За всю свою літературну кар’єру з 1968 року Глюк видала 12 поетичних збірок та декілька томів нарисів про поезію.
Дебютувала поетеса зі збіркою «Первісток», а її збірки «Тріумф Ахілла» та «Арарат» здобули популярність поза США.
Центральна тема її творчості — дитинство, сімейне життя, стосунки у родині. У комітеті вказують, що авторка «черпає натхнення з міфів і класичних творів, мотиви з яких присутні у більшості її робіт».
У комітеті наголошують на тому, що Глюк прямолінійно описувала сімейне життя та радикальні зміни в житті, їй притаманні дотепність та гумор. Наприклад, збірка Vita Nova (1999) закінчується рядками:
«Я думала, моє життя закінчилося і серце розбите. / А потім я переїхала до Кембриджа».
А її останню збірку «Вірна та доброчесна ніч» відзначають за «грацію та легкість» в описі теми смерті.
Зараз, крім літературної творчості, Луїза Глюк викладає англійську мову в Єльському університеті.
Нагадуємо, 5 жовтня в Стокгольмі, столиці Швеції, почався Нобелівський тиждень. Першими оголосили ім’я лавреатів премії з медицини і фізіології. 6 жовтня оголосили лауреатів Нобелівської премії з фізики, а 7 жовтня — з хімії.
Протягом наступних днів стануть відомі лауреати премії миру — 9 жовтня та премії імені Нобеля з економіки — 12 жовтня.
Цьогоріч призовий фонд премії збільшили. Лауреати зможуть отримати по 10 млн крон (приблизно 1 мільйон доларів) призових коштів. Це означає, що кожен із переможців отримає на 110 тисяч доларів більше, аніж нобеліати минулого року.
Традиційну церемонію нагородження та бенкет у Стокгольмі скасували цього року через пандемію коронавірусної інфекції. Їх замінить телевізійний захід із лауреатами, які отримають нагороди у своїх країнах.
Церемонія вручення Премії миру, яка традиційно відбувається у столиці Норвегії Осло, запланована в скороченому варіанті, а традиційний бенкет також буде скасовано.
Читайте ще: Путіна висунули на Нобелівську премію миру