Як зберегти працездатність, якщо на сон у вас всього 4 години? Кажуть, деякі видатні особистості завжди спали тільки по 4 години: наприклад, Маргарет Тетчер, далі, Наполеон і Ейнштейн. Але вчені застерігають: їм це вдавалося в силу фізіологічних і психічних особливостей – і подібне зовсім не потрібно кожній людині.
Повноцінний сон все-таки не замінити нічим, а деякі люди при всьому бажанні не можуть спати так мало. Але що робити, якщо у вас такий день або період в житті, коли часу на сон катастрофічно не вистачає? Є кілька хитрощів, як виспатися за 4 години.
1. Допоможіть собі швидко заснути
Для цього знадобиться абсолютна темрява, висока вологість і температура в кімнаті не вище 20 градусів.
2. Засинайте на ортопедичній подушці
Вона допомагає нормалізувати кровообіг, тримати тіло в правильному положенні, ви будете краще почувати себе після сну.
3. Прокидайтеся в коротку фазу сну
Це легко зробити, якщо надіти на руку фітнес-браслет і в додатку на смартфоні поставити приблизний час пробудження. Браслет буде вловлювати ваші фази сну і допоможе легко прокинутися о 5:50, а не важко, але о 6:15.
4. Максимум світла після пробудження
Щойно ви прокинулися, вийдіть на балкон, вдихніть свіже повітря, побачте денне світло, включіть максимальне освітлення, якщо на вулиці ще темно. Так ви допоможете орагнізму зруйнувати мелатонін і швидше прийти в себе.
5. Робіть зарядку
Фізичні вправи розганяють кров, підвищують температуру тіла, збільшують працездатність, підвищують рівень гормонів радості. Саме це потрібно, якщо ви майже не спали.
6. Намагайтеся подрімати вдень
Якщо є така можливість – не нехтуйте нею. Так ви подаруєте організму шанс підзарядиться і трохи відновитися.
Раніше ми повідомляли: Доплати пенсіонерам по 500 гривень продовжили на 2021 рік
Рекламні блоки на нашому сайті дозволяють нам бути незалежним ЗМІ, а вам – отримувати оперативну і не проплачену ніким інформацію. Переглядаючи рекламу, ви робите свій внесок у розвиток незалежної журналістики України