358
358

Безоплатна стоматологічна допомога військовослужбовцям під час лікування в стаціонарі: як отримати

Безоплатна стоматологічна допомога військовослужбовцям під час лікування в стаціонарі: як отримати

Безоплатна стоматологічна допомога військовослужбовцям під час лікування в стаціонарі гарантується державою. Розповідаємо про це детальніше.

Якщо військовослужбовець перебуває на стаціонарному лікуванні або реабілітації і потребує зуболікування чи зубопротезування, він має право їх отримати і ці послуги будуть оплачуватися закладу, який надав їх за договором з НСЗУ.

Послуги можуть надаватися як в одному, так і в різних закладах охорони здоров’я та будуть оплачені НСЗУ. Жодних обмежень щодо оплати цих випадків Національна служба здоров’я України не вводила.

Безоплатне зуболікування для захисників і захисниць – важливий елемент ветеранської політики у сфері охорони здоров’я, який спрямований на комплексне відновлення їхнього здоров’я.

У 2024 році особливості пілотного проекту із зубопротезування визначено постановою КМУ № 212 від 27.02.2024.

На 2025 рік вже розроблено новий Порядок використання коштів для реалізації пілотного проекту. Наразі очікується його погодження. Отримати медичні послуги із зубопротезування/зуболікування безоплатно військовослужбовці та ветерани можуть в закладах, які уклали договір з НСЗУ на пакет послуг пілотного проєкту “Зубопротезування окремих категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України”.

За яких умов надається безоплатна стоматологічна допомога військовослужбовцям під час лікування в стаціонарі

Безоплатна стоматологічна допомога військовослужбовцям під час лікування в стаціонарі: як отримати

Для отримання послуги необхідне направлення лікаря-стоматолога, а також заява в довільній формі (про отримання послуги за пілотним проєктом вперше) з наданням копій документів з пред’явленням їх оригіналів:

  • паспорт громадянина України;
  • облікова картка платника податків;
  • посвідчення (учасника бойових дій / особи з інвалідністю внаслідок війни посвідчення учасника війни та/або військовий квиток осіб рядового, сержантського і старшинського складу).

Зауважимо, що військовослужбовці, які не перебувають у відпустці, також мають отримати скерування (направлення) від командира військової частини. А потім звернутися до лікаря, який надасть направлення для отримання відповідної послуги.

Є кілька варіантів, як знайти медичний заклад з договором:

  1. Зателефонувати до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77. Сказати оператору, в якій області пацієнт хоче отримати послуги з лікування чи протезування зубів. Оператор продиктує телефони та адреси стоматологічних закладів.
  2. Самостійно знайти медзаклад на онлайн-карті НСЗУ “Надавачі медичних послуг за напрямом “Зубопротезування окремих категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України” https://cutt.ly/EeDcB8Av У полі фільтрів ліворуч обрати область або населений пункт. На сторінці залишаться відібрані заклади з інформацією про графік роботи, телефонами для зв’язку та адресою.

Зверніть увагу! Існує мобільний додаток “де Допомога“.

“де Допомога” – це додаток, який дозволяє користувачам отримувати актуальну інформацію про допомогу від благодійників та держави.

  • Грошові виплати;
  • Продуктові набори;
  • Одяг від благодійників;
  • предмети побуту від фондів;
  • тощо.

Встановивши додаток, ви отримуватимете свіжі дані про це.
Додаток має інтуїтивний і зручний інтерфейс. Кожна новина про допомогу має короткий і повний опис.

Завантажити додаток можна за цим посиланням: Де допомога – гроші, їжа, одяг

Можливо, вам також буде цікаво: Пільги для ветеранів праці у 2025 році: яка допомога передбачена

Пошук
e-mail
Важливі
Новини
Lite
Отримати допомогу