889
889

Нові правила оплати лікарняних діятимуть з квітня – що треба знати

Нові правила оплати лікарняних діятимуть з квітня – що треба знати

З квітня в Україні діятимуть нові правила оплати лікарняних. Розповідаємо про це детальніше.

Нові правила оплати лікарняних – кого стосуються зміни

З 4 квітня 2025 року набудуть чинності зміни щодо оплати лікарняних. Таким чином особи, які працюють за трудовим договором, зможуть отримувати допомогу у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю не тільки за основним місцем роботи, а й за місцем роботи за сумісництвом.

Крім того, нові правила передбачені для людей, які здійснюють підприємницьку чи іншу діяльність, а також працюють за сумісництвом.

У Пенсійному фонді пояснили, що новими правилами передбачено надання застрахованим особам (зокрема й тим, які здійснюють підприємницьку чи іншу діяльність та одночасно працюють на умовах трудового договору) допомоги, як за основним місцем роботи (діяльності), так і за місцем роботи за сумісництвом:

  • по тимчасовій непрацездатності;
  • по вагітності;
  • по пологах.

“Зазначена норма застосовуватиметься до страхових випадків, які настануть з 4 квітня 2025 року”, – наголосили у Пенсійному фонді України.

Водночас закон не передбачає обмежень щодо кількості місць роботи за сумісництвом застрахованих осіб, за якими вони мають право отримати страхові виплати.

Нові правила оплати лікарняних діятимуть з квітня – що треба знати

Як оплачується лікарняний за новими правилами

Якщо людина втратила працездатність через нещасний випадок і при цьому перебуває у трудових відносинах з іншим страхувальником (за іншим місцем роботи ніж те, де стався нещасний випадок), такий страхувальник оплачує потерпілому перші п’ять днів тимчасової непрацездатності за власні кошти. Розмір виплати становить 100% середньої зарплати (оподаткованого доходу) незалежно від страхового стажу працівника.

Однак з шостого дня тимчасової непрацездатності фінансування лікарняних здійснюється ПФУ.

“Допомога по тимчасовій непрацездатності (внаслідок нещасного випадку на виробництві / професійного захворювання) призначається та виплачується роботодавцем, у якого настав страховий випадок за соціальним страхуванням від нещасного випадку, у розмірі 100 відсотків середньої заробітної плати”, – надали пояснення на сайті.

Звертаємо увагу, що перші сімнадцять днів тимчасової непрацездатності оплачуються цим роботодавцем за власні кошти.

Зверніть увагу! Існує мобільний додаток “де Допомога“.

“де Допомога” – це додаток, який дозволяє користувачам отримувати актуальну інформацію про допомогу від благодійників та держави.

  • Грошові виплати;
  • Продуктові набори;
  • Одяг від благодійників;
  • предмети побуту від фондів;
  • тощо.

Встановивши додаток, ви отримуватимете свіжі дані про це.

Завантажити додаток можна за цим посиланням: Де допомога – гроші, їжа, одяг

Можливо, вам також буде цікаво: Субсидія в Україні – як зміниться розмір виплат і кого це стосується

Пошук
e-mail
Важливі
Новини
Lite
Отримати допомогу