Для чого необхідний вітамін С і як його приймати

Серед безлічі необхідних нам мікронутрієнтів вітамін С, мабуть, є одним із ключових, чий дефіцит позначається критично на стані організму

Нестача вітаміну С проявляється як в погіршенні стану шкірних покривів, так і в загальному нездужанні. Синці, які зберігаються місяцями, порізи і подряпини, які довго не гояться, відчуття слабкості, занепаду сил, кровоточивість ясен – ось ключові ознаки нестачі вітаміну С. Про це NNS дізнався з повідомлення на сайті Storinka.

ПРИЧИНИ ДЕФІЦИТУ ВІТАМІНУ С

Перше і головне – мізерне харчування. Монодієти, надмірно жорсткі обмеження по калоражу, розлад харчової поведінки, проживання в північних регіонах, де є проблеми з доступністю фруктів та овочів – все це може викликати брак вітаміну С.

Також проблеми з вітаміном С (та й з багатьма іншими мікронутрієнтами) можуть бути у курців. Забігаючи вперед: їм потрібні більш високі дози цього вітаміну, тому норму краще уточнювати у фахівця, в тому числі, за результатами аналізів.

Ослаблений імунітет і схильність до простудних захворювань – ще одна причина дефіциту вітаміну С. Намагаючись впоратися з черговим вірусом, організм працює на повну потужність і максимально витрачає свої ресурси.

У групі ризику перебувають вагітні жінки та жінки, які практикують грудне вигодовування. Крім підвищеного навантаження на всі системи організму, молоді мами також нерідко стикаються з післяпологовою депресією і різними посттравматичними розладами. Рекомендуємо при першій можливості звернутися до фахівця і здати необхідні аналізи, щоб отримати грамотну консультацію по нутрітивній підтримці і, в тому числі, по дозуванню вітаміну С.

ЯКИЙ ВІТАМІН С ВИБРАТИ?

При виборі вітаміну С не варто протиставляти натуральний і синтетичний. Якщо влітку у вас є доступ до свіжих овочів, ягід, фруктів, зелені, то приймати БАД з вітаміном С немає необхідності.

В інший час намагайтеся зробити свій раціон максимально різноманітним: це допоможе вам в деякій мірі закрити потребу організму у вітаміні С. Транспортування, зберігання, термічна обробка, збіднення ґрунтів – зовнішні чинники, за яких вміст вітаміну С в продуктах знижується. Тому приймати БАД з вітаміном С в осінньо-зимовий період вкрай бажано. Особливо це стосується сезону застуд і періодів, коли ваш імунітет ослаблений після хвороби.

До речі, нещодавно “NNS” писав: «Гине ціла клітина» – доктор Комаровський висловився про прийом антивірусних препаратів

 

 

 

 

 

 

To Top