Українським домогосподарствам, які для опалення житлових приміщень використовують тільки дрова чи вугілля, видається субсидія на тверде паливо. Розповідамо про це детальніше.
Субсидія на тверде паливо – нюанси оформлення допомоги
Чи потрібна довідка про наявність в будинку пічного опалення
Як зазначають у ПФУ, цей документ громадянам не знадобиться. Про наявність пічного опалення українці звітують, коли подають декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії.
“У разі подання заяви на житлову субсидію за експериментальним проєктом зазначена інформація вказується у спрощеній формі заяви”, — пояснили у Пенсійному фонді.
Чи потрібно переоформлювати субсидію. отриману у 2024 році
Допомогу призначають на 1 календарний рік. Та якщо субсидія надається на тверде паливо та на житлово-комунальні послуги, то розраховується з місяця звернення за її призначенням до кінця поточного календарного року.
“Тобто, якщо оформити субсидію на тверде паливо, її розрахували та виплатили, тоді допомога на оплату житлово-комунальних послуг надходитиме до кінця 2024 року” — зауважили у Пенсійному фонді.
Щоби користуватися допомогою у 2025 році, потрібно звернутися до органу ПФУ з новою заявою та декларацією про доходи і витрати.
Як розраховується субсидія на тверде паливо
Розрахунок житлової субсидії на придбання твердого пічного побутового палива здійснюється індивідуально для кожного домогосподарства як різниця між вартістю твердого пічного побутового палива на календарний рік (з урахуванням встановленої норми й граничного показника його вартості) та розміром обов’язкового відсотка плати домогосподарства за паливо, що обчислюється з урахуванням доходів членів домогосподарства.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.2012 № 356 “Про встановлення мінімальних норм забезпечення населення твердим та рідким пічним побутовим паливом і скрапленим газом та граничних показників їх вартості для надання пільг і житлових субсидій” для надання житлових субсидій мінімальна річна норма забезпечення населення твердим паливом становить:
- 2 тони на домогосподарство на рік;
- граничний показник вартості твердого палива у 2025 році – 4 187,97 грн за 1 тону.
Можливо, вам також буде цікаво: Грошова допомога на опалення – хто може отримати 16 000 гривень