855
855

За яких умов українцям можуть припинити виплату пенсії – пояснення ПФУ

За яких умов українцям можуть припинити виплату пенсії – пояснення ПФУ

У Пенсійному фонді назвали причини, за яких українцям можуть припинити виплату пенсії. Розповідаємо про це детальніше.

Коли можуть припинити виплату пенсії

У повідомленні ПФУ йдеться, що виплата пенсії може припинитися за рішенням територіальних органів Пенсійного фонду або за рішенням суду.

Припинити виплату пенсії можуть, якщо з’ясується, що громадянин надав документи з недостовірними відомостями. Також пенсію перестануть виплачувати, якщо громадянин не пройшов фізичної ідентифікації або проживає за кордоном (наприклад, на підставі заяви пенсіонера про припинення виплати пенсії через тимчасове проживання за кордоном).

Інші підстави для припинення виплати пенсії: пенсіонер зник безвісти за особливих обставин; пенсіонер помер; пенсіонер визнаний безвісно відсутнім або оголошений померлим; пенсіонер не отримує пенсію протягом 6 місяців поспіль. Існують інші передбачені законодавством випадки припинення виплати пенсії.

За яких умов українцям можуть припинити виплату пенсії – пояснення ПФУ

Пенсія за довіреністю

В Україні пенсія може бути виплачена за довіреністю.

Відповідно до статті 47 Закону України Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування пенсія може виплачуватись за довіреністю.

Термін дії довіреності визначається в самому документі. Однак строк виплати пенсії за ним не може перевищувати 12 місяців.

Після спливу 12 місяців дії довіреності пенсіонеру потрібно особисто звернутися до будь-якого сервісного центру Пенсійного фонду України та подати заяву про продовження виплати пенсії за довіреністю.

Виплата за довіреністю здійснюється ще один рік, починаючи з місяця, що настає після подання заяви.

Пенсія у 2025 році

Слід зазначити, що у 2025 році в Україні розпочнеться пенсійна реформа (наприклад, влітку поточного року планують запровадити бальну систему). Для цього внесуть зміни до законодавства. Нове пенсійне законодавство поєднає солідарну пенсію, накопичувальну пенсію та добровільні пенсійні накопичення. За даними Мінсоцполітики, участь у накопичувальній системі буде обов’язковою для українців, які народилися після 2000 року.

Зверніть увагу! Існує мобільний додаток “де Допомога“.

“де Допомога” – це додаток, який дозволяє користувачам отримувати актуальну інформацію про допомогу від благодійників та держави.

  • Грошові виплати;
  • Продуктові набори;
  • Одяг від благодійників;
  • предмети побуту від фондів;
  • тощо.

Встановивши додаток, ви отримуватимете свіжі дані про це.

Завантажити додаток можна за цим посиланням: Де допомога – гроші, їжа, одяг

Можливо, вам також буде цікаво: Пенсія по втраті годувальника – як оформити і які суми виплат

Пошук
e-mail
Важливі
Новини
Lite
Отримати допомогу