Купити квартиру в Дніпрі

Без категорії

[:ru]Кому нельзя делать прививки против COVID-19: в Минздраве дали объяснения[:ua]Кому не можна робити щеплення проти COVID-19: у МОЗ дали пояснення[:]

[:ru]В сборнике о вакцинации против COVID-19, который выпустили при информационной поддержке Центра общественного здоровья ЦОЗ, назвали противопоказания к вакцинации против COVID-19, передает УП.Життя, информирует НСН.

Также объяснили, кому прививаться против коронавируса можно.

Вакцинация против COVID-19 противопоказана тем, у кого:

  • есть аллергические реакции на любой из компонентов вакцины,
  • была тяжелая аллергическая реакция на первую дозу вакцины
  • есть лихорадка (температура свыше 38 ° C).

Также нельзя вакцинировать более молодых людей, чем указано в инструкции к вакцине.

“Если сказано, что вакцинация от 18 лет, значит, младших нельзя вакцинировать. Вероятно, что со временем полученные данные исследований позволят изменить инструкции, но пока так”,добавляют в сборнике.

В то же время важно понимать, что если у вас в анамнезе аллергии, это не обязательно означает, что организм плохо отреагирует на вакцину, поскольку аллергии бывают разные и на разные вещества. И это не обязательно компоненты именно этой вакцины.

“Надо знать, на что у человека аллергия, и ознакомиться с составом вакцины.

Как и в других вакцин, вакцины от COVID-19 следует вводить под наблюдением врача, с соответствующей медицинской помощью в случае возникновения аллергических реакций.

Люди, которые имели тяжелую аллергическую реакцию после введения первой дозы вакцины против COVID-19, не должны получать вторую дозу”,отмечают авторы сборника, среди которых – иммунолог Федор Лапий.

Что делать, если вы не знаете, есть ли у вас аллергия на что-то из состава вакцины?

“Вакцинация проводится медицинскими работниками, которые просят пациента побыть в больнице/амбулатории еще полчаса.

Если произойдет тяжелая реакция, а именно анафилаксия, она произойдет в этот промежуток времени, и человеку предоставят неотложную помощь”,говорится в сборнике.

Если у вас есть аллергия на пыльцу или пыль, вакцинироваться можно, поскольку бытовая или сезонная аллергии не является противопоказанием для любой вакцинации.

“Противопоказанием к применению вакцин против COVID-19 является тяжелая аллергия к компонентам вакцины или на предыдущую дозу вакцины”,отмечают эксперты.

Простуда или насморк с температурой меньше 38°C не является препятствием для вакцинации.

“Вместе с тем, несмотря на то, что человек с признаками простуды, повышенной температурой может иметь ход COVID-19, для ограждения от заражения SARS-CoV-2 медицинских работников и посетителей медучреждения не рекомендуется приглашать на вакцинацию лиц с такими симптомами”,советуют авторы сборника.

Есть ли противопоказания к вакцинации людей старшего возраста 65+?

Старший возраст не является противопоказанием к вакцинации против COVID-19.

“Более того, именно люди старшего возраста являются группой риска тяжелого течения болезни.

Именно они рискуют умереть от этой болезни или ее осложнения, и поэтому они должны быть вакцинированы в первую очередь. Это приоритетная группа для вакцинации. 103. У человека есть системные заболевания”,объясняют эксперты.

Можно ли делать прививки против СOVID-19 через неделю после перенесенной ОРВИ?

Да. После ОРВИ или простуды можно вакцинироваться против COVID-19 с любым интервалом.

Можно ли вакцинировать против COVID-19 ВИЧ-позитивных людей?

Да.

“Люди с ВИЧ находятся в группе риска тяжелого течения COVID-19. Вакцины против коронавируса, разрешенные к использованию в Украине, относятся к “инактивированным” вакцинам и являются безопасными для людей с ВИЧ”,рассказывают в сборнике.

Можно ли делать прививки против COVID-19, если у человека бронхиальная астма?

Бронхиальная астма также не является противопоказанием к вакцинации.

“Более того, астма является показанием для приоритетной вакцинации, ведь больные астмой рискуют тяжело заболеть COVID-19 или умереть от осложнений. Им необходима эта вакцинация”,отмечают эксперты.

