор Австро-Угорської Імперії.
  • 1931 — Остап Макарушка, український педагог і філолог.
  • 2009 — Костянтин Феоктистов, радянський космонавт і конструктор космічної техніки.
  • 2011 — Енн Маккефрі, ірландська письменниця-фантастка. Перша жінка, нагороджена преміями Г’юго та Неб’юла.

Можливо, вам також буде цікаво: Мама полеглого Захисника збудувала перший храм ПЦУ у селищі на Дніпропетровщині (фото)

Наш Телеграм

To Top
Пошук
e-mail
Важливі
Новини
Lite
Отримати допомогу