Названі терміни скасування військового призову на термінову службу

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про зміцнення обороноздатності України, який, зокрема, передбачає скасування військового призову до армії

Скасування вйськового призову заплановані з 2024 року. Для цього Зеленський доручив Кабміну розробити відповідні законопроекти. Про це NNS дізнався з повідомлення на сайті UA.NEWS

1 лютого на сайті Офісу президента опублікували указ президента, який ухвалює уряду забезпечити підготовку та внести на розгляд парламентом законопроект про «впровадження інтенсивної моделі системи військової підготовки як можливої альтернативної форми проходження термінової служби та припинення призову громадян України на термінову військову службу з 1 січня 2024 року».

отмена военного призыва

Як пояснив міністр оборони України Олексій Резніков, у країні планують повністю замінити військовий призов на короткочасну інтенсивну підготовку.

Міністерство підготувало бачення моделі, на першому етапі якої заклик зберігається, однак як альтернатива вводиться короткострокова (3-4 місяці) інтенсивна військова підготовка. Пройшовши таку підготовку, молоді люди не потраплятимуть під призов.

Ідея указу Зеленського, як зазначив глава МОУ, полягає у тому, що протягом 4 років у спокійному плановому режимі перейти до формування професійної армії.

«Це дасть нам можливість відмовитися від термінового призову, від короткострокових контрактів та зробити службу у ЗСУ привабливою, цікавою професією», – вважає Резніков.

Термін скасування військового призову – з 2024 року

81094

Що ще в указі Зеленського про обороноздатність України:

  • збільшення грошового забезпечення військових на рівні не нижче трьох мінімальних заробітних плат;
  • розробка концепцій житлового забезпечення військовослужбовців, ветеранів та членів їхніх сімей;
  • чисельність Збройних сил України збільшиться на 100 тисяч осіб за наступні 3 роки;
  • термін служби контрактників буде збільшено;
  • буде створено 20 бригад;
  • передбачено перехід до професійної армії.

В Україні придумали альтернативу військовому призову – що зміниться

To Top