Квартири у Дніпрі нв Дім РІА

76
76

17 березня  – яке сьогодні свято, прикмети і традиції, пам’ятні дати, іменини

17 березня  – яке сьогодні свято, прикмети і традиції, пам’ятні дати, іменини

Сьогодні 17 березня 2025 року. День мобілізаційного працівника. Православні вшановують пам’ять преподобного Олексія. Також сьогодні Третя седмиця Великого посту. До Нового року залишилося 289 днів. Це понеділок, і на цей день припадає 1118-й день повномасштабної війни в Україні.

17 березня – яке сьогодні свято, які існують прикмети і традиції цього дня, у кого іменини, які пам’ятні дати, пов’язані з цим днем.

17 березня – яке сьогодні церковне свято

17 березня  – яке сьогодні свято, прикмети і традиції, пам’ятні дати, іменини

17 березня в церковному календарі – день пам’яті преподобного Олексія. Він народився в IV столітті в знатній римській родині. Якось у храмі під час богослужіння йому привиділося, що ховають його матір. Він почав невпинно молитися, щоб випросити у Господа її життя. Олексій також відмовився від багатства та щасливого майбутнього, а у вечір свого весілля покинув рідну домівку і став жебракувати. 17 років він провів у місті Едеса, де просив милостиню біля храму Пречистої Діви Марії. Люди почали приходити до нього за мудрістю, а тому він покинув поселення і на кораблі повернувся до Риму. Він осів біля батьківського дому, але його батьки не впізнали сина і годували його 17 років, як жебрака. Тільки після смерті преподобного, вони зрозуміли, хто був біля них.

17 березня в Україні

День мобілізаційного працівника

Щорічно 17 березня Україна відзначає професійне національне свято – День мобілізаційного працівника (День військкоматів).

17 березня у світі

День Святого Патрика

День Святого Патрика відзначається 17 березня, і в цей день кожен може відчути себе ірландцем — якщо не за народженням, то за духом.

Іменини 17 березня

  • Павло, Макар, Гавриїл, Віктор, Олексій, Олександр.

Талісманом людини, народженої 17 березня є хризопраз. Його ще називають зеленим агатом. Здавна хризопраз використовували для заохочення оптимізму, задоволення та радості.

17 березня  – яке сьогодні свято, прикмети і традиції, пам’ятні дати, іменини

Традиції, заборони, прикмети 17 березня

У народі 17 березня – свято Олексій Теплий, цього дня зазвичай стояла дуже тепла погода.

Триває Великий піст: тим, хто постить, цього дня треба дотримуватися сухоїдіння.

У православне свято сьогодні звертаються з молитвами до святого Олексія, як до заступника за нас перед Богом. Просять про одужання, вберегти від наслідків важких недуг, позбавити страху перед випробуваннями долі, заступництва для скривджених, розради скорботним і допомоги в нужді.

У народі на Олексія Теплого шанують березу – вона символізує мир, чистоту і гармонію. У цей час зазвичай збирають березовий сік і готують на ньому узвар із медом і різними прянощами – вірять, що такий напій додає сил. Наші пращури вірили, що цього дня березові бруньки отримують особливу цілющу силу.

За однією з народних прикмет, якщо цього дня незаміжня дівчина побачить лелеку, їй потрібно присісти – тоді незабаром вона зустріне судженого.

А ще існувало повір’я, якщо цей день випав на понеділок, то він несприятливий для довгої подорожі.

З цього дня з теплих країв прилітають граки: “Грак на горі – так і весна у дворі”. Якщо грак прилетів, через місяць сніг зійде. Коли грак з землі хворостину підіймає – сонячне літо обіцяє. Якщо граки кричать, значить, погода скоро зіпсується (скоріш за все буде дощ).

Ще прикмети 17 березня:

  • тепло — буде хороший урожай;
  • багато води талої до достатку сіна;
  • бджоли вперше вилетіли — буде багато меду;
  • сніг чи дощ — буде великий урожай фруктів та овочів;
  • журавлі повернулися додому — вже остаточно потепліє.

Що не можна робити 17 березня:

  • Не можна рубати березу.
  • Не дозволяється працювати після заходу сонця.
  • Забороняється лаятися і лихословити.

17 березня в історії

Визначні події 17 березня

  • 1238 — війська монгольського хана Батия виступили в похід на Новгород.
  • 1521 — Фернан Магеллан відкрив Філіппіни.
  • 1674 — Івана Самойловича було проголошено гетьманом «обох берегів Дніпра».
  • 1845 — англієць Стівен Перрі запатентував еластичний бинт.
  • 1861 — об’єднання Італії. Цього дня проголошено Італійське Королівство з Віктором Емануїлом II як першим італійським королем (Рим і Венеція тоді ще не входили до складу нової держави).
  • 1917 — у Києві створили Українську Центральну Раду.
  • 1920 — більшовики знищили Кубанську Народну Республіку.
  • 1930 — Американського мафіозі Аль Капоне випустили на свободу через те, що не змогли довести скоєні ним злочини.
  • 1937 — у СРСР ухвалили закон, що позбавив селян свободи пересування.
  • 1939 — в Карпатах на Верецькому перевалі поляки розстріляли від 500 до 600 полонених січовиків, переданих їм угорцями.
  • 1940 — у СРСР випробували перший танк Т-34, розроблений конструкторським бюро танкового відділу Харківського заводу № 183.
  • 1943 — Трагедія села Ремель — один із найбільших воєнних злочинів на території України.
Бійня у Ремелі, Різанина у Ремелі, Трагедія села Ремель  — воєнний злочин масового вбивства мирних жителів села Ремель, скоєний змішаним військовим підрозділом нацистських есесівців та польського шуцманшафту 17 березня 1943 року. З понад 500 мешканців вдалось вижити тільки 73 особам. Усі будівлі, за винятком школи, були спалені. Багато жертв убито з особливою жорстокістю, зокрема учні місцевої школи спалені живцем в одному з господарських будинків[1]. Тіла більш ніж 400 жертв поховані у братській могилі.

