Купити квартиру в Дніпрі

Без категорії

[:ru]Пора отпусков: какие болезни могут угрожать туристам на отдыхе[:ua]Пора відпусток: які хвороби можуть загрожувати туристам на відпочинку[:]

[:ru]Несмотря на пандемию коронавируса, летняя пора отпусков в самом разгаре. Но не только COVID-19 сейчас представляет опасность для здоровья.

Какие самые распространенные болезни могут ожидать туриста во время поездок рассказали специалисты Центра общественного здоровья Минздрава, передает РБК-Украина, информирует НСН.

Какие неприятности со здоровьем могут постигнуть туристов

В отпуске летом могут произойти отравление несвежей пищей и заражение кишечными инфекциями: ротавирусом, гепатитом А, сальмонеллезом.

Заразиться можно как не соблюдая элементарной гигиены, так и после обеда в кафе, приобретения несвежей продукции или употребляя пищу, которая быстро испортилась в жару.

Другая болезнь, которая напоминает о себе летом – ботулизм. Любовь к соленой и вяленой рыбы, особенно купленной на стихийном рынке, может обернуться и ботулизмом, и другой кишечной инфекцией.

Основные правила питания во время поездок

Так, украинским туристам стоит не забывать о безопасность пищевых продуктов. Особенно если путешествуете вглубь страны или сельскую местность. Желательно избегать уличной еды, не употреблять сырую и мало термически обработанную пищу, заботиться о личной гигиене, часто мыть руки, мыть все овощи и фрукты, избегать экзотических блюд, в качестве которых вы не уверены.

Кроме того, в любой стране важно соблюдать правила личной гигиены, употреблять только безопасную воду. Мыть руки, посуду, сырые овощи и фрукты также необходимо безопасной водой.

Также важно иметь медицинское страхование и обращаться за медицинской помощью в случае ухудшения самочувствия.

Экзотические болезни во время отдыха

Самые распространенные случаи завозных заболеваний в Украине — это малярия, лейшманиоз, горячки (Чикунгунья, денге, Западного Нила), холера.

Объединяет все эти заболевания то, что они передаются через укусы насекомых. Основная профилактика одинакова — использовать репелленты, засітчувати окна в помещениях, защищать тело, не выходить в часы наибольшей активности насекомых — утром и в сумерках.

Против холеры и других кишечных инфекций поможет потребление безопасной воды и пищевых продуктов. Также стоит помнить и о безопасности воды для бытовых нужд и гигиенических процедур — мытье посуды, стирка, мытье фруктов и овощей и тому подобное. Используйте бутылочную, кипяченую или отстоянную воду.

Что сделать, чтобы не укусил клещ

Если вам придется много времени проводить на природе или жить в палатке, то желательно каждые два-три часа осматривать тело и одежду. Если берете домашних любимцев в поездку или на пикник, тоже не забывайте их осматривать на наличие клещей.

В случае, когда клещ присосался, его надо удалить (желательно в травмпункте) и затем следить за местом укуса. Сейчас очень много клещей переносят болезнь Лайма (клещевой боррелиоз). Поэтому важно пройти лабораторное тестирование и при необходимости согласиться на специфическое лечение по назначению врача.[:ua]Попри пандемію коронавірусу, літня пора відпусток у самому розпалі. Але не тільки COVID-19 нині становить небезпеку для здоров’я.

Які найпоширеніші хвороби можуть очікувати туриста під час поїздок розповіли фахівці Центру громадського здоров’я МОЗ, передає РБК-Україна, інформує НСН.

Які неприємності зі здоров’ям можуть спіткати туристів

У відпустці влітку можуть статися отруєння несвіжою їжею і зараження кишковими інфекціями: ротавірусом, гепатитом А, сальмонельозом.

Заразитися можна як не дотримуючись елементарної гігієни, так і після обіду в кафе, придбання несвіжої продукції або вживаючи їжу, яка швидко зіпсувалася в спеку.

Інша хвороба, яка нагадує про себе влітку – ботулізм. Любов до солоної і в’яленої риби, особливо придбаної на стихійному ринку, може обернутися і ботулізмом, й іншою кишковою інфекцією.

Основні правила харчування під час поїздок

Так, українським туристам варто не забувати про безпеку харчових продуктів. Особливо якщо подорожуєте в глиб країни або сільську місцевість. Бажано уникати вуличної їжі, не вживати сиру й мало термічно оброблену їжу, дбати про особисту гігієну, часто мити руки, мити всі овочі і фрукти, уникати екзотичних страв, у якості яких ви не впевнені.

Окрім того, у будь-якій країні важливо дотримуватися правил особистої гігієни, вживати лише безпечну воду. Мити руки, посуд, сирі овочі та фрукти.

Також важливо мати медичне страхування та звертатися по медичну допомогу в разі погіршення самопочуття.

Екзотичні хвороби під час відпочинку

Найпоширеніші випадки завізних захворювань в Україні — це малярія, лейшманіоз, гарячки (Чікунгунья, денге, Західного Нілу), холера.

Об’єднує всі ці захворювання те, що вони передаються через укуси комах. Основна профілактика однакова — використовувати репеленти, засітчувати вікна в приміщеннях, захищати тіло, не виходити в години найбільшої активності комах — вранці та в сутінках.

Проти холери та інших кишкових інфекцій допоможе споживання безпечної води та харчових продуктів. Також варто пам’ятати і про безпечність води для побутових потреб і гігієнічних процедур — миття посуду, прання, миття фруктів і овочів тощо. Використовуйте пляшкову, кип’ячену або відстояну воду.

Що зробити, щоб не вкусив кліщ

Якщо вам доведеться багато часу проводити на природі або жити в наметі, то бажано кожні дві-три години оглядати тіло та одяг. Якщо берете домашніх улюбленців у поїздку або на пікнік, теж не забувайте їх оглядати на наявність кліщів.

У випадку, коли кліщ присмоктався, його треба видалити (бажано в травмпункті) і потім стежити за місцем укусу. Нині дуже багато кліщів переносять хворобу Лайма (кліщовий бореліоз). Тому важливо пройти лабораторне тестування і за потреби погодитися на специфічне лікування за призначенням лікаря.[:]

To Top
Пошук
e-mail
Важливі
Новини
Lite
Отримати допомогу