Сьогодні 17 грудня 2024 року. Міжнародний день захисту секс-працівниць від насильства і жорстокості. День працівника державної виконавчої служби в Україні. Православні вшановують пам’ять святого пророка Даниїла. До Нового року залишилося 14 днів. Це вівторок, і на цей день припадає 1028-й день повномасштабної війни в Україні.
17 грудня – яке сьогодні свято, які існують прикмети і традиції цього дня, у кого іменини, які пам’ятні дати, пов’язані з цим днем.
17 грудня – яке сьогодні церковне свято
17 грудня в церковному календарі – день пам’яті святого пророка Даниїла. Даниїл був відомий своєю мудрістю та вірністю Богу, навіть у важких умовах чужоземного полону. Він обіймав високі посади при дворі вавилонських царів, таких як Навуходоносор і Дарій, завдяки своїй здатності тлумачити сни і передбачати майбутнє. Його віра і духовна сила робили його шанованою особою навіть серед язичників.
Однією з найвідоміших історій про Даниїла є його перебування у лев’ячій ямі. За відмову від поклоніння цареві Даниїла кинули до левів, але Бог зберіг його життя, закривши пащі звірів. Це чудо підтвердило його праведність і божественне заступництво. Книга Даниїла також містить кілька видінь і пророчих передбачень, які мають важливе значення для розуміння есхатології (науки про кінець світу). Його видіння про чотири царства і “вічний цар” часто трактуються як пророцтва про прихід Месії та кінець часів. Пророк Даниїл помер у глибокій старості, залишивши по собі спадщину віри та пророчих передбачень. Його життя є символом віри, мудрості та непохитності перед випробуваннями.
17 грудня у світі
Міжнародний день захисту секс-працівниць від насильства і жорстокості
17 грудня кожного року світ відзначає Міжнародний день захисту секс-працівниць від насильства і жорстокості.
День братів Райт
День братів Райт відзначається щороку 17 грудня. Це свято вшанування піонерів авіації, день, приурочений до перших успішних польотів Орвілла та Вілбура Райтів на літаку, важчому за повітря, з механічним двигуном, які вони здійснили у 1903 році. Цей день є не лише святкуванням їхнього новаторського досягнення, але й даниною духу новаторства та рішучості, який характеризує авіацію.
А також у світі:
- День кленового сиропу
17 грудня в Україні
День працівника державної виконавчої служби
День працівника державної виконавчої служби в Україні, який відзначається щорічно 17 грудня, є професійним святом, що визнає значну роль державної виконавчої служби в правовій та судовій системі країни. У цей день вшановують самовідданість і наполегливу працю тих, хто забезпечує виконання рішень судів, арбітражних судів та інших органів.
Іменини 17 грудня
- Данило, Денис, Іван, Микита, Микола, Олександр, Петро, Сергій, Степан.
Талісманом людини, народженої 17 грудня, є бірюза. Камінь, який сприятливо впливає на психічне здоров’я свого власника. Бірюза допомагає позбутися безсоння, знімає головний біль.
Традиції, заборони, прикмети 17 грудня
У народі 17 грудня – свято Данилов день. Вважається, що якщо цього дня випаде іній, то через тиждень має потеплішати.
У православне свято сьогодні звертаються з молитвами зміцнити дух і віру. Вважається, що пророк Данило захищає від посухи, голоду, епідемій, навал ворогів і братських міжусобиць.
За народними прикметами в цей день потрібно неодмінно покласти в кишеню монету – згідно з повір’ям, тоді цілий рік не буде проблем із грошима.
Жінки цього дня влаштовували ворожіння. Брали три лаврові листи, на кожному писали імена божих отроків (Азарія, Мисаїла і Ананія) і клали під подушку. Перед сном просили святого пророка Даниїла, щоб приснився суджений.
З цього дня розпочинались сильні морози: “Зима мости мостить”. Люди виходили поглянути на дим із труби, щоб дізнатись про погоду: якщо дим стовпом іде – морози стоятимуть, якщо до землі прибивається – скоро відлига.
Ще прикмети 17 грудня:
- яка погода сьогодні, таким буде травень;
- сильна заметіль — навесні будуть добре роїтися бджоли;
- снігу багато випали — чекайте на тепло наступного тижня;
- іній на деревах з’явився — на зимові свята буде тепла погода.
Що не можна робити 17 грудня:
- Забороняється носити одяг навиворіт.
- Не слухайте порад людини, яка не є вашим родичем.
- Не можна носити одяг червоного кольору.
17 грудня в історії
Визначні події
- 1777 — Франція визнала незалежність британських колоній в Північній Америці (майбутніх Сполучених Штатів Америки).
- 1790 — У Мексиці знайшли камінь з календарем ацтеків.
