[:ru]При покупке колбасных изделий в магазинах и на рынках Украины следует быть очень внимательным, иначе вместо качественной продукции можно приобрести фальсификат.
Нередко в Украине под видом колбасы высшего сорта продают даже не первый сорт, а продукт, который нельзя назвать колбасой. Обратите внимание на маркировку: если вы обнаружите ММО, то перед вами не колбаса, а “фаршевый продукт”. Об этом НСН узнал из сообщения на сайте TODAY.UA
Маркировка ММО расшифровывается как “мясо механической обвалки”, под этим словосочетанием следует понимать, что продукт включает не только перемолотое мясо (его там минимум), но и измельченные до состояния муки кости и кожа, а также вторичные продукты. Употреблять в пищу такую колбасу, сосиски, сардельки и т.п. вообще не стоит, поскольку они могут нанести вред здоровью.
Чем меньше ингредиентов указано в составе колбасы, тем лучше. Качественные колбасные изделия должны состоять из мяса и приправ, всевозможные добавки должны насторожить покупателя.
Есть еще два косвенных признака, что вы собираетесь купить натуральную колбасу, а не фальсификат. Это цена – качественный мясной продукт не может стоить дешевле закупочной цены мяса. Кроме того, старайтесь покупать колбасные изделия в крупных точках продаж, которые тщательно следят за своей репутацией. На рынке, в мелких ларьках и магазинчиках, увы, нет никакой уверенности, что вам не “втюхают” дешевую подделку под видом колбасы.
Кстати, недавно “НСН” писал: Можно ли уже покупать арбузы и как выбрать спелый без нитратов – агроном
[:ua]При купівлі ковбасних виробів у магазинах і на ринках України слід бути дуже уважним, інакше замість якісної продукції можна придбати фальсифікат.
Нерідко в Україні під виглядом ковбаси вищого сорту продають навіть не перший сорт, а продукт, який не можна назвати ковбасою. Зверніть увагу на маркування: якщо ви виявите ММО, то перед вами не ковбаса, а “фаршевый продукт”. Про це НСН дізнався з повідомлення на сайті TODAY.UA
Маркування ММО розшифровується як “м’ясо механічної обвалки”, під цим словосполученням слід розуміти, що продукт включає не тільки перемелене м’ясо (його там мінімум), але і подрібнені до стану борошна кістки і шкіра, а також вторинні продукти. Вживати в їжу таку ковбасу, сосиски, сардельки і т. п. взагалі не варто, оскільки вони можуть завдати шкоди здоров’ю.
Чим менше інгредієнтів вказано у складі ковбаси, тим краще. Якісні ковбасні вироби повинні складатися з м’яса і приправ, всілякі добавки повинні насторожити покупця.
Є ще дві непрямі ознаки, що ви збираєтеся купити натуральну ковбасу, а не фальсифікат. Це ціна – якісний м’ясний продукт не може коштувати дешевше від закупівельної ціни м’яса. Крім того, намагайтеся купувати ковбасні вироби у великих точках продажу, які ретельно стежать за своєю репутацією. На ринку, у кіосках і дрібних магазинчиках, на жаль, немає ніякої впевненості, що вам не “втюхають” дешеву підробку під виглядом ковбаси.
До речі, нещодавно “НСН” писав: Можна вже купувати кавуни і як вибрати стиглий без нітратів – агроном
[:]