570х90

Весы
Рыбы
Близнецы
Козерог
Стрелец
Скорпион
Лев
Рак
Телец
Водолей
Овен
Дева
02 августа 2017 Автор

Як і за скільки продадуть труби нікопольської тепломережі

Депутати пояснили ситуацію навколо оцінки мереж «Нікопольтеплоенерго», а мер попрохав активістив «не займатися фігнею».

Тема вартості труб тепломережі, які Нікополь планує продати за непотрібністю, почала розкручуватися ще на минулій сесії міськради 14 липня. За два тижня навколо неї, завдяки діям активістів, виник неабиякий ажіотаж.

Ця тема навіть стала приводом для скандально відомого опитування містян стосовно доцільності перебування при владі діючого мера. Мовляв, якщо він зголосився продавати за безцінь (7 млн грн – ред.) народне добро, то чи є йому місце у кріслі міського голови?

28 липня на сесії міськради депутати і мер спробували внести ясність у підняте активістами питання.

Так, народний обранець Олександр Разін зауважив, що наразі минуло вже 8 засідань у суді, де НАК «Нафтогаз» намагається повернути борг «Нікопольтеплоенерго» за газ (а він, на хвилиночку, сягає майже 175 млн грн!). І в такій ситуації все майно тепломережі могло піти з молотка, аби тільки покрити заборгованість перед постачальником газу. 

Депутат Тарас Чиков доповнив, що все майно могло бути просто арештовано, і тоді вже ніхто нічого не зміг би продати на користь нікопольської громади. Не за 7 млн грн, не за будь-яку іншу ціну. Тому нікопольска влада при підтримці юристів намагалася знайти законні шляхи, аби все ж зберегти хоча би деякі потужності тепломережі за громадою Нікополя. «Діяти треба швидко. А якщо влаштовувавати аукціон (на якому так наполягають активісти), то цей процес може зайняти місяць, і не один. Буде згаяно дорогоцінний час».

Міський голова Андрій Фісак пояснив:

«Коли ми починали процес децентралізаці опалення, то реально розуміли, що «Нікопольтеплоенерго» знаходиться у глибокій кризі. При його ліквідації, згідно Закону про теплопостачання, заборгованість підприємства лягала на плечі міста. Майже 175-мільйонний борг тепломережі перед НАК «Нафтогаз» виявився непідйомним для нікопольского бюджету. Це практично два річних бюджети розвитку нашого міста. До того ж, нам треба було знайти кошти, аби погасити заборгованість перед робітниками тепломережі. Тому основне завдання, яке стояло перед міською владою, це зберегти майно тепломережі за громадою та звільнити робітників «Нікопольтеплоенерго» без заборгованості по зарплатні.

Завдяки спільним зусиллям ми це зробили. Частина потужностей залишається власністю тепломережі (починаючи від автомобілей і закінчуючи нерухомістю). Іншу ж частину ми встигли зареєструвати за громадою Нікополя (передати на баланс МЖТІ).

При ліквідації підприємства теплопостачання ми знали, що хтось буде подавати в суд на його банкрутство. У даному разі це НАК «Нафтогаз Украни». Сумма його позову склала 7 млн грн. Я не знаю точної вартості всього майна «Нікопольтеплоенерго», та звичайно, вона більша, аніж 7 мільйонів. Але саме цю ціну місто повинно заплатити, аби розрахуватися з боргами тепломережі за газ (це вам не 175 млн – ред.)».

Доповідачі наголошували, що 7 млн грн, які наразі фігурують як фактична ціна нікопольських тепломереж – це не більше як попередня оцінка. А точну сумму, за яку буде продане майно громади, поки що не знає ніхто. Тому спекулювати на цій цифрі зараз принаймні рано.

«Зауважте, що при визначенні оцінки вже були відняті витрати на роботи з розкопки землі та демонтажу труб. А це теж вагома сума», - зазначив заступник мера Сергій Тихенко.

З приводу способу, яким буде реалізоване майно громади, міський голова повідомив: «Є три варіанти, як будуть продаватися тепломережі: електронні торги, аукціон, конкурс. Нам варто обрати максимально ефективний та швидкий спосіб. У зв’язку із ситуацією, що склалася, я, вірогідно, прийму рішення про те, аби реалізацією тепломереж займався їх нинішній балансоутримувач – МЖТІ. Звичайно, при контролі з боку влади та громадських активістів».

Під час обговорень цієї гарячої теми у сесійній залі ніхто з присутніх там активістів (той же Олег Ковальов чи Олександр Кирилов) не взяв на себе відповідальність за акцію по збору підписів, що саме проводилася під вікнами виконкомому. У той же час пан Кирилов завзято намагався взяти слово, для цього він навіть сміливо вийшов на головну трибуну. Знадобилося дві спроби, аби депутати разом із правоохоронцями умовили натхненного промовця не зривати сесію, при цьому Андрій Фісак попрохав активістів: «досить, вибачте, займатися фігнею».

vnimanie Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.
Алёна Зинченко

Автор:

Я не скандальная, просто меня не понимают иногда :)

art

Оставить комментарий

besplatka

Загрузка...

Погода в Никополе

Погода
Погода в Никополе

влажность:

давление:

ветер:

Права и условия

Все права защищены!
Все права на статьи, изображения, и другие материалы "ГОВОРЯЩЕГО НИКОПОЛЯ" и охраняются законом Украины «Про авторське право і суміжні права».


При использовании материалов ссылка на сайт обязательна!

Контакты

Адрес редакции:
Украина, Днепропетровская обл., Никополь

Телефон: +38(095) 325-96-00

E-mail: nikopol.net@ukr.net

Сайт: http://nikopolnews.net