Купити квартиру в Дніпрі

Без категорії

[:ru]Не только одежда: какие вещи можно стирать в стиральной машине[:ua]Не лише одяг: які речі можна прати в пральній машині[:]

[:ru]Практически каждая хозяйка знает, как правильно стирать одежду в стиральной машине, но кроме этого, в ней можно очистить много разных вещей. Это поможет избавиться от болезнетворных бактерий, а также значительно ускорить процесс уборки.

ТСН.ua составил список неочевидных вещей, которые можно почистить в стиральной машине, передает НСН.

Кроссовки, кеды

Наверняка, многих из нас интересовал вопрос: можно ли стирать кроссовки в стиральной машине? Спортивная обувь загрязняется гораздо чаще, и не только снаружи. Поэтому, по соображениям гигиены, ее необходимо время от времени полностью стирать. Конечно, можно просто замочить кроссовки в теплой мыльной воде, но со стиральной машиной этот процесс значительно ускоряется. Главное – предварительно удалить с подошвы грязь и мелкие камешки. На сколько градусов ставить стирать кроссовки? Температура не должна превышать 40 градусов. Режим выбирать бережный (деликатный). Так вы точно будете уверены, что целостность обуви не нарушится.

Как стирать кожаную обувь типа кедов или кроссовок? В стиральной машине это делать категорически запрещено. Даже мочить стоит по-минимуму. Лучше использовать специальные чистящие средства.

Спортивная экипировка

Мало кто знает, но в стиральной машине можно без проблем очистить и разнообразные спортивные аксессуары (например, защита для ног и рук). Как стирать эти вещи в стиральной машине? Не забудьте застегнуть все замки и положить элементы из пластика в сетчатые мешки. Используйте только режим бережной стирки.

Коврики для йоги

Если вы занимаетесь йогой, тогда точно не раз задавались вопросом: как чистить коврик для йоги. Быстро это можно сделать именно с помощью стиральной машины. Установите бережный режим, добавьте средство от сильных загрязнений и не забудьте о низкой температуре стирки. Если сразу после этого вам нужно использовать коврик, его можно обернуть сухим полотенцем. Сушить можно на бельевой веревке или сушке.

Спортивная сумка, рюкзак

Если сумка изготовлена ​​из ткани, постирать ее можно с любой одеждой того же цвета. Не забудьте перед этим вынуть все вещи из карманов и вывернуть саму вещь наизнанку. Для удаления пятен перед стиркой следует нанести специальное средство.

Как выбрать режим стирки одежды, если вы очищаете сумку вместе с ней? Можно использовать один из следующих вариантов:

  • “Тщательный режим” с 30-градусной температурой на 30 минут (не забудьте установить 1000 оборотов);
  • “Ручной режим” с температурой не выше 40 градусов на 45 минут (функция 400 оборотов);
  • Быстрый режим с 30-градусной температурой на 30 минут и с функцией в 400 оборотов.

А вот если вас интересует, как стирать кожаную сумку, то здесь подходит только стирка вручную. Необходимо приготовить мыльный раствор и добавить несколько капель аммиака. Не забудьте тщательно высушить сумку после очищения, а затем смазать глицерином или касторовым маслом.

Как стирать мягкие детские игрушки

Перед этим их нужно уложить в защитную сумку или сетчатый мешок. Не забудьте проверить швы на прочность, чтобы из игрушки не выпал наполнитель. Рекомендуется только бережный режим и низкая температура (не выше 30 градусов). Как правильно мыть детские игрушки из пластика? Ведь сегодня дети любят играть конструкторами LEGO и другими похожими вариантами. Это тоже можно сделать в стиральной машине. Но здесь обязательна именно защитная сумка.

Силиконовые и пластиковые ланчбоксы

Боксы для еды могут быть разносчиком инфекций и бактерий. Поэтому пластиковые и силиконовые ланчбоксы нужно периодически очищать в посудомоечной машине. Если же ее нет, подойдет и стиральная. Не забудьте о режиме «Деликатная стирка».

Многоразовая сумка для продуктов

Стирка многоразовых сумок должна проходить каждый раз после похода в магазин. Так вы сможете предотвратить распространение бактерий. Часто производители добавляют рекомендации по стирке, но если их нет, тогда подойдут следующие:

  • использование мягкого моющего средства;
  • только «бережный режим»;
  • низкая температура (до 30 градусов).

