375
375

Хотіли отримати «тисячу Зеленського», а втратили власні гроші: обережно, нова шахрайська схема!

Хотіли отримати «тисячу Зеленського», а втратили власні гроші: обережно, нова шахрайська схема!

Хотіли отримати «тисячу Зеленського», а втратили власні гроші. На жаль, шахраї вже вигадали, як обдурювати довірливих громадян на допомозі, яка ще навіть не надається. Розповідаємо про це детальніше – як саме діяла шахрайська схема. Будьте обережні!

Жертвами шахраїв стали одразу троє мешканців міста Бердичів, що на Житомирщині. Вони звернулися до правоохоронців із відповідними заявами 6 листопада.

Хотіли отримати «тисячу Зеленського», а втратили власні гроші

71-річний пенсіонер розповів, що в соціальній мережі натрапив на оголошення про виплату одноразової допомоги. Тож одразу перейшов у запропонований у посиланні месенджер. Далі він вказав конфіденційні відомості щодо картки та через деякий час виявив списання 8 660 гривень.

За таким же алгоритмом оформлення “грошової допомоги” втратив 18 тисяч гривень і 63-річний містянин.

А 58-річна заявниця вказала на інтернет-ресурсі свої персональні дані та банківську картку. За деякий час їй зателефонував незнайомець і попросив продиктувати код, що мав надійти їй у месенджер нібито для зарахування коштів. Після цього з її рахунку зникли 8 100 гривень.

За всіма фактами слідчі розпочали кримінальні провадження за ст. 190 (Шахрайство) КК України, в межах яких встановлюють причетних осіб.

Як не стати жертвами шахраїв

Як не стати жертвами шахраїв

Поліцейські вкотре закликають громадян бути розсудливими та обережними у всіх питаннях, що стосуються доступу до банківських рахунків:

  • ігноруйте публікації з посиланнями в соціальних мережах та чатах месенджерів щодо допомоги від держави. Це фейкові повідомлення!
  • заявки на допомогу від різних організацій заповнюйте лише на офіційних сайтах, у разі сумнівів зателефонуйте на гарячу лінію або особисто відвідайте офіс представництва;
  • не розголошуйте відомості, що дозволяють отримати доступ до ваших рахунків (пін-код, CVV-код, а також цифрові паролі, що надходять на ваш телефон тощо), ні в телефонному режимі, ні на сайтах;
  • роз’ясніть про шахрайські схеми своїм рідним і близьким, друзям та сусідам, аби не дати шахраям жодних шансів збагатитися чужим коштом.
Достовірну інформацію про державні виплати, зокрема 1000 гривень у рамках програми “Зимова єПідтримка”, буде розміщено виключно на офіційних ресурсах та через застосунок “Дія”.

 

Можливо. вам також буде цікаво: Як пенсіонерам отримати «тисячу Зеленського»?

Зверніть увагу! Існує мобільний додаток “деДопомога“.

“деДопомога” – це новинний додаток, який дозволяє користувачам отримувати актуальну інформацію про допомогу від благодійників та держави.

  • Грошові виплати;
  • Продуктові набори;
  • Одяг від благодійників;
  • предмети побуту від фондів;
  • тощо.

Встановивши додаток, ви щодня отримуватимете свіжі дані про це.
Додаток має інтуїтивний і зручний інтерфейс, що дозволяє користувачам швидко знайти та прочитати новини про допомогу. Кожна новина має короткий опис, а також можливість переглянути повну версію статті з сайту прямо у додатку.

Завантажити додаток можна за цим посиланням: Де допомога – гроші, їжа, одяг

Пошук
e-mail
Важливі
Новини
Lite
Отримати допомогу