Українцям розповіли, як здійснюють виплати за лікарняним і від чого залежить сума.
В Україні допомога з тимчасової непрацездатності виплачується застрахованій особі у розмірі середньої заробітної плати в залежності від страхового стажу.
Про це розповіло Північно-Східне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці. Передають “Новини України – НСН”.
Якщо у застрахованого працівника страховий стаж понад вісім років, то у разі хвороби йому мають сплачувати 100% середньої заробітної плати. На 70% середньої зарплати можуть розраховувати хворі, якщо вони застраховані, а страховий стаж становить від п’яти до восьми років.
Якщо у застрахованого працівника страховий стаж становить від трьох до п’яти років, то у разі хвороби йому мають сплачувати 60% середньої заробітної плати. Якщо страховий стаж до трьох років – 50% середньої зарплати.
Виплати за лікарняним – українцям пояснили, від чого залежить їх розмір
У тому випадку, якщо у працівника протягом одного року перед хворобою страховий стаж був меншим за шість місяців, то виплати за лікарняним визначають за нарахованою зарплатою, з якої сплачуються страхові внески, але не більше допомоги, розрахованої з мінімальної зарплати.
Лікарняні не виплатять, якщо порушувати режим лікування, що встановив лікар, або якщо не приходити на медичний огляд.
Слід зазначити, що під час війни громадяни із симптомами корановіруса, грипу чи ГРВІ можуть оформити лікарняний онлайн. Такий лікарняний видається на 5 днів. Якщо за цей час хвороба не пройшла, то продовжити лікарняний може лише лікар.
Для отримання онлайн-лікарняного потрібно зателефонувати або написати лікареві (наявність декларації необов’язкова). Лікар за необхідності оформить медичний висновок про тимчасову непрацездатність, а хворий отримає SMS-повідомлення з номером лікарняного. Після цього хворий повинен повідомити роботодавцю номер лікарняного. Інформація зберігається на порталі Пенсійного фонду України.
Джерело: today.ua
Ще новини України: Як підтвердити страховий стаж без трудової книжки – пояснення ПФУ