Квартири у Дніпрі нв Дім РІА

125
125

2 квітня  – яке сьогодні свято, прикмети і традиції, пам’ятні дати, іменини

2 квітня  – яке сьогодні свято, прикмети і традиції, пам’ятні дати, іменини

Сьогодні 2 квітня 2025 року. День кінолога України. День примирення. День піших прогулянок. Міжнародний день дитячої книги. Православні вшановують пам’ять преподобного Тита Чудотворця. До Нового року залишилося 273 дні. Це середа, і на цей день припадає 1134-й день повномасштабної війни в Україні.

2 квітня – яке сьогодні свято, які існують прикмети і традиції цього дня, у кого іменини, які пам’ятні дати, пов’язані з цим днем.

2 квітня  – яке сьогодні церковне свято

2 квітня  – яке сьогодні свято, прикмети і традиції, пам’ятні дати, іменини

2 квітня в церковному календарі – день пам’яті преподобного Тита Чудотворця. Цей чоловік вирішив присвятити себе служінню Господу ще з юних років. Жив і працював в Студійському монастирі (недалеко від Константинополя) у IX столітті. Тит багато постував, вів благочестиве життя, молився і мав лагідну вдачу, за що його дуже любили в братстві. Згодом він навіть став пресвітером. Він виступав за шанування лику святих у часи іконоборства. Відстоював свою віру настільки мужньо, що отримав від Бога дар чудотворення.

2 квітня в Україні

День кінолога України

2 квітня в Україні відзначають професійне свято кінологів – людей з великим серцем і сильним характером, які присвятили своє життя благородній справі кінології – науці про дресирування та поводження з собаками. День кінолога України – не лише вшанування кінологів, а й данина поваги їхнім чотирилапим партнерам, які вірно служать по всій країні на різних посадах.

2 квітня  у світі

День піших прогулянок

День піших прогулянок, що відзначається щороку в першу середу квітня, заохочує людей по всьому світу зашнурувати кросівки і зробити крок до кращого здоров’я.

День примирення

День примирення відзначається кожного року 2 квітня.

Міжнародний день перевірки фактів

2 квітня кожного року відзначається Міжнародний день перевірки фактів. Подія з’явилась завдяки Міжнародній мережі фактчекерів.

Міжнародний день дитячої книги

Щороку 2 квітня уся всесвітня спільнота відзначає День дитячої книги. Це свято привертає увагу всіх дітей та їхніх батьків до надзвичайної важливості книжки у житті юних читачів. Адже саме вона відкриває малятам двері у великий та незнайомий світ, знайомить з невідомими раніше істотами, розкриває таємниці життя, сприяє становленню особистості.

Всесвітній день поширення знань про аутизм

2 квітня кожного року відзначаємо Всесвітній день поширення знань про аутизм. Пам’ятний день започаткувала Організація Об’єднаних Націй 18 грудня 2007 року.

Іменини 2 квітня

  • Григорій, Анастас, Микита, Федора.

Талісманом людини, народженої 2 квітня, є нефрит. Напівдорогоцінний камінь, який найбільш шанований на Сході. Насамперед, в Стародавньому Китаї вірили, що нефрит є каменем безсмертя, а тому з нього створювали прикраси імператорам.

2 квітня  – яке сьогодні свято, прикмети і традиції, пам’ятні дати, іменини

Традиції, заборони, прикмети 2 квітня

У народі 2 квітня – свято Тит, Тит Криголамом, яке прозвали так тому, що за старих часів у цей час остаточно сходив лід на річках і ставках.

У православне свято сьогодні звертаються до преподобного Тита, як до заступника за нас перед Богом – моляться про зцілення від різних недуг, а також у сімейних потребах.

За народними повір’ями цей день слід провести день у гарному настрої – тоді підуть усі проблеми. Торговцям сьогодні потрібно пожертвувати частину заробленого на благодійність або віднести до церкви – тоді весь рік буде гарний прибуток.

Цього дня віряни намагаються робити якомога більше добрих справ, адже вважається, що вони повернуться до людини сторицею. Однак, важливо ними не хвалитися, інакше все буде марно.

Наші пращури у цей день зранку виносили з домів на вулицю яскраві льняні вироби, розвішували їх на тинах, воротах, хвіртках, прикрашали гілки берези.

