«Слуга» Трухін та ще 89 нардепів-мільйонерів отримують допомогу від держави на оренду житла

Одіозний «слуга» Трухін, що опинився в центрі гучного ДТП-скандалу і тепер навіть може втратити мандат, а також інші його колеги-мільйонери отримують допомогу від держави на оренду житла у Києві. Про це повідомляє Комітет виборців, передає NNS.

Народний депутат від “Слуга народу” Олександр Трухін і ще 64 мільйонери із президентської фракції минулоріч орендували житло за бюджетні кошти.

А всього торік 90 депутатів-мільйонерів скористалися правом на отримання коштів для компенсації вартості оренди житла або винайму готельного номера. В середньому йдеться про 20 тис. грн. щомісячно, які виділяли нардепам.

Із 65 мілйонерів-“слуг” є низка депутатів-мультимільйонерів. Зокрема, бюджетну компенсацію отримав Остап Шипайло (колишній підприємець, який задекларував 22 млн грн., №120 у виборчому списку “СН”).

Олександр Трухін задекларував 20 млн. Також отримували компенсацію члени монобільшості Степан Чернявський, Павло Павліш, Дмитро Соломчук, Костянтин Касай, Євген Пивоваров, Ігор Негулевський, Артем Кунаєв, Олександр Салійчук, Ігор Фріс, Максим Ткаченко, які задекларували 8-11 млн.

Крім “слуг” у списку найбагатших депутатів, які скористалися бюджетними коштами: позафракційні Олег Воронько (задекларував 129 млн), Євген Яковенко (54 млн) і Муса Магомедов (39 млн).

Також у топ-10 найбагатших орендарів житла позафракційний Сергій Магера (25 млн), член групи “Партія “За майбутнє” Анатолій Урбанський (19 млн), представник ОПЗЖ Олександр Пономарьов (19 млн) і член фракції “Батьківщина” Олег Мейдич (14 млн).

“70% депутатів, які орендують житло за кошти платників податків, мають достатньо фінансових можливостей, щоб самостійно його винаймати.

Навіть розмір депутатської зарплати дозволяє покрити витрати на оренду квартири у Києві. Однак депутати продовжують отримувати компенсацію з бюджету, що сприймається як своєрідний депутатський бонус”, – зауважив голова Комітету виборців Олексій Кошель.

oleksiy koshel

Олексій Кошель

Відповідно до ч.1 ст. 35 Закону «Про статус народного депутата України» у витратах на забезпечення діяльності ВРУ передбачаються кошти на оренду житла або винайм готельного номера. Народному депутату на підставі його заяви та копії документа, до якого внесені відомості про місце його проживання, Апаратом Верховної Ради України щомісячно видаються кошти в розмірі, встановленому кошторисом ВР. Право на отримання таких коштів мають народні депутати, не забезпечені житлом у місті Києві, і місце їх проживання, відповідно до його реєстрації, знаходиться на відстані понад 30 км від меж міста Київ.

Опубліковано відеодокази, що «слуга» Трухін намагався підкупити поліцейського

«Слуги» шоковані: нардеп від правлячої партії попався на хабарі у півмільйона гривень

Яка зарплата президента та народних депутатів за 2021 рік

To Top