Конституційний суд виніс рішення щодо розпуску Ради: джерело

Конституційний суд визнав конституційним указ президента Володимира Зеленського про розпуск Верховної Ради. Про це Nikopolnews дізнався з повідомлення на сайті Укрінформ, який посилається на власне компетентне джерело.

Згідно інформації, отриманої Nikopolnews, відповідне рішення було ухвалене під час закритого засідання Великої палати у четвер 20 червня.

Суд визнав конституційним указ Президента про розпуск парламенту,

– сказав співрозмовник інформагентства.

Суддею-доповідачем у даній справі виступав Віктор Кривенко.

Як повідомлялося раніше, Президент Володимир Зеленський 20 травня під час інавгураційної промови оголосив про розпуск Верховної Ради 8 скликання. 21 травня він підписав указ «Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради 8 скликання та призначення позачергових виборів». Позачергові парламентські вибори, згідно з указом Президента, призначено на 21 липня цього року.

23 травня указ набув чинності після опублікування в «Урядовому кур’єрі», а вже наступного дня в Україні стартувала виборча кампанія.

24 травня народні депутати від фракції «Народний фронт» Андрій Тетерук та Ігор Алексєєв внесли до КСУ подання з 62 підписами народних депутатів про неконституційність указу Президента про дострокове припинення повноважень ВР. Вони попросили розглянути це подання упродовж місяця.

29 травня КСУ відкрив провадження у даній справі і призначив її розгляд у формі усного слухання на 11 червня, після цього суд перейшов до розгляду справи у закритій частині.

To Top