235
235

В Україні реформують систему послуг для людей з інвалідністю і похилого віку

В Україні реформують систему послуг для людей з інвалідністю і похилого віку

В Україні реформують систему послуг для людей з інвалідністю і похилого віку, Ухвалено відповідний документ. Розповідаємо про це детальніше.

24 грудня, Кабінет Міністрів України ухвалив Стратегію реформування психоневрологічних, інтернатних закладів та деінституціалізації догляду за особами з інвалідністю, особами похилого віку до 2034 року.

Загальна мета реформи

Цей документ було розроблено Міністерством соціальної політики України, аби  створити умови для незалежного життя у звичному середовищі для людей похилого віку та людей з інвалідністю, а також їх повноцінної участі в соціальному та економічному житті. До обговорень норм Стратегії долучились профільні громадські та міжнародні організації.

Реформують систему послуг для людей з інвалідністю і похилого віку: деталі

В Україні реформують систему послуг для людей з інвалідністю і похилого віку

Стратегія передбачає розвиток системи надання соціальних, медичних, освітніх та інших послуг на рівні територіальних громад.

“Для нас надзвичайно важливо створити для людей старшого віку та людей з інвалідністю, які потребують допомоги, таку систему підтримки, яка б враховувала їхні реальні потреби. В цій системі ці люди будуть повноцінними членами соціально- економічного життя громади. В цій системі не буде місця жорстким обмеженням, зневазі, недогляду, і тим більше насильству, приклади якого ми, на жаль, іноді спостерігаємо у ставленні до цих людей. Реалізація Стратегії дозволить нам розбудувати суспільство, в якому нормою буде створення всіх умов для незалежного та якісного життя цих людей з перспективою поступового припинення влаштування в заклади інтернатного типу та трансформацію інституцій», – зазначила Міністерка соціальної політики Оксана Жолнович

Напрацьований документ покликаний досягти  відразу п’ять стратегічних цілей:

  • Створити законодавчі та інституційні передумови для реалізації права людей з інвалідністю та людей похилого віку на незалежне життя у громадах
  • Економічну інтеграцію осіб з інвалідністю та осіб похилого віку
  • Розвинути систему соціальних та інших послуг в громадах для осіб з інвалідністю та осіб похилого віку, що сприятимуть їх незалежному життю у громаді та запобігатимуть інституціалізації догляду
  • Змінити ставлення суспільства до людей з інвалідністю та людей похилого віку
  • Реформувати інтернатні заклади для осіб з інвалідністю та літніх людей

Як проходитиме реформа

Очікується, що Стратегія буде реалізовуватись у три етапи:

  • 2025-2026 роки – розробка необхідних змін до законодавства; сприяння формуванню інклюзивного суспільства.
  • 2027-2030 роки – зміна існуючої системи фінансування послуг для осіб з інвалідністю та осіб похилого віку; розвиток ринку надавачів послуг; формування мережі закладів стаціонарного догляду; підготовка фахівців для надання послуг; продовження проведення інформаційних кампаній для підвищення обізнаності громадськості про права осіб з інвалідністю та осіб похилого віку.
  • 2031-2034 роки – забезпечення безбар’єрного доступу осіб з інвалідністю та осіб похилого віку до необхідних їм послуг (освітніх, культурних, соціальних, правничих), а також медичної, соціальної та психологічної допомоги; забезпечення повної інтеграції у соціальне та економічне життя; продовження проведення інформаційних кампаній; оцінювання реалізації Стратегії.

Стратегія відповідає виконанням міжнародних зобов’язань, які взяла на себе наша держава в межах Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом  а також передбачено Планом України  метою реалізації ініціативи ЄС „Ukraine Facility”.

Можливо, вам також буде цікаво: Реформа МСЕК: що зміниться з 1 січня і кому доведеться повторно пройти комісію

Зверніть увагу! Існує мобільний додаток “деДопомога“.

“деДопомога” – це новинний додаток, який дозволяє користувачам отримувати актуальну інформацію про допомогу від благодійників та держави.

  • Грошові виплати;
  • Продуктові набори;
  • Одяг від благодійників;
  • предмети побуту від фондів;
  • тощо.

Встановивши додаток, ви щодня отримуватимете свіжі дані про це.
Додаток має інтуїтивний і зручний інтерфейс, що дозволяє користувачам швидко знайти та прочитати новини про допомогу. Кожна новина має короткий опис, а також можливість переглянути повну версію статті з сайту прямо у додатку.

Завантажити додаток можна за цим посиланням: Де допомога – гроші, їжа, одяг

Пошук
e-mail
Важливі
Новини
Lite
Отримати допомогу