Українцям можуть відключити сотні тисяч смартфонів: як перевірити свій

У Верховній Раді вирішили оголосити війну “сірому” імпорту

На початку серпня народні депутати зареєстрували відразу три законопроекти, з допомогою яких хочуть боротися з ринком нелегально ввезених в Україну смартфонів.

Депутати вирішили ввести примусову реєстрацію абонентів мобільних операторів і ввести кримінальну відповідальність за ввезення в Україну та продаж “сірих” смартфонів. Крім того, планується блокувати “сірі” смартфони, які вже працюють в країні.

У 2020 році, за оцінкою експертів, обсяг “чорного” імпорту смартфонів становив 7,45 млрд грн. Це 24,6% від загального обсягу імпортованих смартфонів. Через це держава недоотримала близько 1,49 млрд грн ПДВ.

Ще 17-20% від сукупного обсягу ринку смартфонів в 2020 році становив “сірий” імпорт – товари, які ввезені в країну за заниженою ціною і, відповідно, з меншими сплаченими податками.

Такі телефони влада хоче заблокувати за допомогою кодів IMEI, які присвоюються кожному пристрою.

В загальну базу даних будуть внесені всі коди IMEI офіційних смартфонів і, якщо гаджет буде ввезений через неофіційні канали і його коду не опиниться в базі, він автоматично відключиться.

Ще одна проблема – так звані “клони”, або смартфони, у яких IMEI-коди дублюються. Зараз таких апаратів в країні, за різними підрахунками, кілька сотень тисяч. Такі смартфони заблокувати не зможуть, але нові в країну вже не будуть потрапляти, тому через кілька років ця проблема зникне сама собою.

ЯК ПЕРЕВІРИТИ СВІЙ СМАРТФОН?

Щоб визначити IMEI-код свого телефону потрібно набрати комбінацію *#06#. На екрані повинне з’явитися 15-значне число. Якщо все в порядку, це число буде збігатися з IMEI-кодом, зазначеним на коробці телефону.

Нардепи планують затвердили і запустити в дію ці зміни до 1 липня 2022 року. Однак експерти не дуже раді такій ініціативі, адже вона не вирішить головну проблему – корупцію на митниці. Мовляв, за хабар “чорні” і “сірі” смартфони будуть проходити кордон, навіть якщо їх немає в базі.

До речі, нещодавно “NNS” писав: Небезпечний вірус масово атакує Android-смартфони – як він проникає на пристрій користувачів

To Top