Купити квартиру в Дніпрі

Без категорії

[:ru]Cерийний убийца, которого не могли поймать 35 лет: кем оказался маньяк Рябой[:ua]Cерійний вбивця, якого не могли піймати 35 років: ким виявився маніяк Рябий[:]

[:ru]Французская полиция по анализу ДНК установила личность насильника и убийцы по прозвищу “Рябой” (Le Grele), которого не могли поймать более 30 лет.

Им оказался бывший полицейский Франсуа Веров, который в конце сентября покончил с собой.

Об этом НСН узнал из сообщения ВВС Украина.

“Рябой” совершал преступления с 1986 по 1994 годы в Париже и окрестностях. Но каждый раз ему удавалось ускользать от полиции.

Среди самых громких его преступлений было похищение, изнасилование и убийство 11-летней Сесиль Бльош в городке Фонтенбло в 1986 году.

Однажды девочка не пришла в школу. А вскоре ее тело, прикрытое старым ковром, нашли в подвале многоквартирного дома, где она жила.

Именно тогда за преступником и закрепилась его кличка, ведь некоторые из жильцов дома, в том числе и брат убитой Сесиль, рассказали, что в день ее исчезновения видели в лифте человека со следами угрей на лице.

Поиски “Рябого” стали одной из приоритетных задач не только парижской, но и всей французской полиции.

Сесиль Бльош убили с особой жестокостью – на теле девочки обнаружили следы удушения и ножевые раны.

Фоторобот “Рябого” десятилетиями висел на стене парижских полицейских участков и во многих других местах. Но, судя по всему, он был слишком неточным, ведь никто из полицейских так и не смог узнать в нем своего коллегу.

В ряды полиции Веров перешел в 1988 году, уже после первого преступления “Рябого”. До этого он служил в военной жандармерии.

А в последние годы Веров был на пенсии.

Как нашли убийцу

Точку в этом деле удалось поставить только благодаря тому, что следствие решило проверить всех сотрудников полиции и жандармерии, которые работали в Париже в годы совершения преступлений.

Адвокат родственников жертв считает, что сделать это следовало уже давно. По его словам, еще много лет назад были основания подозревать, что преступник имеет отношение к органам правопорядка.

Он почти не оставлял следов на месте преступления. А характер убийств указывал на то, что действует человек, который хорошо разбирается в ранах.

Кроме того, некоторые жертвы изнасилований говорили, что он заманивал их полицейским удостоверением.

В сентябре письма с просьбой явиться и сдать анализ ДНК разослали 750 бывшим и действующим полицейским.

24 сентября такое письмо получил и Франсуа Веров. В нем говорилось, что через пять дней его ждут в лаборатории для сдачи анализа.

27 сентября жена Веров заявила о его исчезновении.

Вскоре тело 59 -летнего мужчины нашли в съемной квартире в городке Ле-Грю-дю-Руа на средиземноморском побережье Франции.

Експолицейський покончил с собой и оставил записку, в которой признался, что сам он и был “Рябой”.

Посмертный анализ ДНК мужчины помог установить его причастность к ряду преступлений 30-летней давности:

  • Убийство 11-летней Сесиль Бльош, 1986 год.
  • Убийство 38-летнего Жиля Полити и его спутницы, немки Ирмгард Мюллер, 1987 год.
  • Убийство 19-летней Карин Лерой, 1994 год. Она пропала по дороге в школу. Ее тело обнаружили более чем за месяц на окраине леса.
  • Изнасилование 26-летней женщины из Германии и двух девочек 14 и 11 лет (год этих преступлений не уточняется). Одна из жертв тогда впервые дала показания, что насильник назвал себя полицейским.

Полный текст предсмертного письма не разглашается, но по информации французских СМИ, ссылающихся на свои источники, Веров рассказал, что все преступления совершал импульсивно, однако позже смог взять себя в руки и прекратил убийства. В своем письме он частично описывает сами преступления, но ни слова не говорит о своих жертвах.

Адвокат семей погибших заявляет, что намерен добиваться возобновления расследования всех нераскрытых преступлений за период, когда метод сравнительного анализа ДНК еще не применялся.[:ua]Французька поліція за аналізом ДНК встановила особу насильника і вбивці на прізвисько “Рябий” (Le Grele), якого не могли спіймати понад 30 років.

