938
938

Відшкодування за душевний біль: від сьогодні в Дії розпочався прийом заяв від українців, що втратили близьких на війні

Відшкодування за душевний біль: від сьогодні в Дії розпочався прийом заяв від українців, що втратили близьких на війні

Від сьогодні розпочався прийом заяв від українців, що втратили близьких на війні. В майбутньому вони можуть розраховувати на відшкодування за душевний біль. Розповідаємо про це детальніше.

Хто приймає заяви

Реєстр збитків для України розпочав прийом заяв про смерть близьких членів сім’ї.

Зазначається, що відкриття процесу подання заяв у цій категорії є значним кроком у наданні підтримки тим, хто проходить через невимовні страждання, спричинені російською агресією, та забезпечення можливості таких сімей відновити справедливість та визнати їхні непоправні втрати.

Відшкодування за душевний біль: хто може подати заявку

Відшкодування за душевний біль: від сьогодні в Дії розпочався прийом заяв від українців, що втратили близьких на війні

Від сьогодні, 16 січня, члени сімей, які втратили близького члена сім’ї внаслідок повномасштабного вторгнення Росії в Україну, можуть подати заяву в категорії А2.1 до Реєстру збитків, завданих агресією Російської Федерації проти України (Реєстр).

Ця категорія заяв стосується відшкодування шкоди за душевний біль та страждання, спричинені втратою близького члена сім’ї.

Батьки, інший з подружжя або цивільні партнери, а також діти осіб, які загинули внаслідок агресії Росії проти України з 24 лютого 2022 року, тепер можуть подавати заяви до Реєстру.

Інші члени сім’ї також можуть подати заяви, якщо вони доведуть наявність законного інтересу, надавши докази, що підтверджують наявність близьких стосунків та елементів залежності з членом сім’ї, як це визначено у Формі та Правилах подання Заяви в Категорії A2.1.

Як подати заяву

Заяви до Реєстру подаються через веб-портал Дія за цим посиланням.

Усі необхідні матеріали для Категорії A2.1, включно з Формою Заяви, правилами подання заяв, відповідями на поширені запитання та практичними порадами щодо подання заяв, доступні на веб-сайті Реєстру українською та англійською мовами.

Докази матеріальних збитків, спричинених смертю близького члена сім’ї, таких як втрата доходу або підтримки, для подання заяви у цій категорії не вимагаються.

Нова категорія заяв стосується душевного болю та страждань заявника, спричинених смертю близького члена сім’ї. Заявники повинні надати інформацію про себе, особу померлого члена сім’ї, стосунки із померлим членом сім’ї, а також подію, яка спричинила смерть. Значний обсяг інформації та доказів буде автоматично взято з різних існуючих українських реєстрів для подальшого використання заявниками при заповненні та поданні заяв у Дії.

Діяльність Реєстру збитків

Це вже друга категорія заяв, відкрита до подання заяв до Реєстру. Перша категорія (A3.1) стосується пошкодження або знищення житлового нерухомого майна. Станом на сьогодні, Реєстр отримав орієнтовно 13,000 заяв за категорією A3.1, із загальною сумою заявлених збитків понад 800 мільйонів євро. Найближчим часом очікується запуск додаткових категорій заяв.

Можливо, вам також буде цікаво: Запрацював новий сервіс подання заяви на засоби реабілітації: подробиці

Зверніть увагу! Існує мобільний додаток “деДопомога“.

“деДопомога” – це новинний додаток, який дозволяє користувачам отримувати актуальну інформацію про допомогу від благодійників та держави.

  • Грошові виплати;
  • Продуктові набори;
  • Одяг від благодійників;
  • предмети побуту від фондів;
  • тощо.

Встановивши додаток, ви щодня отримуватимете свіжі дані про це.
Додаток має інтуїтивний і зручний інтерфейс, що дозволяє користувачам швидко знайти та прочитати новини про допомогу. Кожна новина має короткий опис, а також можливість переглянути повну версію статті з сайту прямо у додатку.

Завантажити додаток можна за цим посиланням: Де допомога – гроші, їжа, одяг

Пошук
e-mail
Важливі
Новини
Lite
Отримати допомогу