[:ru]Украинская разведка прогнозирует, что Россия может решиться на полномасштабное вторжение в Украину уже в январе-феврале следующего года. Руководитель Главного управления разведки Кирилл Буданов показал возможные сценарии российского наступления.
Об этом сообщает РБК-Украина со ссылкой на интервью главы разведки для издания Military Times, передает НСН.
Сколько войск РФ вокруг Украины
По данным разведки, по состоянию на 20 ноября 2021 года вблизи украинских границ и на оккупированных Россией территориях было размещено:
- 90 тысяч российских военных;
- 1200 танков;
- 2900 единиц бронетехники;
- 28 медицинских подразделений;
- 1600 единиц артиллерии;
- 330 самолетов;
- 240 вертолетов;
- 75 кораблей;
- 6 субмарин.
Где размещены российские подразделения
Сейчас два армейских корпуса находятся на оккупированной территории Донецкой и Луганской областей, в приграничной Ростовской области стоит российская армия, а еще одно военное подразделение находится в Волгограде. В общем это 15 батальонных тактических групп.
Вдоль границ Сумской и Харьковской областей размещена еще одна российская армия, а также танковая и механизированная дивизии, которые вместе составляют 8 батальонных тактических групп.
Еще четыре батальонные тактические группы противника находятся у северных границ Украины. Россия разместила свои механизированные дивизии и батальон в Брянской, Смоленской областях, а также на территории Беларуси. Кроме того, в приграничных областях Беларуси размещены три воздушно-десантных батальона.
На территории оккупированного Крыма, по данным разведки, сегодня находятся две армии, армейский корпус и Черноморский флот. Вместе они составляют 13 батальонных тактических групп.
Откуда может начаться вторжение
Как прогнозирует украинская разведка, наступление противника может начаться на севере, востоке и юге Украины. Войска из Брянска и Белоруссии пойдут наступлением на Черниговскую область и север Сумской области. Также на территорию Сумской области войдут батальоны из Воронежа.
Не исключается и нападение воздушно-десантных батальонов из Беларуси на Ровенскую и Житомирскую области.
Наступление на Харьковскую область возможно сразу с двух направлений – с территории РФ и оккупированных районов Донбасса. Кроме того, размещенные на Донбассе войска вместе с силами противника из Крыма попытаются захватить приморскую часть Запорожской области, чтобы создать сухопутный коридор между Крымом и ОРДЛО.
Разведка также прогнозирует нападение российского морского десанта на Одессу и Херсон. На это направление Россия может бросить сразу 12 батальонных тактических групп.
В целом, согласно опубликованному сценарию разведки, Россия может попытаться захватить приграничные северные, восточные и южные области Украины, поделив территорию нашего государства практически по Днепру.
Напомним, ранее министр обороны Алексей Резников заявлял, что Россия вряд ли решится на полномасштабное вторжение в Украину.
В то же время американское издание NYT со ссылкой на американскую разведку писало, что у США и Европы осталось мало времени, чтобы сдержать Россию от новой агрессии в отношении Украины.[:ua]Українська розвідка прогнозує, що Росія може наважитися на повномасштабне вторгнення в Україну вже у січні-лютому наступного року. Керівник Головного управління розвідки Кирило Буданов показав можливі сценарії російського наступу.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на інтерв’ю глави розвідки для видання Military Times, передає НСН.
Скільки військ РФ навколо України
За даними розвідки, станом на 20 листопада 2021 року поблизу українських кордонів та на окупованих Росією територіях було розміщено:
- 90 тисяч російських військових;
- 1200 танків;
- 2900 одиниць бронетехніки;
- 28 медичних підрозділів;
- 1600 одиниць артилерії;
- 330 літаків;
- 240 вертольотів;
- 75 кораблів;
- 6 субмарин.
Де розміщені російські підрозділи
Наразі два армійські корпуси перебувають на окупованій території Донецької та Луганської областей, в прикордонній Ростовській області стоїть російська армія, а ще один військовий підрозділ перебуває у Волгограді. Загалом це 15 батальйонних тактичних груп.
Вздовж кордонів Сумської та Харківської областей розміщена ще одна російська армія, а також танкова та механізована дивізії, що разом становлять 8 батальйонних тактичних груп.
Ще чотири батальйонні тактичні групи противника перебувають біля північних кордонів України. Росія розмістила свої механізовані дивізії та батальйон у Брянській, Смоленській областях, а також на території Білорусі. Крім того, у прикордонних областях Білорусі розміщені три повітряно-десантні батальйони.
На території окупованого Криму, за даними розвідки, сьогодні перебувають дві армії, армійський корпус та Чорноморський флот. Разом вони становлять 13 батальйонних тактичних груп.
Звідки може початися вторгнення
Як прогнозує українська розвідка, наступ противника може початися на півночі, сході та півдні України. Війська з Брянська та Білорусі підуть наступом на Чернігівську область та північ Сумської області. Також на територію Сумської області увійдуть батальйони з Воронежу.
Не виключається і напад повітряно-десантних батальйонів з Білорусі на Рівненську та Житомирську області.
Наступ на Харківську область можливий відразу з двох напрямків – з території РФ та окупованих районів Донбасу. Крім того, розміщені на Донбасі війська разом з силами противника з Криму спробують захопити приморську частину Запорізької області, щоб утворити сухопутний коридор між Кримом та ОРДЛО.
Розвідка також прогнозує напад російського морського десанту на Одесу та Херсон. На цей напрямок Росія може кинути відразу 12 батальйонних тактичних груп.
Загалом, згідно з опублікованим сценарієм розвідки, Росія може спробувати захопити прикордонні північні, східні та південні області України, поділивши територію нашої держави практично по Дніпру.
Нагадаємо, раніше міністр оборони Олексій Резніков заявляв, що Росія навряд чи наважиться на повномасштабне вторгнення в Україну.
Водночас американське видання NYT з посиланням на американську розвідку писало, що у США та Європи залишилося мало часу, щоб стримати Росію від нової агресії щодо України.[:]