5 отруйних продуктів з 90-х – чим труїлися

Здавалося б, лихі 90-ті вже давно позаду, та й що в них хорошого, щоб занурюватися в ностальгічні спогади?

Масова зупинка підприємств і тотальне безробіття, приватизація, бізнесмени в малинових піджаках, покорявшие далекі Канари, перші фінансові піраміди на кшталт МММ… Саме такі асоціації викликає цей період у тих, кому не пощастило застати його в зрілому віці.

А от дітям 90-х вони не здаються такими вже лихими і навіть навпаки. Адже чого тільки варті 8-бітні ігри з Маріо і Імперією танків, одвічні конкурентки Барбі і Сінді, а також заполонили всі прилавки імпортні ласощі, спогади про яких досі гріють душу.

Масло Rama

«Масло» Rama стрімко увірвалося на ринок ледь утворилися країн СНД, заполонивши прилавки практично всіх магазинів. Хоча за кордоном воно проводилося ще з 20-х років.

М’яке, пастоподібна, зі всілякими добавками – воно просто апріорі не могло не потрапити в саме серце зголоднілих пострадянських громадян, які навіть не здогадувалися, що це не тільки не масло, але і навіть не маргарин.

Так, тільки через роки було офіційно оголошено, що «Rama» є спредом. В результаті цього її виробнику було заборонено вживати слово «маргарин» у маркуванні товару. Сьогодні ж ця відверта отрута, непридатна навіть для випічки, практично зникла з виду. Але подекуди досі зустрічаються пластикові коробочки з-під «Rama» в якості такого раритету, використовуваного для зберігання всякої дрібноти.

Сухий напій Yupi

Хто не знає Юпі, той не жив в 90-е. Таємничий порошок в яскравій маленькій упаковці дозволяв перетворювати 1,5 літра звичайної води в ароматний напій кислотного кольору, пахне яблуком, малиною, цитрусовими, а іноді і всім разом.

Деякі настільки фанатіли від Yupi, що замість розведення концентрату у воді сипали його собі прямо на язик, який моментально забарвлювався в колір порошку.

При цьому коштував сухий напій сущі копійки, роблячи доступним «ласощі» дворової шпані, охоче розпиває заморський «коктейль» з приводу і без. І не дивно, адже тоді ніхто і чути не чув про емульгатори групи E, яким Юпі був напханий під зав’язку. Все це робило напій вкрай шкідливим, незважаючи на те, що використовувані в ньому барвники і підсилювачі смаку досі вважаються потенційно безпечними при вживанні в обмеженій кількості.

Кубики Galina Blanca

Ще один варіант «просто додай води», а точніше «додай у воду», щоб отримати наваристий золотистий бульйон з нічого. Але, як відомо, чудес не буває. І працювали ці замінники курки, м’яса і грибів не на чесному слові, а на величезній кількості солі, всіляких підсилювачів смаку, барвників і ароматизаторів, не найкращим чином впливаючи на шлунково-кишковому тракті і всьому організмі в цілому.

Вафлі Koukou Roukou

Хрустке ласощі «Куку-Руку» привертало увагу молодшого покоління не тільки своїми незвичайними для тих часів органолептичними якостями, але і наклейкою, розміром, порівнянним з самої вафлею. З часом маркетологи придумали ще один хитрий хід, пропонуючи безкоштовний альбом для вклеювання цих невигадливих вкладишів.

Така хитрість спрацювала на всі сто, наганяючи на споживача 90-х великий азарт. І адже багато хто дійсно не заспокоювалися до тих пір, поки їм не вдавалося заповнити всю книжечку заповітними картинками з улюбленими героями.

Жуйки Turbo, Donald

Однак справжньою викачуванням грошей і без того худих гаманців нещасних батьків 90-х стали ці дрібні розбійники, які грабували що називається без ножа і кастета. Успіх жуйок був зумовлений їх вкладишами, колекціонувати які можна було роками, оскільки кожна колекція обчислювалася сотнею різних картинок. Крім того, жуйки володіли неповторним смаком і ароматом, обумовленим містяться в них хімічних коктейлем, що чомусь не бентежить навіть сучасних виробників.

Варто відзначити, що більшість товарів з 90-х вже давно зникли з прилавків, проте їм на зміну прийшла отрута гірше. А все тому, що з розвитком хімічної промисловості виробники навчилися практично на 100% виключати натуральні компоненти зі складу власної продукції, скорочуючи витрати і збільшуючи прибуток.

To Top