Бійня у Ремелі (Рівненська область) — воєнний злочин масового вбивства мирних жителів села Ремель, скоєний змішаним військовим підрозділом нацистських есесівців та польського шуцманшафту 17 березня 1943 року. З понад 500 мешканців вдалось вижити тільки 73 особам. Усі будівлі, за винятком школи, були спалені. Багато жертв убито з особливою жорстокістю, зокрема учні місцевої школи спалені живцем в одному з господарських будинків. Тіла більш ніж 400 жертв поховані у братській могилі. На фото: ремельські школярі. Всі вони були спалені у дровітні.

  • 1945 — під проводом генерала Павла Шандрука утворено Український Національний Комітет, політико-громадський центр, що відстоював перед німецькою владою українські інтереси.
  • 1951 — Українська Повстанська Армія (УПА) закликала США допомогти їй у боротьбі з СРСР.
  • 1960 — у Японії вперше у світі надійшли у продаж різнокольорові фломастери.
  • 1980 — англійський парламент проголосував за бойкот московської Олімпіади.
  • 1991 — на референдумі в СРСР 77,85 % населення проголосувало за збереження Союзу.
  • 1992 — утворено Повітряні сили Збройних сил України.
  • 1995 — Верховна Рада України прийняла Закон України «Про Автономну Республіку Крим», що підтверджував відсутність посади «президента Криму».
  • 1995 – вперше в ефір вийшов Мистецький канал Територія А на телеканалі ICTV.
  • 1999 – розпочалося виробництво автомобіля ЗАЗ-1103 Славута.
  • 2000 — в Уганді близько тисячі членів релігійної секти «Заповіді Божі» спалили себе у своїй церкві.
  • 2014 — ЄС ввів перші санкції проти Росії в в звʼязку з анексією Криму.
  • 2023 — Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт Володимира Путіна та Марії Львової-Бєлової.

Народилися 17 березня

  • 1847 — Федір Вовк, український антрополог, археолог, етнограф.
  • 1856 — Михайло Врубель, український і російський художник.
  • 1857 — Олексій Бах, український біохімік, який розробив учення про ферменти, народоволець.
  • 1874 — Августин Волошин, український громадський діяч, священик, президент Карпатської України (1938–1939).
  • 1876 — Вадим Щербаківський, український археолог, етнограф.
  • 1896 — Надія Суворцова, українська громадська діячка, журналіст, автор мемуарів.
  • 1897 — Олесь Бабій, український письменник та літературознавець, автор гімну ОУН «Зродились ми великої години».
  • 1902 — Опанас Шевчукевич, український (буковинський) скульптор і лікар
  • 1951 — Курт Рассел, американський актор кіно, продюсер і сценарист.
  • 1967 — Біллі Корган, лідер гурту «Smashing Pumpkins».

Померли 17 березня

Оксана Швець

Оксана Швець

  • 180 — Марк Аврелій, римський імператор з 161 року, філософ-стоїк.
  • 461 — Святий Патрик, святий патрон і просвітитель Ірландії, видатний місіонер і чудотворець, який навернув ірландців до християнської віри
  • 1664 — Іван Виговський, гетьман України, розстріляний поляками.
  • 1680 — Франсуа де Ларошфуко, герцог, французький письменник-мораліст
  • 1915 — Олександр Митрак, український (русинський) письменник, фольклорист і етнограф.
  • 1926 — Юрій Дараган, український поет, представник «Празької школи».
  • 1947 — Костянтина Малицька, українська письменниця, педагог, діячка культурно-освітніх товариств у Галичині, авторка тексту пісні «Чом, чом, чом, земле моя…»
  • 1976 — Іван Борковський, український археолог.
  • 1977 — Василь Земляк, український письменник і кіносценарист чеського походження, лауреат Шевченківської премії.
  • 2013 — Оксана Хожай, українська співачка, заслужена артистка України.
  • 2022 — Оксана Швець, заслужена артистка України (внаслідок влучання уламків ракети).
  • 2024 — Геннадій Москаль, український політик, колишній голова Закарпатської обласної державної адміністрації.

Можливо, вам також буде цікаво: Благовіщення, Великий піст, батьківські суботи – календар православних свят на березень 2025 року

To Top
Пошук
e-mail
Важливі
Новини
Lite
Отримати допомогу