Кухонные принадлежности из силикона

Многие знают, как отстирать кухонные полотенца в стиральной машине. Даже если загрязнение достаточно сильное, высокая температура поможет с ним справиться. Особенно если перед этим на пятна нанести хозяйственное мыло. Знаете ли вы, что любые силиконовые формочки, прихватки, подставки также можно очищать в стиральной машине? Рекомендуется ставить высокую температуру стирки, а вот режим отжима использовать бережный. Тогда вещи не будут деформироваться. Помните, что весь кухонный текстиль, включая прихватки, часто вступает в контакт с сырыми продуктами. Поэтому важно их периодически стирать.

Аксессуары для швабры

Разнообразные насадки, щетки и другие подобные аксессуары следует мыть сразу после уборки. Так вы сможете быть уверены, что на них не размножаются микробы. Как стирать насадку для швабры в стиральной машине? Здесь нужен сетчатый мешок, моющее средство и достаточно высокая температура. Обязательно тщательно высушите все предметы, иначе на них может образоваться плесень. Этот совет также подойдет, если вы хотите избавиться от запаха мокрой тряпки. Только помните, что перед этим аксессуар нужно промыть под горячей водой, чтобы удалить весь сыпучий мусор.

Как почистить коврик для ванной комнаты, придверный, для машины

Если на изделии нет ярлыка, где указано, что его разрешено чистить только в химчистке, смело используйте стиральную машину. В любом случае лучше всего подойдет холодная вода. Если коврик имеет резиновую основу, не рекомендуется добавлять отбеливатель. Сушить такие вещи лучше на открытом воздухе. Многих автолюбителей интересует вопрос о возможности стирки автомобильных ковриков в стиральной машине. Здесь главное не использовать отжим, а затем тщательно просушить вещь на открытом воздухе. Даже если коврик резиновый.

Занавески для душа и другие аксессуары для ванной комнаты

Вас интересует, как почистить шторку для ванной комнаты? Этот аксессуар (будь он из ткани или пластика) можно стирать в стиральной машине. Но если на нем уже успела появиться плесень, обязательно обработайте перед стиркой отбеливателем с хлором. Вместе с занавесками смело бросайте в барабан мочалки. Но их следует перед этим положить в сетчатый мешок.

Декоративные подушки

Нужно знать, как стирать подушки с разными наполнителями, ведь у них, как и в наволочках, накапливается немало бактерий. Если наполнитель пух или полиэстер делать это можно и в стиральной машине. Но помните: подушки нуждаются, чтобы в барабане было достаточно места, а чтобы изделие не сбилось, рекомендуется положить туда несколько теннисных мячиков. Температура стирки не должна превышать 30 градусов. Вы можете установить несколько полосканий, но не слишком интенсивных. Сушить рекомендовано на улице, под прямыми солнечными лучами.

Лежаки и другие аксессуары для животных

Если у вас в доме есть кошка или собака, вы наверняка не раз думали, как ухаживать за лежаком питомца и можно ли стирать его в стиральной машине. Ответ один: можно! Но перед этим обязательно нужно пропылесосить лежак, чтобы на нем не остался мех, который может перекрыть доступ к фильтру машины.

Как чистить ошейник для собаки или кошки? В стиральной машине можно стирать только нейлоновые варианты. Перед стиркой обязательно положите их в сетчатый мешочек и используйте бережный режим.

Коврик для мыши

Если вы часто пользуетесь компьютером, то вас точно интересует вопрос: как стирать коврик для мыши? Здесь все зависит от материала, из которого изготовлено это изделие. Если это ткань, тогда коврик можно стирать в стиральной машине. Однако установите низкую температуру (до 30 градусов) и выберите режим «Деликатная стирка».

Сапоги из овчины (угги)

Можно ли стирать угги в стиральной машине? Конечно, можно! Однако здесь существует несколько важных правил. Сначала нужно удалить из обуви сухую грязь. Для этого используется специальная щеточка для замши. Если этот этап пропуститься, на поверхности остаются пятна. Поэтому он обязателен и очень важен. Серьезные пятна обрабатывают уксусом с водой (в пропорциях 1:1). Затем угги помещаются в специальный мешочек. Для стирки подходит «Тщательный (деликатный)» и «Ручной» режимы.[:ua]Практично кожна господиня знає, як правильно прати одяг в пральній машині, але крім цього, в ній можна очистити багато різних речей. Це допоможе позбутися від хвороботворних бактерій, а також значно пришвидшити процес прибирання.

