Купити квартиру в Дніпрі

56
56

20 січня – яке сьогодні свято, прикмети і традиції, пам’ятні дати, іменини

20 січня – яке сьогодні свято, прикмети і традиції, пам’ятні дати, іменини

Сьогодні 20 січня 2025 року. Міжнародний день прийняття. Сумний понеділок. Православні вшановують пам’ять святого преподобного Євтимія Великого. До Нового року залишилося 345 днів. Це понеділок, і на цей день припадає 1062-й день повномасштабної війни в Україні.

20 січня – яке сьогодні свято, які існують прикмети і традиції цього дня, у кого іменини, які пам’ятні дати, пов’язані з цим днем.

20 січня – яке сьогодні церковне свято

20 січня – яке сьогодні свято, прикмети і традиції, пам’ятні дати, іменини

20 січня в церковному календарі – день пам’яті святого преподобного Євтимія Великого. Віннародився приблизно 377 року в місті Мелітіна в Малій Арменії. Він був сином Павла і Діонісії. Після смерті батька у віці трьох років, його виховував єпископ Мелітенський Отрій. Він був крещений і виконував церковні обов’язки, ставши священиком у віці 28 років. Преподобний Євтимій пішов у паломництво до Іерусалима, де після поклоніння священним місцям, приєднався до монахів у Фаранській лаврі. Потім він переїхав до пустелі Кутила, де жив у затворі разом з іншим відлюдником Феоктистом. Їхня аскетична життєвість привернула увагу інших людей, які хотіли приєднатися до них, і з часом виник монастир Феодосія. Преподобний Євтимій відомий своєю духовною силою та здатністю ісцілювати. Він також заснував монастир Капарвариха біля Хеврона.

20 січня у світі

Сумний понеділок

Сумний понеділок або Синій понеділок, який зазвичай припадає на третій понеділок січня, часто називають найдепресивнішим днем року.

Міжнародний день прийняття

20 січня проводиться Міжнародний День прийняття – цінна подія зі зворушливою історією. Іноді важливо приймати деякі речі. Твердження особливо вірне у випадку визнання інвалідності людини. Цей факт не повинен змушувати людей відчувати себе неповноцінними, тому для признання особливих людей і створено цей день.

День любителів сиру

День любителів сиру, що відзначається щороку 20 січня, є особливою подією для шанувальників сиру в усьому світі. Цей день присвячений любові та вдячності до сиру в його різноманітних формах.

День відеокамери

20 січня відзначається День відеокамери. Саме в цей день у 1982 році представники компанії Sony Electronics презентували першу відеокамеру та пустили її у вільний продаж.

День поширення знань про пінгвінів

20 січня відзначається по всьому світу День поширення знань про пінгвінів. Ця подія була запроваджена з метою привернення уваги людей до цієї дивної птахи, її чисельності та місць мешкання.

День АР Крим

20 січня відзначається День АР Крим. Дата пов’язана з проведенням у 1991 році референдуму стосовно створення АР Крим у складі України. Тоді на це дали згоду 93% мешканців півострову.

День Мартіна Лютера Кінга

Щорічно третій понеділок січня у США – вихідний день, в який відбуваються пам’ятні заходи, присвячені життю та ідеалам відомого лідера руху за права афроамериканців Мартіна Лютера Кінга.

Іменини 20 січня

  • Павло, Семен, Інна.

Талісманом людини, народженої 20 січня є лал (стара назва для каменів червоного кольору). Камінь, що допомагає підвищити імунітет. Також здавна вірили, що лал посилює сексуальне бажання.

20 січня – яке сьогодні свято, прикмети і традиції, пам’ятні дати, іменини

Традиції, заборони, прикмети 20 січня

У народі 20 січня – свято Юхимів день. Вважається, що з нього починається час хуртовин, а якщо тиждень триматимуться морози, то відразу після них почнеться весняна відлига.

У православне свято сьогодні звертаються до преподобного Євфимія, як до заступника за нас перед Богом – просять вилікувати душу і тіло від недуг, допомоги в ухваленні складних рішень, зміцненні віри. Вважається також, що святий допомагає в отриманні довгоочікуваної дитини.

За старих часів цього дня обов’язково випікали хліб – вірили, що це принесе удачу, а якщо з’їсти гарячий шматочок свіжоспеченого хліба, то хвороби оминуть стороною.

Цього дня наші предки обов’язково звертали увагу на погоду, щоб зрозуміти, якою буде весна і підготуватися до сезону.

Помітили: якщо цього дня стояла ясна і холодна погода, то літо очікувалось засушливе, а похмура і сніжна – натякала на рясний урожай. До 20-го січня закінчувались морози, хоча попереду ще була майже половина зими.