Ним виявився колишній поліцейський Франсуа Веров, який у кінці вересня наклав на себе руки.

Про це НСН дізнався з повідомлення ВВС Україна.

“Рябий” вчиняв злочини з 1986 по 1994 роки у Парижі та околицях. Але кожен раз йому вдавалося вислизати від поліції.

Серед найгучніших його злочинів було викрадення, зґвалтування і вбивство 11-річної Сесіль Бльош у містечку Фонтенбло в 1986 році.

Одного разу дівчинка не прийшла в школу. А незабаром її прикрите старим килимом тіло знайшли у підвалі багатоквартирного будинку, де вона жила.

Саме тоді за злочинцем і закріпилася його кличка, адже дехто з мешканців будинку, зокрема і брат вбитої Сесіль, розповіли, що в день її зникнення бачили у ліфті людину зі слідами вугрів на обличчі.

Пошуки “Рябого” стали одним з пріоритетних завдань не лише паризької, але і всієї французької поліції.

Сесіль Бльош убили з особливою жорстокістю – на тілі дівчинки виявили сліди удушення і ножові рани.

Фоторобот “Рябого” десятиліттями висів на стіні паризьких поліцейських відділків і в багатьох інших місцях. Але, судячи з усього, він був надто неточним, адже ніхто з поліцейських так і не зміг упізнати в ньому свого колегу.

До лав поліції Веров перейшов у 1988 році, вже після першого злочину “Рябого”. До цього він служив у військовій жандармерії.

А в останні роки Веров був на пенсії.

Як знайшли вбивцю

Крапку в цій справі вдалося поставити лише завдяки тому, що слідство вирішило перевірити всіх співробітників поліції і жандармерії, які працювали в Парижі в роки скоєння злочинів.

Адвокат родичів жертв вважає, що зробити це слід було вже давно. За його словами, ще багато років тому були підстави підозрювати, що злочинець має стосунок до органів правопорядку.

Він майже не залишав слідів на місці злочину. А характер вбивств вказував на те, що діє людина, яка добре розбирається у ранах.

Крім того, деякі жертви зґвалтувань говорили, що він заманював їх поліцейським посвідченням.

У вересні листи з проханням з’явитися та здати аналіз ДНК розіслали 750 колишнім і чинним поліцейським.

24 вересня такий лист отримав і Франсуа Веров. У ньому йшлося, що через п’ять днів його чекають в лабораторії для здачі аналізу.

27 вересня дружина Верова заявила про його зникнення.

Незабаром тіло 59-річного чоловіка знайшли в орендованій квартирі у містечку Ле-Грю-Дю-Руа на середземноморському узбережжі Франції.

Експоліцейський наклав на себе руки й залишив записку, в якій зізнався, що сам він і був “Рябим”.

Посмертний аналіз ДНК чоловіка допоміг встановити його причетність до низки злочинів 30-річної давності:

  • Вбивство 11-річної Сесіль Бльош, 1986 рік.
  • Вбивство 38-річного Жіля Політі і його супутниці, німкені Ірмгард Мюллер, 1987 рік.
  • Вбивство 19-річної Карін Лерой, 1994 рік. Вона пропала дорогою до школи. Її тіло виявили більш ніж за місяць на околиці лісу.
  • Зґвалтування 26-річної жінки з Німеччини та двох дівчаток 14 і 11 років (рік цих злочинів не уточнюється). Одна з жертв тоді вперше дала покази, що насильник назвав себе поліцейським.

Повний текст передсмертного листа не розголошується, але за французькими медіа, що посилаються на свої джерела, Веров розповів, що всі злочини скоював імпульсивно, однак пізніше зміг взяти себе в руки і припинив вбивства.

У своєму листі він частково описує самі злочини, але ні слова не говорить про своїх жертв.

Адвокат сімей загиблих заявляє, що має намір домагатися поновлення розслідувань усіх нерозкритих злочинів за період, коли метод порівняльного аналізу ДНК ще не застосовувався.[:]

To Top
Ще новини ⬇
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×