Лавров пропонує відмовитись від долару у відповідь на санкції

У Росії заговорили про необхідність відмовитися від використання долару і міжнародних платіжних систем на тлі посилення санкцій, повідомляє NNS, посилаючись на сайт МЗС РФ, де оприлюднене інтерв’ю з головою російського Міністерства закордонних справ Сергієм Лавровим.

Сергій Лавров запропонував використовувати альтернативні долару світові валюти для зміцнення самостійності.

“Нам потрібно знижувати санкційні ризики шляхом зміцнення своєї технологічної самостійності, шляхом переходу до розрахунків у національних валютах і в світових валютах, альтернативних долару. Потрібно відходити від використання контрольованих Заходом міжнародних платіжних систем”, – сказав Лавров.

Крім того, голова російського МЗС назвав санкції примхами західних країн і додав, що карати кого-небудь на сучасній міжнародній арені неправильно, а Росію – нерозумно.

Життя змушує нас вибудовувати свою лінію в економічному і соціальному розвитку таким чином, щоб не залежати від тих «примх», які демонструють наші західні партнери. Вони просувають свій ідеологізований порядок денний, націлений на збереження свого домінування за рахунок стримування розвитку інших країн. Ця політика йде врозріз з об’єктивною тенденцією і, як було прийнято говорити, перебуває «на неправильній стороні історії». Історичний процес все одно візьме своє, – сказав Лавров.

To Top