24
24

Які нововведення для водіїв передбачено у 2022 році

У 2022 році передбачено нововведення для водіїв в Україні. Серед них нові правила отримання водійського посвідчення, штрафи,  обов’язковий техогляд та податки

Про це NNS дізнався з повідомлення на сайті Курс України

Штрафи для водіїв

Введено нові штрафи. Водіям доведеться заплатити 425 гривень за їзду без прав, а якщо в українця немає посвідчення водія, то йому доведеться заплатити 3400 гривень штрафу. За повторне порушення (їзди без дозволу) доведеться заплатити вже 20,4 тис. гривень.

За керування транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння українець має заплатити 17 тисяч гривень штрафу. А ще його на рік позбавлять прав.

Повторна п’яна їзда карається вже штрафом 34 тисячі гривень та позбавленням права керувати транспортним засобом терміном на три роки.

216227a774baaba4bcc48f9ba1799d88 quality 70Xresize crop 1Xallow enlarge 0Xw 750Xh 463

Подорожчання б/у автомобілів

На вторинному ринку у 2022 році зростуть ціни на транспорт. Експерти прогнозують подорожчання на 15–20%. Вони це пояснюють високим попитом та нестачею нових автомобілів, для складання яких потрібні спеціальні мікросхеми.

“Я не думаю, що буде шалене подорожчання. Все залежатиме від того, як дистриб’ютори нових машин, імпортери “вирулять” у 2022 рік. Зараз прогнози такі невтішні, песимістичні, що у них будуть обмежені дуже квоти, дуже мало машин. Відповідно, “Люди будуть нові машини довго чекати – дефіцит буде продовжуватися, посилюватись. І тоді може бути зростання ціни. Я думаю, в межах 5-10%, не більше” , – розповів автоексперт Олександр Товстоног.

Відсоток подорожчання може бути більшим на супердефіцитні моделі, очікувані в Україні.

Поліпшення камер фіксації порушень правил дорожнього руху

З 1 січня камери фіксують зупинку на смузі, призначену для громадського транспорту, проїзд на заборонний сигнал світлофора та їзду по зустрічній смузі.

До кінця року на укрїнських дорогах має працювати 270 камер фіксації порушень правил дорожнього руху.

f63b28d8 304c8f17066533d34b734f7948ef6f0d

Нові правила отримання посвідчення водія

Для українців змінили правила отримання посвідчення водія, оскільки країна переходить на європейські стандарти.

Тепер для успішного проходження іспиту потрібно 63 години теоретичних занять замість 100. А громадянам менше виділятимуть годин на підготовку.

Податки на авто

Якщо українець володіє автомобілем, який випустили менш ніж п’ять років тому і ціна якого перевищує 2,5 млн. гривень, то йому доведеться щорічно платити 25 тисяч гривень податку.

Зміни закону призвели до того, що оподатковуються не лише елітні авто, а й нові машини середнього класу.

b209951f46e0d7a2f43025ad49fe4a65

Обов’язковий техогляд

У вересні стане обов’язковим техогляд. Усі авто мають відповідати європейському законодавству не лише за технічними, а й за екологічними нормами. Це може стати проблемою для “євробів”. Оскільки багато водіїв завезли в Україну авто, заборонені для експлуатації на території Європи.

Техогляд стане обов’язковим для легкових та вантажних автомобілів, а також для причепів.

У країні ще торік, із 12 листопада, з’явилися нові діагностичні станції для техогляду. Тепер патрульні можуть зупинити для перевірки будь-який транспорт, який експлуатується для отримання прибутку. Йдеться про вантажівки та пасажирський транспорт.

Такі автомобілі повинні відповідати декільком затвердженим стандартам:

  • стан фар;
  • стан протектора шин;
  • аналіз викидів вихлопних газів;
  • коефіцієнт димності “дизелів”;
  • рівень шуму, що видає транспортний засіб;
  • визначення стану кермового управління.

Водіїв готують до нового пального: перші заправки з’являться у 2022 році

Читайте нас у google-новинах

To Top