Купити квартиру в Дніпрі

Без категорії

[:ru]Потерпевший Зеленский в очередной раз не явился в суд по делу Федины и Зверобой[:ua]Потерпілий Зеленський вкотре не з’явився до суду по справі Федини і Звіробій[:]

[:ru]Галицкий районный суд Львова 20 июля в очередной раз не сумел провести подготовительное заседание по обвинению волонтерки Маруси Зверобой (Елены Беленькой) и народного депутата от «Европейской солидарности» Софии Федины по ч.2 ст. 28 ч.1 ст.346 УК Украины («Угроза или насилие в отношении государственного деятеля»). Об этом сообщает «Главком» с заседания суда, передает НСН.

В суд не явились потерпевший, президент Украины Владимир Зеленский и прокуроры. За подписью заместителя руководителя офиса президента Андрея Смирнова поступило письмо, в котором сказано, что Владимир Зеленский не сможет принять участие в заседании из-за плотного графика работы.

Кроме этого, двое прокуроров направили ходатайство в суд утром 20 июля, в котором попросили отложить заседание, ссылаясь на свои отпуска.

Обвиняемая София Федина считает, что президент Зеленский обязательно должен прибыть в суд, «так как он начал это дело».

Более резко высказалась вторая обвиняемая Маруся Зверобой.

«Я считаю, что судье необходимо задуматься, стоит ли вообще поддерживать человека, который случайно оказался не на своем месте; плюет на все в этом государстве, в том числе и на суд, защитников государства, системы государства. Вот я смотрю на вас (обвиняемая обратилась к судье ): очень милая женщина, профессионал своего дела. Я не знаю, почему профессионалы молчат в ответ на постоянный неявки потерпевшего в суд. Потому что он президент? Он – гам**, а не президент. Это моя принципиальная позиция»,– заявила обвиняемая волонтер.

Поскольку в суд не прибыли все участники процесса, председательствующая отложила заседание.

Добавим, что санкция ч.1 ст.346 УК Украины, по которому судят обвиняемых, предусматривает максимальное наказание – до пяти лет лишения свободы.

Напомним, Галицкий районный суд Львова впервые назначил подготовительное заседание по делу Федины и Зверобой еще 12 августа 2020 года. С того времени дело не сдвинулось с места по разным причинам. В частности, адвокаты стороны защиты заявляли отвод судье Ирине Волоско; еще несколько раз заседания переносились.

Также напомним, что 26 октября 2019 года волонтер Маруся Зверобой и народный депутат София Федина, находясь во львовской кофейни «На бамбетлях», вели онлайн-трансляцию, в которой негативно высказались в адрес президента Владимира Зеленского. Используя оскорбительные слова в сторону главы государства, женщины реагировали на события относительно разведения украинских войск на отдельных участках временно оккупированных территорий Донецкой и Луганской областей.

В начале февраля 2020 года нардепу от «Европейской солидарности» Софии Федине сообщено о подозрении по статье об угрозе убийства президента Украины Владимира Зеленского, ей грозит до пяти лет тюрьмы.

В одном из интервью Федина подчеркнула, что ее и Зверобой преследуют за правду, за критику, за слово, которое гарантировано статьей 34 Конституции Украины.

«Есть граница между угрозами и призывами. В данном случае имеют место призывы. Это иные статьи. Так же как и расстрел парламента Зеленским в сериале «Слуга народа». Это подпадает под три статьи Уголовного кодекса», – считает политик.

Кстати, недавно “НСН” писал:

Украинцев призывают заявлять на Зеленского к СБУ: текст заявления

Зеленский внес в Раду неотложный законопроект о Большом Гербе

Зеленский прокомментировал статью Путина “о единстве россиян и украинцев”[:ua]Галицький районний суд Львова 20 липня в черговий раз не зумів провести підготовче засідання за обвинуваченням волонтерки Марусі Звіробій (Олени Біленької) і народного депутата від «Європейської солідарності» Софії Федини за ч.2 ст. 28 ч.1 ст.346 КК України («Погроза або насильство щодо державного діяча»). Про це повідомляє «Главком» із засідання суду, передає НСН.

До суду не з’явилися потерпілий, президент України Володимир Зеленський і прокурори. За підписом заступника керівника офісу президента Андрія Смірнова надійшов лист, в якому сказано, що Володимир Зеленський не зможе взяти участь у засіданні через щільний графік роботи.

Крім цього, двоє прокурорів направили клопотання до суду вранці 20 липня, в якому попросили відкласти засідання, посилаючись на свої відпустки.

Обвинувачена Софія Федина вважає, що президент Зеленський обов’язково повинен прибути до суду, «оскільки він почав цю справу».

Більш різко висловилася друга обвинувачена Маруся Звіробій.

«Я вважаю, що судді необхідно задуматися, чи взагалі підтримувати людину, яка випадково опинилася не на своєму місці; плює на все в цій державі, у тому числі й на суд, захисників держави, системи державотворення. Ось я дивлюся на вас (звернулася обвинувачена до судді ): дуже мила жінка, професіонал свої справи. Я не знаю, чому професіонали мовчать на постійну неявку потерпілого до суду. Тому що він президент? Він – гам**, а не президент. Це моя принципова позиція»,– заявила обвинувачена волонтерка.

Оскільки до суду не прибули всі учасники процесу, головуюча відклала засідання.

Додамо, що санкція ч.1 ст.346 КК України, за якою судять обвинувачених, передбачає максимальне покарання – до п’яти років позбавлення волі.

Нагадаємо, Галицький районний суд Львова вперше призначив підготовче засідання у справі Федини і Звіробій ще 12 серпня 2020 року. З того часу справа не рушилася з місця через різні причини. Зокрема, адвокати сторони захисту заявляли відвід судді Ірині Волоско; ще кілька разів засідання переносилися.

Також нагадаємо, що 26 жовтня 2019 року волонтерка Маруся Звіробій і народний депутат Софія Федина, перебуваючи у львівській кав’ярні «На бамбетлі», вели онлайн-трансляцію, в якій негативно висловилися на адресу президента Володимира Зеленського. Використовуючи образливі слова у бік глави держави, жінки реагували на події щодо розведення українських військ на окремих ділянках тимчасово окупованих територій Донецької і Луганської областей.

На початку лютого 2020 року нардепу від «Європейської солідарності» Софії Федині повідомлено про підозру у статті про загрозу вбивства президента України Володимира Зеленського, їй загрожує до п’яти років в’язниці.

В одному з інтерв’ю Федина наголосила, що її та Звіробій переслідують за правду, за критику, за слово, яке гарантоване статтею 34 Конституції України.

«Є межа між погрозами і закликами. В даному випадку мають місце заклики. Це інакші статті. Так само як і розстріл Зеленським парламенту у серіалі «Слуга народу». Це підпадає під три статті Кримінального кодексу», – вважає політик.

До речі, нещодавно “НСН” писав:

Українців закликають заявляти на Зеленського до СБУ: текст заяви

Зеленський вніс до Ради невідкладний законопроєкт про Великий Герб

Зеленський прокоментував статтю Путіна “про єдність росіян та українців”[:]

To Top
Ще новини ⬇
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×