Українці щомісячно платять податки із зарплат – про які суми йдеться

Стало відомо, які суми зі своєї зарплати сплачує кожен українець на податки щомісяця

Українці щомісяця платять податки зі своїх зарплат, але не всі знають, про які суми йдеться. За даними опитування дослідницької компанії Gradus, 26,4% громадян не знають, скільки грошей відраховується з їх доходів щомісяця. Про це NNS дізнався з повідомлення на сайті TODAY.UA.

Із 654 опитаних лише 18,7% платять податки самостійно, за 68,2% платить роботодавець, взагалі не платять 5,2%, і ще 5% не змогли відповісти, чи платять вони податки.

які податки сплачують українці

Про те, скільки та які податки сплачуються щомісяця з їхньої зарплати знають 64,2% опитаних. Відповідно, 26,4% громадян не знають, про яку суму йдеться. Серед них 36,1% українців віком від 18 до 24 років.

Які податки на зарплату платять офіційно працевлаштовані українці

З 1 грудня 2021 року відрахування із зарплати досягли 1267,5 грн. З жовтня 2022 року планується підвищення “мінімалки” з 6500 грн до 7600 грн, відповідно, сума податків зросте до 1306,5 грн. Сюди входять ПДФО (податок на доходи фізичних осіб) у розмірі 18%, та військовий збір – 1,5%.

Крім того, вже дуже скоро українцям доведеться сплачувати податки з додаткових видів діяльності. Податки із підробітку доведеться платити щомісяця у розмірі 5,5%. Цю суму зобов’язують платити таксистів та перукарів, репетиторів, домробітниць та дресирувальників собак, а також фотографів, нянь, астрологів та психотерапевтів.

Трудові мігранти мають сплатити податки до держбюджету України

Зарплати в Україні зросли у 2021 році: кому платять найбільше

To Top