3
3

[:ru]Коломойский и Порошенко попадают в реестр олигархов – Минюст[:ua]Коломойський і Порошенко потрапляють до реєстру олігархів – Мін’юст[:]

[:ru]Бизнесмен и один из самых богатых украинцев Игорь Коломойский, а также пятый президент Украины Петр Порошенко могут попасть в реестр олигархов ㅡ подходят под соответствующие критерии.

Об этом сказал министр юстиции Украины Денис Малюська в эфире программы «Свобода слова Савика Шустера», передает Громадское, информирует NNS.

В частности, критерии отбора людей, попадающих в реестр олигархов, указаны в президентском законопроекте о деолигархизации.

«В законе указано, что если твой бизнес-партнер является чиновником, указанным в списке, например народным депутатом, ты имеешь влияние на политическую жизнь. Партнеров господина Коломойского, официальных, в Верховной Раде есть, и не один. Поэтому господин Коломойский точно попадает»,сказал Малюська.

Кроме того, он отметил, что претендентом на внесение в реестр олигархов является и пятый президент Украины Петр Порошенко. В его политической силе считают, что законопроект о деолигархизации направлен лично против Порошенко и говорят, что таким образом президент Владимир Зеленский хочет захватить власть.

«Истерики понятны, потому что “Европейская Солидарность” осознает, что их лидер тоже автоматически попадает в реестр, так как соответствует всем критериям, и это понятно. Но откройте глаза: закон не писался под отдельного человека. Закон писался под олигархическую систему, и он имеет последствия. Если вы не хотите попасть в реестр ㅡ избавьтесь от влияния на политическую жизнь, оставайтесь со своими активами, не подходите к политике, к СМИ»,говорит Малюська.

Читайте еще: Обнародован текст законопроекта об олигархах: что предусматривает документ

Напомним:

2 июня президент Владимир Зеленский внес в парламент как неотложный законопроект, которым власть обещает побороть олигархическую систему в Украине. Кроме того, вопрос о статусе олигархов в Украине могут первым вынести на всеукраинский референдум.

В СНБО ранее подсчитали, что в Украине есть не менее 13 олигархов, однако о ком именно идет речь — не сказали.

Согласно последнему рейтингу «Forbes Украина», сто самых богатых украинцев за год увеличили свое состояние на 42%, до 44,5 млрд долларов.

Деолигархизация была одной из главных обещаний Владимира Зеленского во время предвыборной кампании 2019 года, но до сих пор ее не выполнил.[:ua]Бізнесмен та один із найбагатших українців Ігор Коломойський, а також п’ятий президент України Петро Порошенко можуть потрапити до реєстру олігархів ㅡ підпадають під відповідні критерії.

Про це сказав міністр юстиції України Денис Малюська в етері програми «Свобода слова Савіка Шустера», передає Громадське, інформує NNS.

Зокрема, критерії відбору людей, що потрапляють до реєстру олігархів, вказані у президентському законопроєкті про деолігархізацію.

«У законі вказано, що якщо твій бізнес-партнер є чиновником, вказаним у списку, наприклад, народним депутатом, ти маєш вплив на політичне життя. Партнерів пана Коломойського, офіційних, у Верховній Раді є, і не один. Тому пан Коломойський точно потрапляє»,сказав Малюська.

Окрім того, він зазначив, що претендентом на внесення до реєстру олігархів є і п’ятий президент України Петро Порошенко. У його політичній силі вважають, що законопроєкт про деолігархізацію спрямований особисто проти Порошенка та кажуть, що таким чином президент Володимир Зеленський хоче захопити владу.

«Істерики зрозумілі, тому що “Європейська Солідарність” усвідомлює, що їхній лідер теж автоматично потрапляє у реєстр, тому що відповідає всім критеріям, і це зрозуміло. Але розплющте очі: закон не писався під окрему людину. Закон писався під олігархічну систему, і він має наслідки. Якщо ви не хочете потрапити до реєстру ㅡ позбудьтесь упливу на політичне життя, залишайтесь зі своїми активами, не підходьте до політики, до ЗМІ»,каже Малюська.

Читайте ще: Оприлюднений текст законопроєкту про олігархів: що передбачає документ

Нагадуємо:

2 червня президент Володимир Зеленський вніс до парламенту як невідкладний законопроєкт, яким влада обіцяє побороти олігархічну систему в Україні. Окрім того, питання про статус олігархів в Україні можуть першим винести на всеукраїнський референдум.

У РНБО раніше підрахували, що в Україні є щонайменше 13 олігархів, однак про кого саме йдеться — не сказали.

Згідно з останнім рейтингом «Forbes Україна», сто найбагатших українців за рік збільшили свої статки на 42%, до 44,5 мільярдів доларів.

Деолігархізація була однією з головних обіцянок Володимира Зеленського під час передвиборчої кампанії 2019 року, але він досі її не виконав.[:]

To Top