Вперше в історії: український спецпідрозділ пройшов сертифікацію НАТО

Вперше в історії підрозділ з країни не Північноатлантичного альянсу пройшов сертифікацію як підрозділ ССО (SOF) і має право залучатися в Сили швидкого реагування НАТО (англ. – NATO Response Force, скороч. – NRF). Про це Nikopolnews дізнався з повідомлення Українського мілітарного порталу.

Згідно інформації, отриманої Nikopolnews, цією частиною став 140-й центр Сил спеціальних операцій ЗС України, що проходив відповідні іспити у Литві від західних колег.

Під час підпису на рапорті про відповідність української частини ССО до вимог НАТО військовослужбовці зі США охоче фотографувалися з нашими військовими, визнаючи факт історичної події.

Сили швидкого реагування НАТО (NRF) були створені на листопадовому саміті НАТО 2002 в Празі на заміну Союзного Командування Європи Мобільними Силами.

СШР складаються з військ сухопутних, спеціального призначення, повітряних, морських сил, що готові впродовж 5 днів до проведення операцій евакуації чи реагування на кризові ситуації в усіх частинах світу. При значному військовому конфлікті (війні) повинні стримувати ворога до підходу основних сил до 30 днів. Рішення про застосування СШР приймає Північноатлантична рада. Сухопутні сили СШР НАТО силою бригади здатні провадити операції вимушеного силового входу (forced-entry). Морські сили виконують роль ударної групи з авіаносцем, сухопутної і амфібійної груп. Повітряні сили здатні провадити до 200 щоденних вильотів. В операціях можуть використати спеціальні підрозділи.

To Top