Грошей не буде. Місія МВФ завершила роботу в Україні

Місія Міжнародного валютного фонду завершила роботу в Україні. Сторонам не вдалося домовитися про перегляд програми Stand-By. Про це повідомив постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман, інформує NNS з посиланням на depo.ua.

Йоста Люнгман  заявив, що з 21 по 23 грудня і з 11 січня по 12 лютого експерти МВФ обговорювали з владою України впровадження реформ, які є частиною програми. Зокрема, йшлося про:

  • посилення управління Національним банком;
  • поліпшення законодавчого та регулятивного підгрунтя банківського нагляду та фінансового оздоровлення;
  • заходи, спрямовані на зниження фіскального дефіциту в середньостроковій перспективі.

Також, за словами Люнгмана, було приділено увагу законодавчим ініціативам щодо антикорупційної інфраструктури та судочинства та заходи в секторі енергетики.

“Обговорення було продуктивним, однак потрібен більший прогрес на користь завершення першого перегляду програми. Дискусії будуть продовжуватися”, – наголосив Люнгман.

Раніше міністр фінансів України Сергій Марченко заявив, що наша держава планує переформатувати Меморандум з Міжнародним валютним фондом, оскільки з’явились нові питання, які потребують вирішення. Планується не укладання нового документу, а переформатування чинного Меморандуму.

Водночас Міністерство фінансів у своїх планах на 2021 рік не розглядає варіантів, за яких Україна не отримала б підтримки Міжнародного валютного фонду. Очільник Мінфіну наголосив, що позиція МВФ важлива на ринках капіталу для зовнішніх запозичень, для отримання фінансування від таких міжнародних партнерів, як Всесвітній банк і Єврокомісія.

Що відомо про роботу МФВ в Україні

Місія Міжнародного валютного фонду щодо першого перегляду програми Stand-Вy відновила свою роботу в Україні з 11 січня.

Раніше голова Нацбанку Кирило Шевченко оцінив  шанси перегляду програми співпраці України з МВФ Stand-By як високі. Він зазначив, що наприкінці 2020 року було зроблено кілька важливих кроків: НБУ спрямував проект закону про банківську діяльність до Верховної Ради, було затверджено держбюджет та внесені зміни до законодавства щодо повернення повноважень НАЗК.

Міністр фінансів Сергій Марченко раніше сказав в інтерв’ю австрійському виданню Der Standard, що Україна хоче змінити формат співпраці з Міжнародним валютним фондом до 2023 року. Зокрема, Марченко вважає за необхідне, щоб МВФ виділяв гроші на резерви Національного банку, або лише надавав технічну допомогу, тобто гарантії, що гроші будуть доступні у випадку надзвичайної ситуації. Пряме фінансування держбюджету має припинитися до 2023 року, аби Україна могла позичати гроші на ринкових умовах і знову ставати незалежною щодо своїх запозичень.

МВФ непокоять плани Кабміну знизити тарифи на газ для населення – Марченко

 

To Top