NRC призупиняє гуманітарну допомогу, у тому числі і грошові виплати українцям, реєстрація на які проводилася у січні. Розповідаємо про це детальніше.
Повідомлення про призупинення допомоги з’явилося на офіційному сайті Норвезької ради у справах біженців 10 лютого.
Чому NRC призупиняє гуманітарну допомогу
За офіційною інформацією NRC, припинення фінансування з боку США призвело до часткового або повного призупинення допомоги для понад 100 000 осіб у різних країнах, включаючи Україну.
Норвезька рада у справах біженців (NRC) з жалем повідомляє, що нам, вперше в нашій історії, доведеться призупинити поточну та невідкладну гуманітарну роботу для сотень тисяч людей у майже 20 країнах, які постраждали від війн, катастроф і переміщення. Ці кардинальні заходи є відповіддю на припинення, часткове призупинення або відсутність відшкодування фінансування Сполученими Штатами наших глобальних гуманітарних операцій, – йдеться у повідомленні
В організації додають, що за 79-річну її історію NRC ще ніколи не стикалася з таким раптовим припиненням фінансування допомоги від будь-якої з багатьох країн-донорів, міжурядових організацій або приватних донорських агентств.
Наслідки будуть дедалі серйознішими для людей, які стикаються з кризами в усьому світі. В Україні NRC був змушений призупинити заплановане на лютий надання екстреної допомоги 57 000 людей у громадах уздовж лінії фронту. Це відбувається саме тоді, коли зима набирає обертів, залишаючи людей не в змозі обігріти свої будинки та отримати доступ до життєво важливих товарів, таких як їжа.
Чи може хтось отримати допомогу від NRC?
За інформацією гарячої лінії NRC, деякі категорії населення все ж зможуть отримати виплати. Це стосується найбільш уразливих груп, які подали заявки у січні 2025 року.
Для уточнення деталей звертайтеся за контактами NRC:
- Гаряча лінія: 0800302007
- Електронна пошта: ua.info@nrc.no
Ситуація може змінюватися, тому варто слідкувати за офіційними повідомленнями NRC.
Факти і цифри
- У 2024 році NRC допомогла 1,6 мільйонам людей через програми, які підтримує США.
- Разом із Норвегією, ЄС, Швецією та Німеччиною США є одними з найбільших донорів NRC. Трохи менше 20 відсотків (150 мільйонів доларів) фінансування NRC у 2024 році надійшло зі США.
Пропонуємо також підписатися на телеграм-канал Де Допомога, аби отримувати новини про різноманітну допомогу українцям.
Можливо, вам також буде цікаво: «Люди просто не усвідомлюють масштабів»: що втрачають українці без допомоги USAID