За порушення “тиші” бійці ЗСУ можуть отримати дисциплінарне стягнення

14254556565

Заборони на відкриття вогню ЗСУ у відповідь окупантам немає, однак у випадку порушення режиму тиші українські військові можуть отримати дисциплінарне стягнення, пише Укрінформ, передає NNS.

Про це сказав на брифінгу 27 липня командувач Об’єднаних сил Володимир Кравченко.

“Заборони на відкриття вогню у відповідь нема. Побратими можуть це підтвердити”,

– сказав він.

За його словами, контролювати процес припинення вогню будуть командири підрозділів і українська сторона СЦКК. Загальний контроль буде здійснювати спеціальна моніторингова місія ОБСЄ.

Відповідаючи на запитання щодо заборони на аеророзвідку, Кравченко запевнив, “що ситуація під контролем, є була і буде. Щоб вести розвідку, не обов’язково пересікати лінію розмежування”, сказав він.

Щодо дисциплінарного покарання військових за порушення режиму тиші Кравченко зауважив, що покарання буде в межах статуту. Кожен випадок буде розглядатися конкретно по кожному військовослужбовцю.

“Якщо будуть такі порушення, хоча я не думаю, що вони будуть. Ніхто нікого, повірте, розстрілювати не буде”,

– сказав Кравченко.

Він додав що мова йде про дисциплінарне стягнення.

Читайте також: Бойовики порушили перемир’я на Донбасі менш ніж через годину після його початку

За словами командувача ОС, виконання безпекового компоненту, за оцінками учасників мінського процесу, відкриває шлях до політичного врегулювання.

“Очевидно, вирішення міжнародного збройного конфлікту неможливе суто військовими засобами – потрібне поєднання військових і політично-дипломатичних інструментів”,

– зазначив командувач ОС.

Він підкреслив, що, забезпечуючи виконання політичних домовленостей, Збройні сили України дають можливість політикам досягти зрушень у мирному процесі.

Як повідомлялося, відсьогодні вогонь у відповідь дозволяється лише за наказом керівництва ЗСУ. Про видання таких наказів буде повідомлено Тристоронній контактній групі, йдеться у заяві Міністерства оборони України.

Про встановлення повного та всеосяжного припинення вогню на Донбасі з 27 липня домовилася Тристороння контактна група під час засідання у форматі відеоконференції, яке відбулося 22 липня.

telegram banner

To Top