270
270

Виплати за полонених і безвісти зниклих військових – що зміниться з 1 лютого

Виплати за полонених і безвісти зниклих військових – що зміниться з 1 лютого

В Україні нараховуються виплати за полонених і безвісти зниклих військових. Які зміни передбачені з 1 лютого. Розповідаємо про це детальніше.

Хто отримуватиме виплати за полонених і безвісти зниклих військових.

Відомо, що із 1 лютого 2025 року набувають сили зміни до закону “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”, який Верховна Рада ухвалила 8 жовтня. Документ передбачає збереження грошового забезпечення за зниклим без вісті або полоненим військовослужбовцем. Таке грошове забезпечення та інші виплати отримає сім‘я військовослужбовця.

Адвокат адвокатського бюро “Івана Хомича” Олена Воронкова розповіла, що згідно зі змінами військовослужбовець може залишити розпорядження на випадок свого зникнення без вісті або полону і відповідно до цього розпорядження військова частина буде виплачувати кошти.

Хто і які суми виплат може отримати

“Якщо військовослужбовець не залишив розпорядження та його визнано зниклим без вісті або полоненим, то за новим порядком виплачуватись буде тільки 50% грошового забезпечення такого військовослужбовця та розподілятись воно буде між: дружиною (чоловіком), законними представниками малолітніх (неповнолітніх) дітей (мова йде про особу, яка є матір‘ю або батьком дитини військовослужбовця, або особою, яка замінює вказаних осіб, у випадку, якщо військовослужбовець не перебуває з відповідними особами у шлюбі), дітьми з числа осіб з інвалідністю з дитинства (незалежно від віку) або їх законними представниками та батьками військовослужбовців (крім тих із зазначених осіб, які одержують від військовослужбовця аліменти, а також батьків, позбавлених батьківських прав, за умови що ці права не були поновлені)”, – розповіла адвокат.

Виплати за полонених і безвісти зниклих військових – що зміниться з 1 лютого

Тобто якщо військовослужбовець отримує 28000 грн грошового забезпечення та має дружину, двох дітей від шлюбу з нею та обох батьків, то 28000 *0,5=14000 грн та ці 14000 грн діляться між 5 особами, тобто по 2800 грн на кожну.

Також, за новими правилами, у випадку, якщо у військовослужбовця відсутні вказані особи, то грошове забезпечення, а точніше 50% від нього може бути виплачено повнолітнім дітям, рідним братам (сестрам), законним представником яких є військовослужбовець. Але таким особам виплачується вже 20% на всіх від грошового забезпечення після відрахувань. Тобто 28000*0,5*0,2=2800 грн всього і далі ця сума вже ділиться залежно від кількості відповідних осіб.

Водночас, як уточнила адвокат АО “GRACERS” Марина Івіна, виплата грошового забезпечення здійснюється до повного з’ясування обставин захоплення військовослужбовців у полон або зникнення безвісти, їх звільнення з полону або визнання судом безвісно відсутніми чи оголошення судом померлими. У всіх випадках виплата грошового забезпечення здійснюється не більше, ніж до дня виключення військовослужбовця із списків особового складу військової частини.

Зверніть увагу! Існує мобільний додаток “де Допомога“.

“де Допомога” – це додаток, який дозволяє користувачам отримувати актуальну інформацію про допомогу від благодійників та держави.

  • Грошові виплати;
  • Продуктові набори;
  • Одяг від благодійників;
  • предмети побуту від фондів;
  • тощо.

Встановивши додаток, ви отримуватимете свіжі дані про це.
Додаток має інтуїтивний і зручний інтерфейс. Кожна новина про допомогу має короткий і повний опис.

Завантажити додаток можна за цим посиланням: Де допомога – гроші, їжа, одяг

Можливо, вам також буде цікаво: Пільги для ветеранів праці у 2025 році: яка допомога передбачена

Пошук
e-mail
Важливі
Новини
Lite
Отримати допомогу