- 1872 — у приміщенні школи сестер Ліндфорс (вул. Фундуклеївська, 21) відбулася перша вистава українського музичного театру в Києві — «Чорноморці» (автор — М.Лисенко; постановник — М.Старицький, він же — автор лібрето за мотивами твору Я.Кухаренка).
- 1897 — На Харківському паровозобудівному заводі збудували перший український паровоз.
- 1903 — Орвілл Райт здійснив перший у світі політ на літаку, важчому за повітря, сконструйованому ним разом зі своїм братом Вілбером. Політ тривав 12 секунд.
- 1917 — Українська Центральна Рада отримала урядову телеграму з Петрограда від Ради Народних Комісарів, в якій зазначалося, що уряд радянської Росії «визнає Українську Народну Республіку, її право цілком відокремитися від Росії… зараз же, без обмеження та безумовно». Водночас до Центральної Ради було висунуто ультимативні вимоги пропустити більшовицькі війська на Південний фронт для боротьби з Каледіним, не пропускати білогвардійські війська, що рухаються на Дон і Урал та припинити роззброєння Червоної гвардії.
- 1917 — Розпочав роботу Всеукраїнський з’їзд робітничих, солдатських і селянських депутатів, який підтримав Українську Центральну Раду. 20 грудня з’їзд відкинув ультиматум петроградської Ради Народних Комісарів, що стало приводом для українсько-більшовицької війни.
- 1917 — проголошено Радянську республіку матросів та будівельників.
- 1962 — Відбувся перший виступ Beatles на телебаченні — на каналі Granada TV вони виконали пісню Love Me Do
- 1986 — У Кембриджському шпиталі вперше в історії медицини здійснено одночасну пересадку серця, печінки та легенів.
- 1989 — На телеканалі Fox (США) відбулась прем’єра мультсеріалу «Сімпсони».
- 1990 — У Москві почався IV з’їзд народних депутатів СРСР, у перший же день якого прозвучала вимога відставки президента Михайла Горбачова.
- 1992 — Депутати Федеральних зборів Чехо-Словаччини ухвалили постанову про припинення з 1 січня 1993 року існування Чехо-Словацької Федеративної Республіки й утворення держав-спадкоємниць — Чехії та Словаччини.
- 1996 — У столиці Перу Лімі члени ліворадикального руху Тупак Амару захопили в заручники 490 високопоставлених гостей посла Японії і погрожували їх убити. Лише через 5 місяців поліція визволила заручників і знищила терористів.
- 1998 — США і Велика Британія завдали авіаційні удари по Іраку під приводом відмови того співпрацювати зі спеціальною комісією ООН з питання контролю над іракським озброєнням.
Народилися 17 грудня
- 1905 — Сімо Гяюгя, фінський снайпер на прізвисько Біла смерть, що воював у Зимову війну та вбив близько 500 радянських солдатів, ставши найбільш результативним снайпером в історії.
- 1908 — Юрій Шевельов (Шерех), український славіст-мовознавець, історик літератури, письменник, критик, академік Національної академії наук України.
- 1947 — Микола Азаров, український політичний діяч російського походження. Покинув Україну на фоні подій 2014 року.
- 1963 — Сергій Кульчицький, український воєначальник, учасник війни на Донбасі. Герой України.
- 1969 — Олександр Аніщенко, офіцер Служби безпеки України, учасник антитерористичної операції на сході України. Герой України.
- 1974 — Ніка Турбіна, талановита ялтинська поетеса, відома своїми віршами, які написала в ранньому віці.
- 1975 — Міла Йовович, французька й американська акторка українського походження (уродженка Києва).
Померли 17 грудня
- 1830 — Сімон Болівар, керівник боротьби за незалежність іспанських колоній в Південній Америці. 1825 року на його честь було названо створену у Верхньому Перу державу — Республіку Болівія.
- 1881 — Льюїс Генрі Морган, американський історик і етнограф, основоположник наукової антропології, автор капітальної праці «Дослідження розвитку людства від дикості через варварство до цивілізації», в якій було закладено основи теорії розвитку родового укладу і власності та викладено теорію еволюції сім’ї та шлюбу.
- 1962 — Томас Мітчелл, американський актор, драматург та сценарист.
- 1982 — Леонід Коган, видатний український, радянський скрипаль та педагог. Один з найяскравіших представників радянської скрипкової школи.
- 2014 – Олег Лишега, український поет, драматург і перекладач.
- 2014 – Стефанія Шабатура, український митець-килимар, багаторічний політв’язень радянських часів.
- 2016 — Святослав Караванський, український мовознавець, поет, перекладач, журналіст, автор самвидаву. Багатолітній в’язень концтаборів СРСР 1944–1960, 1965–1979. Член ОУН.
Можливо, вам також буде цікаво: Зимові канікули у школах України – як відпочиватимуть учні
Головні новини України – ТУТ