2
2

[:ru]Нам надо избавиться от кириллицы и перейти на латиницу – секретарь СНБО Данилов[:ua]Нам треба позбутися кирилиці і перейти на латиницю – секретар РНБО Данілов[:]

[:ru]Секретарь Совета национальной безопасности и обороны Алексей Данилов считает, что Украина должна избавиться от кириллицы и перейти на латиницу.

Об этом он заявил Радио Свобода, информирует Цензор.НЕТ, передает NNS.

“Я за. Я считаю, что это будет одна из фундаментальных вещей, нам надо избавиться от кириллицы и перейти на латиницу. То, что касается языка, вы знаете мою позицию. Я за два языка в нашей стране. Английский язык должен быть обязательно. Потому что, если мы говорим о цивилизованном мире, то английский язык – это язык цивилизованного общения. И мы должны понимать, что английский язык должны знать все. Кто уже пожилые, сложно, то это одно дело, а, начиная с детского сада, в школах это должно быть”,сказал Данилов.

Кириллица vs латиница: готовы ли украинцы к смене алфавита (ВИДЕО)

Также он выступил за введение двух языков в стране: украинского и английского.

“Английский язык должен быть обязательно. Потому что, если мы говорим о цивилизованном мире, то английский язык – это язык цивилизованного общения”,отметил секретарь СНБО.

По его словам, английский язык должны знать все, его обязательно должны преподавать в школах и детских садах. В то же время он признал, что людям старшего возраста, которые не знают английского, будет сложно.

Напомним, в начале года председатель Национальной комиссии по стандартам государственного языка Орыся Демская прогнозировала, что Украина не будет переводить государственный язык на латинский алфавит.

“Если мы откажемся от кириллицы, которой мы пользуемся с момента, когда она возникла, то мы отрежем огромный пласт украинской писаной культуры”,говорила Демская.

В 2018 году тогдашний министр иностранных дел Павел Климкин предлагал обсудить возможное введение в Украине латиницы. Это вызвало противоречивые отзывы.[:ua]Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов вважає, що Україна має позбутися кирилиці і перейти на латиницю.

Про це він заявив Радіо Свобода, інформує Цензор.НЕТ, передає NNS.

“Я за. Я вважаю, що це буде одна з фундаментальних речей, що нам треба позбутися кирилиці і перейти на латиницю. Те, що стосується мови, ви знаєте мою позицію. Я за дві мови в нашій країні. Англійська мова має бути обов’язкова. Тому що, якщо ми кажемо про цивілізований світ, то англійська мова – це мова цивілізованого спілкування. І ми маємо розуміти, що англійську мову мають знати всі. Хто вже літні, складно, то це одна справа, а, починаючи з дитячого садочка, у школах це має бути”,сказав Данілов.

Кирилиця vs латиниця: чи готові українці до зміни алфавіту (ВІДЕО)

Також він виступив за запровадження двох мов у країні: української та англійської.

“Англійська мова має бути обов’язкова. Тому що, якщо ми кажемо про цивілізований світ, то англійська мова — це мова цивілізованого спілкування”,зазначив секретар РНБО.

За його словами, англійську мову мають знати всі, її обов’язково мають викладати у школах та дитячих садочках. Водночас він визнав, що людям старшого віку, які не знають англійської, буде складно.

Нагадуємо, на початку року голова Національної комісії зі стандартів державної мови Орися Демська прогнозувала, що Україна не переводитиме державну мову на латинський алфавіт.

“Якщо ми відмовимося від кирилиці, якою ми користуємося від моменту, коли вона виникла, то ми відріжемо велетенський пласт української писаної культури”,казала Демська.

У 2018 році тодішній міністр закордонних справ Павло Клімкін пропонував обговорити ймовірне запровадження в Україні латиниці поряд із кириличною абеткою. Це викликало суперечливі відгуки.[:]

To Top