[:ru]Идея полезных сладостей – весьма привлекательна. Многим хотелось бы найти для себя подобный продукт: вкусный, но при этом – не вредящий здоровью и фигуре. Возможно, эту задачу можно решить с помощью сахарозаменителей?
И да, и нет. Сахарозаменители в большинстве своем также не слишком полезны. И любой сладкий продукт необходимо есть в ограниченных количествах. При этом существуют сладости, обладающие массой полезных свойств. И неплохо было бы периодически включать их в свой рацион.
OBOZREVATEL подготовил для вас топ-5 полезных сладостей, передает НСН.
1. Вяленая хурма
Вяленая хурма – самый полезный из сухофруктов и самая полезная сладость. У нас, к сожалению, она не так распространена, как изюм, финики или курага. А зря! Вяленая хурма содержит много витаминов А и В5, хрома и йода. Биотина в ней в 15 раз больше, чем в кураге, а магния – втрое больше, чем в изюме. Ну и, конечно, клетчатка и калий – в достаточном объеме.
Сколько вяленой хурмы можно съесть в день без вреда для фигуры и здоровья? Около 80 грамм.
2. Подсолнечная халва
Халва – очень калорийная сладость, поскольку помимо сахаров она содержит большое количество жиров. А еще в подсолнечной халве можно найти море витамина Е (суточная норма в 70 граммах продукта), витамин В1, кальций, магний и невероятное количество биотина.
Сколько халвы можно съесть в день без вреда для фигуры и здоровья? Около 70 грамм.
3. Ореховая паста (арахисовая паста)
Важный момент – эту сладость необходимо делать самостоятельно, поскольку в промышленных масштабах на ее производство идут третьесортные, часто даже заплесневевшие орехи. А орехи, пораженные плесенью, заражены канцерогенными афлатоксинами. Но ореховая паста, сделанная из качественных орешков, содержит витамины группы В, селен, витамин Е, магний, цинк и все те вещества, из-за которых диетологи рекомендуют ежедневно есть семечки и орехи.
Сколько ореховой пасты можно съесть в день без вреда для фигуры и здоровья? Около 60-70 грамм.
Как приготовить ореховую пасту дома? Орешки измельчить, смешать в равных пропорциях с сахарным сиропом или медом, по желанию – добавить какао и любимые специи (ваниль, корицу, имбирь).
4. Цукаты из цитрусовой цедры
Цедра цитрусовых содержит много клетчатки, витамина С, кальция и особые антиоксиданты – биофлавоноиды. Большая часть компонентов теряется при кулинарной обработке, но, в любом случае, цукаты из цедры – полезная альтернатива конфетам.
Сколько цукатов из цитрусовых можно съесть в день без вреда для фигуры и здоровья? Около 100 грамм.
5. Экстрачерный шоколад
Вопреки расхожему мнению, в экстрачерном шоколаде не меньше сахаров, чем в обычном, и он не менее калорийный. Но из черного шоколада лучше усваиваются антиоксиданты – полифенолы, потому выбор между горьким и молочным шоколадом лучше делать в пользу первого.
Сколько грамм экстрачерного шоколада можно съесть в день без вреда для фигуры и здоровья? Около 50 грамм.
И помните еще несколько важных правил:
- выбирайте только одну сладость в день
- пейте чай и кофе без сахара
- избегайте газированных напитков и соков (включая свежевыжатые)
- следите за общей калорийностью дневного рациона.
[:ua]Ідея корисних солодощів – дуже приваблива. Багатьом хотілося б знайти для себе подібний продукт, смачний, але при цьому такий, що не шкодить здоров’ю та фігурі. Можливо, це завдання можна вирішити, за допомогою цукрозамінників?
І так, і ні. Цукрозамінники здебільшого також не дуже корисні. І будь-який солодкий продукт все одно необхідно вживати в обмежених кількостях. При цьому існують солодощі, які мають купу корисних властивостей. І непогано було б періодично включати їх до свого раціону.
OBOZREVATEL підготував для вас топ-5 корисних солодощів, передає НСН.
1. В’ялена хурма
В’ялена хурма – найкорисніший із сухофруктів і найкорисніший солодкий продукт. У нас, на жаль, вона не настільки поширена, як родзинки, фініки або курага. І даремно! В’ялена хурма містить багато вітамінів А і В5, хрому та йоду. Біотину у ній в 15 разів більше, ніж в куразі, а магнію – втричі більше, ніж в родзинках. Ну і, звичайно, клітковина і калій – в достатньому обсязі.
Скільки в’яленої хурми можна з’їсти на день без шкоди для фігури і здоров’я? Близько 80 грам.
2. Соняшникова халва
Халва – з дуже калорійних солодощів, оскільки окрім цукру вона містить велику кількість жирів. А ще у соняшниковій халві можна знайти море вітаміну Е (добова норма в 70 грамах продукту), вітамін В1, кальцій, магній і неймовірну кількість біотину.
Скільки халви можна з’їсти на день без шкоди для фігури і здоров’я? Близько 70 грам.
3. Горіхова паста (арахісова паста)
Важливий момент – ці солодощі необхідно робити самостійно, оскільки в промислових масштабах на їх виробництво йдуть третьосортні, часто навіть запліснявілі горіхи. А горіхи, уражені цвіллю, містять канцерогенні афілатоксини.
Горіхова ж паста з якісних горішків містить вітаміни групи В, селен, вітамін Е, магній, цинк і всі ті речовини, через які дієтологи рекомендують щодня їсти насіння і горіхи.
Скільки горіхової пасти можна з’їсти на день без шкоди для фігури і здоров’я? Близько 60-70 грам.
Як приготувати горіхову пасту вдома? Горішки подрібнити, змішати в рівних пропорціях з цукровим сиропом або медом, за бажанням – додати какао і улюблені спеції (ваніль, корицю, імбир).
4. Цукати з цитрусової цедри
Цедра цитрусових містить багато клітковини, вітаміну С, кальцію і особливі антиоксиданти – біофлавоноїди. Більша частина компонентів втрачається при кулінарній обробці, але, в будь-якому випадку, цукати з цедри – корисна альтернатива цукеркам.
Скільки цукатів з цитрусових можна з’їсти на день без шкоди для фігури і здоров’я? Близько 100 грам.
5. Екстрачорний шоколад
Всупереч розхожій думці, в естрачорному шоколаді не менше цукрів, ніж в звичайному, і він не менш калорійний. Але з чорного шоколаду краще засвоюються антиоксиданти – поліфеноли, тому вибір між гірким і молочним шоколадом краще робити на користь першого.
Скільки грам екстрачорного шоколаду можна з’їсти на день без шкоди для фігури і здоров’я? Близько 50 грам.
І пам’ятайте ще кілька важливих правил:
- обирайте тільки один вид солодощів на день
- пийте чай і каву без цукру
- уникайте газованих напоїв і соків (включаючи свіжовичавлені)
- стежте за загальною калорійністю денного раціону.
[:]