72
72

В Україні ціна на землю занижена в десятки разів – скільки коштує гектар у європейських країнах

В Україні ціна на землю занижена в десятки разів у порівнянні з більшістю європейських держав

У багатьох країнах ціна гектара сільськогосподарської землі стартує від 10 тисяч євро, а в деяких доходить і до сотні тисяч у євровалюті. Водночас, в Україні нині середня вартість одного гектара орної землі становить 1,5-1,7 тисяч доларів. Про це NNS дізнався з повідомлення на сайті TODAY.UA.

Статистична організація Єврокомісії опублікувала ціни на землю сільгосппризначення.

zemlya

Зокрема, максимальну ціну на землю за даними Єврокомісії зафіксовано на Канарських островах, що належать Іспанії. Гектар тамтешньої землі у 2020 році коштував у середньому понад 120 тисяч доларів.

Дуже дорога земля також у Нідерландах. Там навіть мінімальна вартість гектара становить близько 54 тисячі євро. При цьому максимальна ціна за гектар дорівнює близько 104 тисячі євро. А середня вартість гектара орної землі становить майже 70 тисяч у євровалюті.

Zemlja 1024x576 1

Також висока середня вартість землі у Люксембурзі, Італії, Ірландії та Словенії. У всіх цих країнах середня ціна на землю вища за 20 тисяч євро. Найнижча мінімальна вартість гектара землі серед країн Євросоюзу зафіксована у Болгарії – трохи більше ніж 2 тисячі євро.

Таким чином, у всіх країнах Євросоюзу ціна на землю сільськогосподарського призначення є вищою, ніж в Україні. Причому набагато вище.

У 2022 році земля в Україні відчутно подорожчає – скільки коштуватиме гектар

У яких країнах українцям платять найбільше: умови та зарплати

10 дивних заборон для туристів у різних країнах

Читайте нас в google-новостях

To Top