[:ua]У збірнику про вакцинацію проти COVID-19, який випустили за інформаційної підтримки Центру громадського здоров’я МОЗ, назвали протипоказання до вакцинації проти COVID-19, передає УП.Життя, інформує НСН.

Також пояснили, кому щеплюватися проти коронавірусу можна.

Вакцинація проти COVID-19 протипоказана тим, в кого:

  • є алергічні реакції на будь-який з компонентів вакцини,
  • була тяжка алергічна реакція на першу дозу вакцини
  • є гарячка (температура понад 38°C).

Також не можна вакцинувати молодших людей, ніж зазначено в інструкції до вакцини.

“Якщо сказано, що вакцинація від 18 років, значить, молодших не можна вакцинувати. Ймовірно, що з часом отримані дані досліджень дозволять змінити інструкції, але поки так”,додають у збірнику.

Водночас важливо розуміти, що якщо у вас в анамнезі є алергії, це не обов’язково означає, що організм погано відреагує на вакцину, оскільки алергії бувають різні і на різні речовини. І це не обов’язково компоненти саме цієї вакцини.

“Треба знати, на що в людини алергія, та ознайомитися зі складом вакцини.

Як і щодо інших вакцин, вакцини від COVID-19 слід вводити під наглядом лікаря, з відповідною медичною допомогою у разі виникнення алергічних реакцій.

Люди, які мали тяжку алергічну реакцію після введення першої дози вакцини проти COVID-19, не повинні отримувати другу дозу”,наголошують автори збірника, серед яких – імунолог Федір Лапій.

Що робити, якщо ви не знаєте, чи є у вас алергія на щось зі складу вакцини?

“Вакцинація проводиться медичними працівниками, які просять пацієнта побути в лікарні/амбулаторії ще пів години.

Якщо станеться важка реакція, а саме анафілаксія, вона станеться в цей проміжок часу, і людині нададуть невідкладну допомогу”,йдеться у збірнику.

Якщо у вас є алергія на пилок чи пил, вакцинуватися можна, оскільки побутова чи сезонна алергії не є протипоказанням для жодної вакцинації.

“Протипоказанням до застосування вакцин проти COVID-19 є тяжка алергія до одного з компонентів вакцини або на попередню дозу вакцини”,наголошують експерти.

Застуда чи нежить з температурою менше за 38°C не є перешкодою для вакцинації.

“Разом з тим, зважаючи на те, що особа з ознаками застуди, підвищеною температурою може мати перебіг COVID-19, задля убезпечення від зараження SARS-CoV-2 медичних працівників і відвідувачів медзакладу не рекомендовано запрошувати на вакцинацію осіб з такими симптомами”,радять автори збірника.

Чи є протипоказання до вакцинації людей старшого віку 65+?

Старший вік не є протипоказанням до вакцинації проти COVID-19.

“Щобільше, саме люди старшого віку є групою ризику важкого перебігу хвороби.

Саме вони ризикують померти через цю хворобу чи її ускладнення, і тому вони мають бути вакциновані передусім. Це пріоритетна група для вакцинації. 103. В людини є системні захворювання”,пояснюють експерти.

Чи можна робити щеплення проти СOVID-19 через тиждень після перенесеної ГРВІ?

Так. Після ГРВІ чи застуди можна вакцинуватися проти COVID-19 з будь-яким інтервалом.

Чи можна вакцинувати проти COVID-19 ВІЛ-позитивних людей?

Так.

“Люди з ВІЛ є в групі ризику щодо тяжкого перебігу COVID-19. Вакцини проти коронавірусу, що дозволені до використання в Україні, відносяться до “інактивованих” вакцин і є безпечними для людей з ВІЛ”,розповідають у збірнику.

Чи можна робити щеплення проти COVID-19, якщо в людини бронхіальна астма?

Бронхіальна астма також не є протипоказанням до вакцинації.

“Щобільше, астма є показанням для пріоритетної вакцинації, адже хворі на астму ризикують важко захворіти на COVID-19 чи померти від ускладнень. Їм необхідна ця вакцинація”,наголошують експерти.

[:]

To Top
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×