ТСН.ua склав список неочевидних речей, які можна почистити в пральній машині, передає НСН.

Кросівки та кеди

Напевно багатьох з нас цікавило питання: чи можна прати кросівки в пральній машині? Спортивне взуття забруднюється набагато частіше, і не лише зовні. Тому, з міркувань гігієни, його просто потрібно час від часу повністю прати. Звичайно, можна просто замочити кросівки в теплій мильній воді, але з пральною машиною цей процес значно пришвидшується. Головне — попередньо видалити з підошви бруд та дрібні камінці. На скільки градусів ставити прати кросівки? Температуру не повинна перевищувати 40 градусів. Режим повинен бути дбайливим (делікатним). Так ви точно будете впевненими, що цілісність взуття не порушиться.

Як прати шкіряне взуття типу кедів або кросівок? В пральній машині робити це категорично заборонено. Навіть мочити варто по-мінімуму. Краще використовувати спеціальні засоби для чищення.

Спортивна екіпіровка

Мало хто знає, але в пральній машині також можна без проблем очистити й різноманітні спортивні аксесуари (наприклад, захист для ніг і рук). Як прати ці речі в пральній машині? Не забудьте перед цим застебнути всі замки та покласти елементи з пластику до сітчастих мішків. Використовуйте лише режим “Дбайливе прання”.

Килимки для йоги

Якщо ви займаєтеся йогою, тоді точно не раз задавали собі питання: як чистити килимок для йоги. Швидко це можна зробити саме за допомогою пральної машини. Встановіть дбайливий режим, додайте засіб від сильних забруднень і не забудьте про низьку температуру прання. Якщо відразу після цього вам потрібно використовувати килимок, його можна обгорнути сухим рушником. Сушити можна на мотузці або сушці для білизни.

Спортивна сумка, рюкзак

Якщо сумка виготовлена з тканини, випрати її можна з будь-яким одягом такого ж кольору. Не забудьте перед цим вийняти всі речі з кишень та вивернути саму річ навиворіт. Для видалення плям перед пранням варто нанести спеціальний засіб.

Як вибрати режим прання одягу, якщо ви очищаєте разом з ним сумку? Можна використовувати один з наступних варіантів:

  • “Дбайливий режим” з 30-градусною температурою на 30 хвилин (не забудьте встановити 1000 обертів);
  • “Ручний режим” з температурою не вище 40 градусів на 45 хвилин (функція 400 обертів);
  • “Швидкий режим” з 30-градусною температурою на 30 хвилин і з функцією в 400 обертів.

А ось якщо вас цікавить, як прати шкіряну сумку, то тут підходить лише прання вручну. Потрібно приготувати мильний розчин та додати кілька крапель аміаку. Не забудьте ретельно висушити сумку після очищення, а потім змастити гліцерином чи касторовою олією.

Як прати м’які дитячі іграшки

Перед цим їх потрібно покласти в захисну сумку або сітчастий мішок. Не забудьте перевірити шви на міцність, щоб з іграшки не випав наповнювач. Рекомендується лише дбайливий режим і низька температура (не вище 30 градусів). Як правильно мити дитячі іграшки з пластику? Адже сьогодні діти полюбляють гратися конструкторами LEGO та іншими схожими варіантами. Це також можна зробити в пральній машині. Але тут обов’язкова саме захисна сумка.

Силіконові і пластикові ланчбокси

Бокси для їжі можуть бути поширювачами інфекцій і бактерій. Тому пластикові і силіконові ланчбокси потрібно періодично очищати в посудомийній машині. Якщо ж її немає, підійде і пральна. Не забудьте про режим “Дбайливе прання”.

Багаторазова сумка для продуктів

Прання багаторазових сумок повинне відбуватися кожного разу після походу в магазин. Так ви зможете запобігти розповсюдженню бактерій. Часто виробники додають рекомендацію щодо прання, але якщо їх немає, тоді підійдуть наступні:

  • використання м’якого миючого засобу;
  • лише “Дбайливий режим”;
  • низька температура (до 30 градусів).

