Сьогодні 2 січня 2025 року. Котячий новий рік. День мотивацій і натхнення. Православні вшановують пам’ять святого папи Сильвестра. До Нового року залишилося 363 дні. Це четвер, і на цей день припадає 1044-й день повномасштабної війни в Україні.
2 січня – яке сьогодні свято, які існують прикмети і традиції цього дня, у кого іменини, які пам’ятні дати, пов’язані з цим днем.
2 січня – яке сьогодні церковне свято
2 січня в церковному календарі — день пам’яті святого папи Сильвестра. Вінбув головою Римської Церкви від 314 до 335 рік. Він відомий своєю ролью у відновленні християнства в Римській імперії після періоду гонінь. Сильвестр був одним із перших пап, які активно впливали на політичні справи та мали величезний вплив на розвиток християнської доктрини. Він також багато вніс у розвиток літургії та церковного управління.
2 січня у світі
Котячий новий рік
Котячий новий рік відзначають 2 січня. Засновники свята вважають, що ця дата є ідеальною для свята, адже більшість власників у цей день знаходяться вдома та можуть присвятити велику кількість часу своїм пухнастим улюбленцям.
Всесвітній день інтроверта
2 січня відзначається Всесвітній день інтроверта. Його святкування було впроваджено у 2011 році з метою поширення інформації про те, що спосіб життя та особливості таких людей є нормальним явищем. Інтроверти заглибленні у свої почуття й не бажають ділитися ними з оточуючими.
День мотивації і натхнення
2 січня відзначається День мотивації і натхнення. Метою його запровадження є стимулювання людей постійно рухатися у напрямку своєї мрії.
День заварних тістечок
День заварних тістечок відзначають 2 січня – це неофіційне свято, яке відзначають любителі заварних тістечок—легких повітряних десертів із заварного тіста, наповнених кремом або збитими вершками
А також у світі:
- День наукової фантастики
- День в’язня
- День безпеки подорожей домашніх тварин
- День фуршету
Іменини 2 січня
- Василь, Марк, Петро, Сергій, Уляна.
Талісманом людини, народженої 2 січня, є рубін. Камінь, який допомагає зупинити лихоманку і кровотечу. Також рубін здатний лікувати будь-які захворювання шкіри.
Традиції, заборони, прикмети 2 січня
У народі 2 січня – свято Сильвестрів день, або Курячий день. Незвичайну назву воно отримало тому, що за старих часів у цей час наводили лад у курниках.
У православне свято сьогодні звертаються до святого Сильвестра – моляться про зміцнення віри, просять про подальше життя і мир на землі.
Цей день добре провести в колі сім’ї, зазвичай заведено збиратися за спільним столом і доїдати все, що залишилося після Нового року.
За старих часів цього дня ворожили на цибулі на погоду. Слід було очистити 12 цибулин, посолити їх і залишити до ранку. Яка цибулина за рахунком буде мокрою – такий місяць буде дощовим.
А ще цибулю посипали сіллю і залишали так на ніч. Вранці дивилися: скільки кілець в цибулині намокли, стільки дощових місяців буде в році.
Погода цього дня вказує, яким буде серпень. Наші пращури помітили: наскільки сильний мороз, настільки буде спекотно влітку. А якщо є іній на деревах, то погода найближчими днями буде ясною. У цей день садівники трясуть плодові дерева, щоб отримати хороший урожай.
Ще прикмети 2 січня
- сорока прилетіла до людських осель — чекайте на заметіль;
- півні рано співають і мороз — буде відлига;
- вночі місяць з гострими рогами, яскравий — наступного дня буде вітряно і холодно;
- ввечері хмари на небі — до зміни погоди.
Що не можна робити 2 січня
- Не можна лихословити, лаятися, сваритися.
- Не варто займатися хатніми справами.
- Забороняється виносити з будинку сміття.
2 січня у світі
Визначні події
- 1776 — ерцгерцог Марія-Терезія скасувала тортури в Австрії.
- 1788 — Джорджія стала 4-им штатом Сполучених Штатів Америки.
- 1796 — у Росії скасована стаття 15 Жалуваної грамоти, що забороняла тілесні покарання для дворян.
- 1839 — Луї Дагер провів перше фотографування Місяця.
- 1870 — почалося спорудження Бруклінського мосту.
- 1936 — науковці Володимир Зворикін та Джордж Мортон продемонстрували електронну трубку, чутливу до ультрафіолетових й інфрачервоних променів та пристрій, що перетворював промені в потік електронів. Досягнення вважають одним з найважливіших кроків у розвитку телебачення.
- 1944 — перше бойове застосування гелікоптерів: три машини конструктора Сікорського взяли участь у супроводі британського атлантичного конвою.
- 1959 — СРСР робить перший запуск ракети «Луна-1» до Місяця. «Луна-1» не летить за розрахованою траєкторією і губиться в космосі.
Народилися 2 січня
- 1841 – Тадей Рильський, український культурно-освітній діяч, народознавець
- 1890 — Михайло Голинський, український оперний співак
- 1896 — Дзиґа Вертов, кінорежисер документального кіно, перший використав методику «прихована камера». Його стрічка «Людина з кіноапаратом», знята в 1929 р. на кінофабриці ВУФКУ, визнана найвизначнішим документальним фільмом всіх часів, згідно з кінорейтингом BFI.
- 1901 — Григорій Козаченко, український актор, народний артист України
- 1906 — Григорій Фінаровський, український композитор
- 1917 — Богдан Лончина, український громадсько-релігійний діяч, голова Українського Патріархального світового об’єднання, професор
- 1928 — Галина Яблонська, українська акторка, народна артистка УРСР
- 1931 — Микола Давидов, український баяніст і педагог, заслужений діяч мистецтв України
- 1936 — Володимир Когут, український хореограф, заслужений діяч мистецтв України
- 1952 — Степан Гавриш, український політик і юрист, доктор юридичних наук
- 1963 — Олексій Івченко, український політик, голова Конгресу Українських Націоналістів
- 1975 – Владислав Ващук, український футболіст, захисник
- 1975 – Олександр Шовковський, український футболіст, воротар
- 1981 — Максі Родрігес, аргентинський футболіст, срібний призер чемпіонату світу (2014).
Померли 2 січня
- 1938 — Михайло Коссак, український композитор, диригент, музикознавець
- 2016 — шиїтський проповідник Німр ан-Німр та 46 інших осіб, засуджених до страти кримінальним судом Саудівської Аравії після протестів 2011—2012 рр.
- 2021 — Олександра Тарасова, волонтерка, солістка національної опери України.
Можливо, вам також буде цікаво: Новий календар свят на січень – як змінилися дати
Головні Новини України – ТУТ