Обережно, шахраї! В поліції назвали найпопулярніші схеми

Незважаючи на попередження від правоохоронців про різні схеми шахрайств, літні громадяни продовжують довіряти незнайомцям та віддавати свої заощадження шахраям, передає NNS, посилаючись на правоохоронців.

Поліція нагадує про найпоширеніші схеми шахрайств та надає рекомендації, як уберегтись від  дій злочинців.

Види шахрайства:

 • обмін грошей;
 • телефонні шахрайства (ваш син в поліції або потрапив у ДТП), або SMS про виграш автомобіля і необхідність сплати комісійних;
 • шахрайства з банківськими картками (виманювання pin-коду або паролю картки та зняття з неї готівки);
 • псевдо-електрики, псевдо-соцпрацівники;
 • ворожіння, зняття порчі.

Шахраї можуть представлятися:

 • працівниками центру соціального обслуговування пенсіонерів;
 • працівниками інших соціальних служб, що займаються допомогою пенсіонерам;
 • ворожками,
 • працівниками банків;
 • продавцями.

Можуть пропонувати:

 • під видом грошової реформи обміняти гроші на нові;
 • переоформити пенсію;
 • продати за півціни продукти харчування;
 • зняти порчу;
 • будь-які інші послуги за низьку ціну.

Найпоширеніші схеми шахрайства:

Обмін грошей

Як правило, до літніх людей приходять невідомі, називаються працівниками пенсійного фонду або соціальної служби. Повідомляють, що зараз проводиться обмін старих грошей на купюри нового зразку, потім кладуть купюри в конверт, який заклеюють, перед цим, відволікаючи увагу потерпілого, кладуть у конверт нарізаний папір замість грошей. Також злочинці можуть обмінювати гроші, які надали їм потерпілі, на сувенірні купюри.

Так, 28 вересня близько 19.00 до поліції зателефонував чоловік та повідомив, що до квартири його батьків в Центральному районі міста Дніпро прийшли дві невідомі жінки, одна з яких представилась працівником пенсійного закладу, та запропонували показати свої заощадження, щоб «опломбувати». Заволодівши грошима, жінки пішли в невідомому напрямку. Зараз правоохоронці проводять заходи зі встановлення осіб, причетних до скоєння злочину.

Нагадуємо, якщо до вас додому приходять невідомі особи, які представляються працівниками різних служб, перш за все, не впускайте цих громадян до оселі, попросіть їх пред’явити посвідчення. Далі поцікавтеся метою візиту і зателефонуйте до установи, щоб пересвідчитись, що працівників справді до вас направляли. У разі виникнення будь-яких підозр негайно телефонуйте до поліції, – закликають правоохоронці.

Шахрайство з банківськими картами

На телефон надходить дзвінок. Співрозмовник називається співробітником одного з банків. Він розповідає про нібито ідентифікацію власників картки або перереєстрацію картки, блокування картки, унеможливлення зарахування грошей тощо. Громадяни надають повну інформацію по картковому рахунку та конфіденційну інформацію. В результаті – з картки зникають всі кошти.

Якщо вам телефонують нібито працівники банку, не надавайте будь-яку конфіденційну інформацію по банківським картам та не проводьте  маніпуляцій з ними в банкоматі. Запитайте, коли і в яке відділення ви можете підійти, щоб вирішити проблему особисто, а не телефоном, – радять у поліції.

Зняття порчі

Невідомі підходять до своїх жертв на вулиці та розповідають про хворобу чи «порчу» на потерпілому або на близьких родичах, а для того, щоб зняти її або вилікуватись, потрібно провести обряд. Громадяни виносять все цінне, що є в помешканні та віддають зловмисникам.

Поліція звертається до всіх громадян з проханням бути пильними, перевіряти надану вам інформацію та не довіряти незнайомцям.

Запам’ятайте самі і роз’ясніть літнім батькам чи іншим родичам, що жодні фінансові операції (такі як обмін грошових купюр, купівля-продаж валюти тощо) на дому не проводяться. Подбайте, аби у ваших батьків, які проживають окремо, завжди був зв’язок із тими, хто швидко допоможе розібратись у підозрілих ситуаціях. Якщо ви стали жертвою шахраїв, відразу звертайтеся до поліції, – йдеться в повідомленні правоохоронців.

До речі, нещодавно “NNS” писав:

Хто отримає відразу 10 виплат при виході на пенсію – названо категорію українців

Вчені назвали вік, в якому люди найчастіше набирають зайву вагу

Найнебезпечніший чай: лікарка назвала, що саме шкідливе для здоров’я

To Top