Зеленський розповів еміру Катару про “Велике будівництво”

Володимир Зеленський розповів еміру Катару про “Велике будівництво” і запропонував приєднатися до його проектів у поточному році, повідомляє NNS, посилаючись на пресс-службу Офісу Президента.

В рамках офіційного візиту в Катар президент України Володимир Зеленський зустрівся з еміром Катару Тамімом бін Хамадом Аль Тані. Під час розмови сторони обговорили ключові питання двостороннього порядку денного, взаємодію в рамках міжнародних організацій та актуальну міжнародну та регіональну проблематику.

“Співрозмовники відзначили важливість підтримання високої динаміки політичного діалогу, необхідність нарощування обсягів двосторонньої торгівлі та подальшої активізації інвестиційного співробітництва. Сторони приділили особливу увагу перспективам співпраці в сферах енергетики, продовольчої безпеки, інфраструктури та військово-технічного співробітництва та зупинилися на конкретних спільних проектах, які вже реалізуються”, – підкреслюють в ОПУ.

Володимир Зеленський зазначив, що Україна продовжить експорт аграрної продукції в Катар.

“Україна розглядає Катар як одного з ключових партнерів у регіоні Затоки і має всі можливості повністю забезпечити продовольчу безпеку Катару”, – підкреслив Зеленський.

Крім цього, під час зустрічі мова йшла про залучення інвестицій з Катару в розвиток інфраструктурних об’єктів в Україні, зокрема будівництво доріг і мостів. Президент України розповів еміру Катару про реалізацію проекту “Велике будівництво”.

“Сподіваюся, що катарські компанії приєднаються до проектів “Великого будівництва” вже в цьому році”, – сказав Зеленський.

Також наголошувалося на важливості розширення проектів концесії українських портів.

У сфері енергетики сторони обговорили перспективи будівництва LNG-терміналу та диверсифікації джерел енергопостачання.

Зі свого боку Тамім бін Хамад Аль Тані зазначив бажання і готовність катарської сторони до подальшого розвитку всього спектру взаємовигідного співробітництва з Україною.

Повідомляється також, що Зеленський запросив еміра Катару відвідати Україну в зручний для нього час і подякував за надану в 2020 році гуманітарну допомогу Україні для боротьби з COVID-19. Сторони домовилися про подальшу співпрацю в даній сфері.

To Top