У цей час бувають перші грози (більш ранні бувають 23-31 березня), розпускається сіра вільха, якщо немає морозів. У багатьох птахів на початку квітня починається шлюбний період.

Ще прикмети 2 квітня:

  • гучно воркочуть голуби — до тепла;
  • високо в небі грають ворони — чекайте на сонячну і ясну погоду;
  • лід на водоймах ще не зійшов — риболовля буде поганою;
  • дощова погода вказує на спекотне літо.

Що не можна робити 2 квітня:

  • Не варто сваритися, лихословити, конфліктувати.
  • Заборонено в’язати, шити і вишивати.
  • Краще не займатися важкою фізичною працею.

2 квітня в історії

Визначні події

  • 1792 — Конгрес США прийняв акт про карбування монети, за яким один долар рівний 100 центам і містить 24,1 грам чистого срібла.
  • 1905 — офіційно відкрито Симплонський тунель (20 км) під Альпами, що зв’язав Швейцарію та Італію.
  • 1912 — лайнер «Титанік» вийшов у море для перевірки ходових іспитів, які успішно пройшли.
  • 1966 — радянський супутник вперше у світі облетів Місяць.
  • 1967 — у день народження казкаря Ганса Крістіана Андерсена заснували Міжнародний день дитячої книги.
  • 1978 — на американському телеканалі CBS почався показ серіалу «Даллас», який через неймовірну популярність із запланованого 5-серійного фільму переріс у кіноепопею, що тривала 13 років.
  • 1996 — Борис Єльцин і Олександр Лукашенко підписали договір про створення союзної держави;
  • 2007 — Президент України Віктор Ющенко підписав указ «Про розпуск Верховної Ради України» на підставі статті 90 Конституції України.

Народилися 2 квітня

учасник російсько-української війни. Від початку повномасштабного вторгнення разом із побратимами виконував бойове завдання на ХарківщинГерой України. Загинув 24.03.2022, поблизу м. Ізюма Харківської області, похований на своїй малій Батьківщині у м. Шепетівці.

Артем Слісарчук – учасник російсько-української війни. Від початку повномасштабного вторгнення разом із побратимами виконував бойове завдання на ХарківщинГерой України. Загинув 24.03.2022, поблизу м. Ізюма Харківської області, похований на своїй малій Батьківщині у м. Шепетівці.

  • 742 — Карл Великий, король франків, пізніше римський імператор (засновник Імперії Каролінгів)
  • 1151 — Ігор Святославич, Новгород-Сіверський князь (з 1178) і князь чернігівський (1198). Син чернігівського князя Святослава Ольговича, з роду Ольговичів (онук Олега Святославича та праправнук Ярослава Мудрого).
  • 1725 — Джакомо Казанова, авантюрист, герой-коханець, письменник.
  • 1805 — Ганс Крістіан Андерсен, данський письменник, поет і казкар («Гидке каченя», «Стійкий олов’яний солдатик», «Снігова королева», «Кресало», «Русалонька»).
  • 1840 — Еміль Золя, французький письменник («Ругон-Маккари», «Жерміналь», «Чрево Парижа»), публіцист («Я звинувачую»)
  • 1990 — Артем Слісарчук, офіцер Збройних сил України, Герой України.

Померли 2 квітня

  • 1709 — Гауллі Джованні Батиста, на прізвисько Бачичча, італійський художник епохи бароко, відомий як майстер фрескового і портретного живопису.
  • 1777 — Максим Березовський, український композитор, класик європейської музики.
  • 1872 — Семюел Фінлі Бріз Морзе, американський художник та винахідник; у 1837 році винайшов електромеханічний телеграф, у 1838 році розробив телеграфний код (азбука Морзе)
  • 1918 — Іван Нечуй-Левицький, український письменник («Маруся Богуславка», «Микола Джеря», «Кайдашева сім’я»), перекладач.
  • 2005 — Іван Павло II, 264-й Папа Римський, перший в історії Папа-слов’янин
  • 2022 — Макс Левін, український фотокореспондент, документальний фотограф.

Можливо, вам також буде цікаво: Свята у квітні 2025 року: чи будуть додаткові вихідні

To Top
Пошук
e-mail
Важливі
Новини
Lite
Отримати допомогу