Кухонне приладдя з силікону

Багато хто знає, як відіпрати кухонні рушники в пральній машині. Навіть, якщо забруднення досить сильне, висока температура допоможе з ним впоратися. Особливо, якщо перед цим на плями нанести господарське мило. А чи знаєте ви, що будь-які силіконові формочки, прихватки, підставки також можна очищати в пральній машині? Рекомендується ставити високу температуру прання, а ось режим віджиму використовувати дбайливий. Так речі не будуть деформуватися. Пам’ятайте, що весь кухонний текстиль, в тому числі і прихватки, часто вступає в контакт з сирими продуктами. Тому важливо їх періодично прати.

Аксесуари для швабри

Різноманітні насадки, щітки і інші схожі аксесуари варто мити відразу після прибирання. Так ви зможете бути впевненими, що на них не розмножуються мікроби. Як прати насадку для швабри в пральній машині? Тут потрібен сітчастий мішок, миючий засіб і досить висока температура. Обов’язково ретельно висушіть всі предмети, інакше на них може утворитися пліснява.

Ця порада також підійде, якщо ви хочете позбутися запаху мокрої ганчірки. Лише пам’ятайте, що перед цим аксесуар потрібно промити під гарячою водою, щоб видалити весь сипучий мусор.

Як почистити килимок для ванної кімнати, придверний, для машини

Якщо на виробі немає ярлика, де вказано, що його дозволено чистити лише в хімчистці, сміливо використовуйте пральну машину. В будь-якому випадку найкраще підійде холодна вода. Якщо килимок має гумову основу не рекомендовано додавати відбілювач. Сушити такі речі краще на свіжому повітрі.

Багатьох автолюбителів цікавить питання про можливість прання автомобільних килимків в пральній машині. Тут головне не використовувати віджимання, а потім ретельно просушити річ на свіжому повітрі. Навіть, якщо килимок гумовий.

Занавіски для душу і інші аксесуари для ванної кімнати

Вас цікавить, як почистити шторку для ванної кімнати? Цей аксесуар (будь він з тканини або пластику) можна прати в пральній машині. Але якщо на них вже встигла з’явитися пліснява, обов’язково обробіть перед пранням відбілювачем з хлором. Разом з фіранками сміливо кидайте в барабан мочалки. Але їх варто перед тим покласти в сітчастий мішок.

Декоративні подушки

Потрібно знати, як прати подушки з різними наповнювачами, адже в них, як і в наволочках, накопичується чимало бактерій. Якщо наповнювач пух або поліестер робити це можна і в пральній машині. Але пам’ятайте: подушки потребують, щоб в барабані було досить місця, а щоб виріб не збився, рекомендується покласти туди кілька тенісних м’ячиків. Температура прання не повинна перевищувати 30 градусів. Ви можете встановити кілька полоскань, але не надто інтенсивних. Сушити рекомендовано на вулиці, під прямим сонячним промінням.

Лежаки та інші аксесуари для тварин

Якщо у вас в домі є домашні кішка або собака, ви напевно не раз думали, як доглядати за лежаком улюбленця і чи можна прати його в пральній машині. Відповідь одна: можна! Але перед цим обов’язково потрібно пропилососити лежак, щоб на ньому не залишилося хутра, яке може перекрити доступ до фільтра машини.

Як чистити нашийник для собаки чи кішки? В пральній машині можна прати лише нейлонові варіанти. Перед пранням обов’язково покладіть їх в сітчастий мішечок і використовуйте Дбайливий режим.

Килимок для миші

Якщо ви часто користуєтесь комп’ютером, тоді вас точно цікавить питання: як прати килимок для миші? Тут все залежить від матеріалу, з якого виготовлений цей виріб. Якщо це тканина, тоді килимок можна прати в пральній машині. Проте встановіть низьку температуру (до 30 градусів) і виберіть режим “Дбайливе прання”.

Чоботи з овчини (уггі)

Чи можна прати уггі в пральній машині? Звичайно, що можна! Проте тут існує кілька важливих правил. Спочатку потрібно видалити з взуття сухий бруд. Для цього використовується спеціальна щіточка для замші. Якщо цей етап пропустити, на поверхні залишаються плями. Тому він є обов’язковим та дуже важливим. Серйозні плями обробляють оцтом з водою (у пропорціях 1:1). Потім уггі поміщаються в спеціальний мішечок. Для прання підходить “Дбайливий (делікатний)” та “Ручний” режими.[:]

To Top
Ще новини ⬇
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×