Ще прикмети 20 січня:

  • заметіль вказує, що весна прийде рано, але буде холодною;
  • сонячний і теплий день — до пізньої весни;
  • яка погода, такою буде Масниця;
  • похмуро — до затяжних морозів.

Що не можна робити 20 січня

  • Не можна брати і давати гроші в борг.
  • Забороняється виходити з дому після заходу сонця.
  • Не варто важко працювати цього дня.

20 січня у світі

Визначні події сьогодні

  • 1265 — Симон де Монфор вперше зібрав Палату громад Англійського парламенту.
  • 1320 — вперше у Вавелі короновано польського короля. Це був Владислав I Локетек, що об’єднав державу для боротьби з Тевтонським орденом.
  • 1892 — в Олбані, штат Нью-Йорк, зіграли першу офіційну баскетбольну гру.
  • 1920 — поляки ліквідували автономні права та самоврядування Галичини (Галицький крайовий сейм і Крайовий виділ) і поділили Галичину на три воєводства: Львівське, Станиславівське та Тернопільське.
  • 1942 — на Ванзейській конференції керівники нацистської Німеччини визначили шляхи та засоби «остаточного розв’язання єврейського питання».
  • 1946 — Президент США Гаррі Трумен заснував Центральну розвідувальну групу, що згодом стала ЦРУ.
  • 1961 — 44-річний демократ Джон Фіцджеральд Кеннеді, обраний 8 листопада 1960, став 35-м президентом США, наймолодшим серед своїх попередників і першим католиком на цьому посту. Кеннеді, передвиборче гасло якого було «Голосуйте за нас і ми розворушимо цю країну», з мінімальною перевагою переміг свого конкурента — колишнього віцепрезидента республіканця Річарда Ніксона.
  • 1972 — розпочалася друга хвиля арештів дисидентів в Україні (перша була 1965 року).
  • 1980 — Президент США Джиммі Картер оголосив бойкот Олімпійських ігор у Москві.
  • 1990 — «чорний січень»: у ніч з 19 на 20 січня за вказівкою президента СРСР Михайла Горбачова, радянська армія зі суходолу та з моря напали в Баку на беззбройних опозиціонерів, загинуло понад 150 осіб і поранено 100.
  • 1991 — у Кримській області УРСР відбувся Всекримський референдум про відновлення Кримської АРСР, результати якого визнала Україна.
  • 2001 — за поданням прокуратури президент Кучма звільнив з посади Юлію Тимошенко, віцепрем’єр-міністра уряду Віктора Ющенка, звинувачену в контрабанді, підставі та приховуванні доходів.
  • 2017 — 45-м президентом Сполучених Штатів став Дональд Трамп — найстарший на момент першої інавгурації.

Народилися 20 січня

  • 1775 — Андре-Марі Ампер, французький фізик і математик, творець основ електродинаміки.
  • 1865 — Михайло Туган-Барановський, український вчений-економіст, державний і громадський діяч.
  • 1891 — Михайло Ельман, український і американський скрипаль-віртуоз.
  • 1897 — Євген Маланюк, український письменник, культуролог-енциклопедист, публіцист, літературний критик, сотник Армії УНР
  • 1920 — Федеріко Фелліні, видатний італійський кінорежисер («Солодке життя», «Дорога», «Казанова Фелліні»)
  • 1930 — Базз Олдрін, американський астронавт, друга у світі людина, яка ступила на поверхню Місяця.
  • 1948 — Натан Щаранський, радянський дисидент, захисник прав людини в СРСР, міністр уряду Ізраїлю.
  • 1950 — Пол Стенлі, гітарист і вокаліст знаменитих KISS.
  • 1971 — Гері Барлоу, учасник гурту Take That.

Померли 20 січня

  • 1984 — Джонні Вайссмюллер, американський плавець, 5-разовий олімпійський чемпіон, найвідоміший виконавець ролі Тарзана у фільмах 1930-40-х років.
  • 1990 — Володимир, український релігійний діяч УАПЦ.
  • 1993 — Одрі Гепберн, американська актриса бельгійського походження, лауреатка «Оскара» («Римські канікули» 1953; «Війна і мир», «Незабутній», «Моя чарівна леді»); в останні роки свого життя вона була Спеціальним послом ЮНІСЕФ.

Можливо, вам також буде цікаво: Реконструкція: Україна. Гуляйполе – місто на лінії вогню, Нестор Махно, історія і сучасність, архівні фото, спогади

Головні новини України – ТУТ

To Top
Пошук
e-mail
Важливі
Новини
Lite
Отримати допомогу